Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chytrý náramek Misfit Shine 2 je tenčí a přesnější

26.10.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Americká společnost Misfit oznámila druhou generaci svého chytrého náramku Shine, který se prodává i na českém trhu. Zařízení prošlo nejen změnami v designu, ale také se dočkalo nových senzorů a funkcí.
Konstrukce zůstala stejná jako u předchůdce, Misfit Shine 2 je hliníkový disk, který se vkládá do gumového pásku, případně může být připevněn k oblečení pomocí spony. Zařízení sice mírně narostl do průměru, zároveň se ale snížila jeho tloušťka. K dostání budou dvě barevné varianty, a to černá a růžově zlatá.

Ještě větší změny se odehrály uvnitř, kde byl použit výkonnější procesor umožňující rychlejší výpočty a nové funkce. Jedna z nich, označovaná jako Misfit Move, vás upozorní v případě, že se příliš dlouho nehýbete. A upozornění už neprobíhá jen pomocí dvanácti LED diod, ale u druhé generace náramku také vibracemi.Vibrace náramek dále používá při notifikacích na příchozí hovory nebo zprávy z vašeho smartphonu a také ráno k probuzení. Už zmíněné diody se rovněž dočkaly vylepšení, nově svítí více barvami, přičemž možnost zobrazit jejich svitem aktuální čas nebo pokrok v plnění zadaného cíle zůstala.

Rozšířil se rovněž počet senzorů, kromě akcelerometru disponuje Misfit Shine 2 magnetometrem, který by měl zvýšit přesnost měření pohybových aktivit. Co zůstalo, je voděodolnost, kompatibilita s platformami Android a iOS nebo dlouhá výdrž baterie, v tomto případě až šest měsíců.Misfit Shine 2 už je k dostání z oficiálních internetových stránek výrobce, do ostatních amerických obchodů se náramek dostane v listopadu. Cena činí 99 dolarů, v přepočtu něco málo přes 2 400 Kč bez DPH. S největší pravděpodobností se novinka dostane i do České republiky, kde se v současné době prodává první generace náramku za cenu okolo 1 400 Kč s DPH.

Zdroj: Theverge.com
reklama