www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej

Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej
, , aktualita
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
K oblíbeným
reklama
Podle uniklých informací na internet chystá společnost Sony nový smartphone Xperia 1R. Ten by měl být prvním smartphonem s neuvěřitelně vysokým rozlišením displeje 5K (5040x2160 pixelů, poměr stran 21:9). Připomeňme, že v roce 2015 přišlo Sony s prvním 4K telefonem Xperia Z5 Premium, společnosti to ale moc nepomohlo. Nyní se hovoří o tom, že by Xperia 1R mohla mít 6,1" displej (místo 6,5" displeje u Xperia 1), což by znamenalo extrémní hustotu bodů 899 ppi. Taková hustota by mohla přijít vhod pro nasazení pro virtuální realitu, kdy překonává i nejeden VR headset.
 
Sony Xperia 1R
 
Úniky také naznačují jen 3200mAh akumulátor, což by při takovém rozlišení mohlo znamenat nepříjemně nízkou výdrž telefonu. Další technické údaje jsou však už jen čisté spekulace. Předpokládá se využití nového procesoru Snapdragon 855 Plus, který je výkonnější než výchozí verze (v grafickém výkonu o 15 %). Ten má 4G LTE modem, dá se ale doplnit o 5G čip, nicméně zda ho bude mít toto nové Sony nebo ne, zatím nevíme. Pokud chce Sony zabodovat, asi by se pro něj mělo rozhodnout. Předpokládá se, že se telefon představí v Berlíně na IFA 2019 v tomto září a do prodeje půjde v říjnu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE
Máme tu další startup, který si usmyslel, že vymyslí šílený elektrický supersport. V Kalifornii se tak zrodil elektromobil Drako GTE. Jde o čtyřmístný sedan s výkonem zhruba 1200 koní a točivým momentem jak u lokomotivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Plug-in hybridy Mercedesu, nové A250e a B250e Plug-in hybridy Mercedesu, nové A250e a B250e
Automobilka Mercedes-Benz představila dva nové plug-in hybridy A250e a B250e. Ty mají překvapivě velký akumulátor a mohou tak sloužit jako solidní elektromobily bez některých jejich typických nevýhod.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Shell jde s dobou, začíná stavět nabíječky elektromobilů Shell jde s dobou, začíná stavět nabíječky elektromobilů
Společnost Shell se přizpůsobuje situaci na trhu vozidel a nespí. V Singapuru totiž začala s budováním nabíječek pro elektromobily, čímž rozšíří infrastrukturu pro tento čím dál populárnější způsob pohonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
19.8.2019, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
19.8.2019, aktualita, Milan Šurkala