Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chuwi Hi12: Číňan, kterého bychom chtěli i v ČR

4.1.2016, Jan Pánek, aktualita
Čínské společnosti dokážou vyrobit velmi zajímavá zařízení. Jedním z nich je také tablet Hi12 od Chuwi, který disponuje dual bootem, 1440p displejem, procesorem od Intelu nebo velkou baterií.
V Evropě je obecně celkem velká poptávka po dual boot zařízeních. Operátorům se to nelíbí u telefonů a situace se nějakým způsobem přenesla i na tablety, kde by se to hodilo dvojnásobně. Dual boot zařízení mají jednu nutnost, tou je procesor od Intelu, jelikož musí spolupracovat jak s Windows, tak s Androidem. A momentálně je Intel jediný výrobce, který je toho schopen.

Zbytek výrobců má procesory postavené na technologii ARMu, která je sice ideální pro Android, ale už není podporována Windows. V případě iOS se s dual bootem nesetkáme vůbec. Chuwi Hi12 disponuje, jak už napovídá název, 12" úhlopříčkou, na které se nachází rozlišení 2160×1440 px. To zaručí velmi jemný displej i na poměry tabletů. Důležité upozornění - tablet má obrazovku s poměrem stran 3:2.V útrobách tiká Intel Atom x5-Z8300 z řady Cherry Trail. Ten je doplněn o 4 GB RAM a 64 GB vnitřního úložiště, které je možno rozšířit o dalších 128 GB. Co tabletu lze mírně vytknout, jsou fotoaparáty. Přední kamera ale na videohovory se svými 2 Mpx postačí a 5Mpx zadní snímač vysloveně neurazí.

Podporované operační systémy jsou tedy Windows 10 a Android 5.1. Potěší poměrně velká baterie o kapacitě 11 000 mAh. Tablet bude k dostání zřejmě už v lednu, a to ve zlaté a stříbrné barvě. Některé tablety od Chuwi se objevují i v českých e-shopech, proto je zde poměrně slušná šance, že i tento model bude možno sehnat v ČR.

Zdroj: Liliputing


reklama