Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chytrá podprsenka jako pomocník při cvičení

9.1.2016, Jan Pánek, aktualita
S chytrými telefony přichází také chytré podprsenky. Nositelná elektronika, jako jsou třeba různé náramkové přístroje, však není tak praktická jako technologie zabudovaná přímo v oblečení. To ví i společnost OMsignal.
Když je technologie zabudovaná přímo do kousků oblečení, a to se dá například normálně prát, skýtá to praktické výhody. Člověk tak má všechno pohromadě a vždy po ruce. OMsignal, který už dřív odhalil chytrá trička, přichází s verzí chytrého oblečení speciálně pro ženy - s podprsenkou.

Sportovní podprsenka, kterou představila kanadská společnost na veletrhu CES, nabízí funkce jako měření srdečního tepu, měření dechu a spálených kalorií. V podstatě majitelce říká, že má při cvičení ještě přidat.

Veškerá data o biometrických funkcích jsou zaznamenávána senzorem, který se nachází vepředu na spodním lemu podprsenky. Získané informace jsou následně bezdrátově odesílány do chytrého telefonu, kde je možné je zobrazit pomocí mobilní aplikace.

Černou krabičku, ve které je schovaný senzor, je však třeba nabíjet. Výrobce však prohlašuje, že na jedno nabití vydrží deset náročných tréninků nebo 24 hodin v kuse. Běžkyně ocení funkci, která pomocí chytré podprsenky zaznamenává délku a rychlost běhu, dýchání a úroveň únavy při tréninku. Podprsenka je zároveň ušitá tak, že minimalizuje nároky na záda.

Co se ceny týče, chytrá podprsenka nebude úplně levná záležitost, její cena je stanovena na 149 dolarů, což je asi 3700 korun bez DPH. Do prodeje by se měla dostat na jaře.

Zdroj: techinsider.io, theverge.com
reklama