www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Chrome pro Android usnadňuje stažení stránek pro offline prohlížení

Chrome pro Android usnadňuje stažení stránek pro offline prohlížení
, , aktualita
V loňském roce získal Google Chrome pro Android možnost stažení webových stránek pro pozdější prohlížení bez připojení k internetu. A nyní vývojáři přidali pár vylepšení, které usnadňují stažení stránek i jejich prohlížení.reklama
Možná také znáte situaci, kdy máte vyčerpaný datový limit nebo se chystáte někam, kde je pomalé či nestabilní internetové připojení, a chcete si dlouhou chvíli zkrátit například četbou článku. V takovém případě se hodí funkce stažení webové stránky do paměti telefonu, takže ji lze prohlížet i bez internetového připojení. Tuto funkci Google představil ve svém mobilním prohlížeči Chrome už v loňském roce, ale tím práce vývojářů rozhodně neskončila. V nejnovější verzi Chrome 58 je tato funkce vylepšena o pár vychytávek, které možná již dříve zaznamenali uživatelé beta kanálu, ale nyní přichází také do stabilní verze prohlížeče pro Android.
Ukázka nových funkcí v aplikaci Google Chrome pro Android


Pokud dlouze kliknete na jakýkoliv odkaz, zobrazí se v kontextové nabídce možnost „stáhnout odkaz“ (v angličtině „Download Link“), která umožní rychle stáhnout libovolnou webovou ještě před jejím samotným otevřením. Pokud se náhodou dostanete do situace, kdy vypadne internetové připojení, zobrazí se známá obrazovka s dinosaurem, na kterou nyní přibylo tlačítko umožňující stáhnout stránku později, jakmile zase budete připojeni k internetu.

Uživatel má nyní také lepší přehled o stažených stránkách. Na hlavní obrazovce, která se objeví po otevření nové karty, lze nyní nalézt seznam stažených článků přístupných offline. A také byl na tuto obrazovku přidán seznam naposledy stažených souborů. Nejnovější verzi internetového prohlížeče Chrome pro Android je možné stáhnout z Google Play Store.

Zdroj: Blog.google
reklama
Nejnovější články
Nové aplikace v App Store budou muset být kompatibilní s iPhone X Nové aplikace v App Store budou muset být kompatibilní s iPhone X
Vývojáři aplikací pro mobilní operační systém iOS budou muset počítat s displejem smartphonu Apple iPhone X. Již brzy totiž budou muset všechny nové verze aplikací podporovat tento smartphone.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Příští vlajková loď LG by měla přijít v červnu. Tady je výbava Příští vlajková loď LG by měla přijít v červnu. Tady je výbava
Odložená vlajková loď od LG nese interní označení Judy a představena by měla být v červnu, tvrdí @Evleaks. Ve výbavě údajně najdeme nový typ displeje, Snapdragon 845 nebo stereo reproduktory.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Apple HomePod může způsobit skvrny na nábytku. Řešením je drahé příslušenství Apple HomePod může způsobit skvrny na nábytku. Řešením je drahé příslušenství
Pokud umístíte nový chytrý reproduktor Apple HomePod na dřevěný nábytek, mohou na něm vzniknout kola. Apple tvrdí, že to není nic zvláštního. Jeden z výrobců příslušenství potom přišel s předraženými „podtácky“.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Asus ZenFone Max Plus (M1) s displejem 18:9 se dostal na český trh Asus ZenFone Max Plus (M1) s displejem 18:9 se dostal na český trh
Asus tento týden začal prodávat ZenFone Max Plus (M1), svůj první telefon s poměrem stran 18:9. Dalším lákadlem k nákupu může být dlouhá výdrž baterie, duální zadní fotoaparát nebo odemknutí rozpoznáním obličeje. To vše přitom za rozumnou cenu.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Essential Phone je tu v nových barvách, cena se zvedla Essential Phone je tu v nových barvách, cena se zvedla
Společnost Essential založena Andy Rubinem oznámila tři nové barevné varianty svého zatím jediného smartphonu. Uvidíme, zda trochu vylepší dosud velmi slabé prodeje. S dalšími barvami však přišlo také zdražení, jen s výjimkou verze pro Amazon.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik