Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej

21.7.2019, Milan Šurkala, aktualita
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
Podle uniklých informací na internet chystá společnost Sony nový smartphone Xperia 1R. Ten by měl být prvním smartphonem s neuvěřitelně vysokým rozlišením displeje 5K (5040x2160 pixelů, poměr stran 21:9). Připomeňme, že v roce 2015 přišlo Sony s prvním 4K telefonem Xperia Z5 Premium, společnosti to ale moc nepomohlo. Nyní se hovoří o tom, že by Xperia 1R mohla mít 6,1" displej (místo 6,5" displeje u Xperia 1), což by znamenalo extrémní hustotu bodů 899 ppi. Taková hustota by mohla přijít vhod pro nasazení pro virtuální realitu, kdy překonává i nejeden VR headset.
 
Sony Xperia 1R
 
Úniky také naznačují jen 3200mAh akumulátor, což by při takovém rozlišení mohlo znamenat nepříjemně nízkou výdrž telefonu. Další technické údaje jsou však už jen čisté spekulace. Předpokládá se využití nového procesoru Snapdragon 855 Plus, který je výkonnější než výchozí verze (v grafickém výkonu o 15 %). Ten má 4G LTE modem, dá se ale doplnit o 5G čip, nicméně zda ho bude mít toto nové Sony nebo ne, zatím nevíme. Pokud chce Sony zabodovat, asi by se pro něj mělo rozhodnout. Předpokládá se, že se telefon představí v Berlíně na IFA 2019 v tomto září a do prodeje půjde v říjnu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama