www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Chrome pro Android usnadňuje stažení stránek pro offline prohlížení

Chrome pro Android usnadňuje stažení stránek pro offline prohlížení
, , aktualita
V loňském roce získal Google Chrome pro Android možnost stažení webových stránek pro pozdější prohlížení bez připojení k internetu. A nyní vývojáři přidali pár vylepšení, které usnadňují stažení stránek i jejich prohlížení.
K oblíbeným
reklama
Možná také znáte situaci, kdy máte vyčerpaný datový limit nebo se chystáte někam, kde je pomalé či nestabilní internetové připojení, a chcete si dlouhou chvíli zkrátit například četbou článku. V takovém případě se hodí funkce stažení webové stránky do paměti telefonu, takže ji lze prohlížet i bez internetového připojení. Tuto funkci Google představil ve svém mobilním prohlížeči Chrome už v loňském roce, ale tím práce vývojářů rozhodně neskončila. V nejnovější verzi Chrome 58 je tato funkce vylepšena o pár vychytávek, které možná již dříve zaznamenali uživatelé beta kanálu, ale nyní přichází také do stabilní verze prohlížeče pro Android.
Ukázka nových funkcí v aplikaci Google Chrome pro Android


Pokud dlouze kliknete na jakýkoliv odkaz, zobrazí se v kontextové nabídce možnost „stáhnout odkaz“ (v angličtině „Download Link“), která umožní rychle stáhnout libovolnou webovou ještě před jejím samotným otevřením. Pokud se náhodou dostanete do situace, kdy vypadne internetové připojení, zobrazí se známá obrazovka s dinosaurem, na kterou nyní přibylo tlačítko umožňující stáhnout stránku později, jakmile zase budete připojeni k internetu.

Uživatel má nyní také lepší přehled o stažených stránkách. Na hlavní obrazovce, která se objeví po otevření nové karty, lze nyní nalézt seznam stažených článků přístupných offline. A také byl na tuto obrazovku přidán seznam naposledy stažených souborů. Nejnovější verzi internetového prohlížeče Chrome pro Android je možné stáhnout z Google Play Store.

Zdroj: Blog.google
reklama
Nejnovější články
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla opět spouští provizní systém, lze vyhrát Roadster Tesla opět spouští provizní systém, lze vyhrát Roadster
Automobilka Tesla v letošním lednu ukončila svůj provizní systém, protože byl příliš drahý. Teď se to ale mění a uvádí novou variantu. Za doporučení lze získat nabíjení zdarma, Model Y i nový Roadster.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Vision přijde s procesorem Samsung Exynos Motorola One Vision přijde s procesorem Samsung Exynos
Motorola údajně připravuje první smartphone, ve kterém použije procesor Exynos od konkurenčního Samsungu. Půjde o zajímavý model střední třídy vybavený 48MPx fotoaparátem umístěním v „průstřelu“ displeje.
23.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč
Google se pod tlakem EU rozhodl k dalšímu kroku, kterým by měl zabránit monopolnímu chování. Brzy se začne ptát nových i stávajících uživatelů Androidu, jaký internetový prohlížeče a vyhledávač chtějí ve svém telefonu používat.
23.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik