Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chromebooky se mohou těšit na obdobu 3D Touch

16.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Google přidal do Chrome OS základní softwarovou podporu displejů schopných rozeznat sílu dotyku. To znamená, že bychom se v budoucnu mohli setkat s Chromebooky nabízející funkci podobnou 3D Touch na iPhonech.
Displeji rozeznávající sílu dotyku se už chlubí některé modely smartphonů a dokonce i tabletů. Nejznámějším příkladem je bezpochyby 3D Touch na iPhonech, ale kromě Applu používají obdobnou technologii, i když prezentovanou pod jiným názvem, také někteří další výrobci. Její využití spočívá například v tom, že silnějším zatlačením prstem na obrazovku se otevře jiná nabídka, než jaká by se objevila po jemném klepnutí. V budoucnu by se tato vychytávka mohla objevit i na zařízeních s Chrome OS, tedy především Chromeboocích. Ty jsou zatím vybaveny maximálně klasickým dotykovým displejem, případně konvertibilní konstrukcí.

Panel schopný rozpoznat sílu dotyku by se samozřejmě nejspíš objevil v dražších modelech. Podpora tohoto typu displeje na nejnižší softwarové úrovni byla objevena v kódu Chrome OS, což ale ještě nemusí znamenat, že je na cestě zařízení vybavené touto funkcí. Teď bude záležet hlavně na výrobcích, jako jsou Asus či Acer, zda budou mít zájem displeje rozeznávající sílu dotyku implementovat do svých Chromebooků.

Podpora tohoto typu dotykových displejů zatím chybí v Androidu, kde jej už přitom prvních pár výrobců (v čele s Huawei) aktivně využívá. Chybí ovšem sjednocující standard, podobně jako třeba v případě čtečky otisků prstů, a navzdory očekáváním jej nepřinesl ani nový Android 7.0 Nougat. Ocenili byste obdobu 3D Touch na Chromeboocích, případně jiných noteboocích, nebo se podle vás jedná o zbytečnost?

Zdroj: Pcworld.com
reklama