Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chytrý náramek od HTC? Snad už na začátku března

11.2.2015, Jáchym Šlik, aktualita
O nositelném zařízení s logem HTC se mluví už od roku 2013. Nyní to vypadá, že se konečně dočkáme příští měsíc na veletrhu MWC 2015. Kompletní informace o chytrém náramku ovšem unikly na internet už nyní.
Prvním nositelným zařízením od HTC se údajně stane chytrý náramek, který by měl být ovšem vybaven 1,8” PMOLED flexibilním displejem s rozlišením 160 x 32 pixelů, takže nejspíš nahradí i chytré hodinky. HTC zařízení podle uniklých informací osadí vlastním operačním systémem, takže nečekejte přítomnost Android Wear. Chytrý náramek má interní označení HTC Petra, je ovšem téměř jisté, že na pulty obchodů se dostane pod jiným názvem.

Se smartphonem bude náramek samozřejmě komunikovat přes Bluetooth, podporovány by měly být přístroje s minimálně Androidem 4.4 KitKat nebo iOS 7. Dále bude údajně přítomno GPS, takže náramek by mělo být možné využít k zaznamenávání trasy při běhu či jízdě na kole. Chybět nebude ani krokoměr, jehož funkce by navíc měla být zpřesněna pomocí speciálního příslušenství, které se nejspíš bude připevňovat na botu.

Z naměřených dat pak bude možné vytvářet různé statistiky, pro tyto účely jistě HTC připraví vlastní aplikaci. Po spárování se smartphonem by mělo být možné na displeji náramku zobrazovat také notifikace na přijaté zprávy, předpověď počasí apod. Dále bude podle uniklých informací k dispozici ovládání hudebního přehrávače či dálková spoušť fotoaparátu.

V neposlední řadě bude k funkcím náramku údajně patřit sledování spánku, budík, stopky a odpočítáváni. Integrovaná baterie podle dostupných informací nabídne více než třídenní výdrž a nabíjena by měla být přes micro USB nebo tzv. pogo piny. O pohon náramku se bude s největší pravděpodobností starat čipset ST Micro STM32L151.

Dále můžeme očekávat voděodolnost potvrzenou certifikací IP55 a kromě toho náramek údajně prošel armádními testy MIL-STD-810G. Zdroj dále hovoří o hmotnosti náramku 23 gramů a o tom, že bude dostupný ve třech různých velikostech. Na výběr nejspíš bude i více barevných variant, konkrétně se spekuluje o kombinacích modré s limetkovou a černé s tmavě šedou.

Zařízení skrývající se pod interním označením HTC Petra bude prý předsaveno v prvním čtvrtletí letošního roku. Jako nejpravděpodobnější termín se tedy jeví začátek března, kdy se koná veletrh MWC 2015 v Barceloně. Je tedy dost možné, že nový náramek bude oficiálně představen po boku vlajkové lodi HTC One (M9).

Nositelné zařízení bude údajně nabízeno celosvětově, první se ale nejspíš dočkají zájemci z USA. Cena, tedy jeden z hlavních faktorů, který zásadně ovlivní úspěch či neúspěch chytrého náramku, zatím zůstává neznámá.

Zdroj: Upleaks.info
reklama