www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Chrome pro Android usnadňuje stažení stránek pro offline prohlížení

Chrome pro Android usnadňuje stažení stránek pro offline prohlížení
, , aktualita
V loňském roce získal Google Chrome pro Android možnost stažení webových stránek pro pozdější prohlížení bez připojení k internetu. A nyní vývojáři přidali pár vylepšení, které usnadňují stažení stránek i jejich prohlížení.
reklama
Možná také znáte situaci, kdy máte vyčerpaný datový limit nebo se chystáte někam, kde je pomalé či nestabilní internetové připojení, a chcete si dlouhou chvíli zkrátit například četbou článku. V takovém případě se hodí funkce stažení webové stránky do paměti telefonu, takže ji lze prohlížet i bez internetového připojení. Tuto funkci Google představil ve svém mobilním prohlížeči Chrome už v loňském roce, ale tím práce vývojářů rozhodně neskončila. V nejnovější verzi Chrome 58 je tato funkce vylepšena o pár vychytávek, které možná již dříve zaznamenali uživatelé beta kanálu, ale nyní přichází také do stabilní verze prohlížeče pro Android.
Ukázka nových funkcí v aplikaci Google Chrome pro Android


Pokud dlouze kliknete na jakýkoliv odkaz, zobrazí se v kontextové nabídce možnost „stáhnout odkaz“ (v angličtině „Download Link“), která umožní rychle stáhnout libovolnou webovou ještě před jejím samotným otevřením. Pokud se náhodou dostanete do situace, kdy vypadne internetové připojení, zobrazí se známá obrazovka s dinosaurem, na kterou nyní přibylo tlačítko umožňující stáhnout stránku později, jakmile zase budete připojeni k internetu.

Uživatel má nyní také lepší přehled o stažených stránkách. Na hlavní obrazovce, která se objeví po otevření nové karty, lze nyní nalézt seznam stažených článků přístupných offline. A také byl na tuto obrazovku přidán seznam naposledy stažených souborů. Nejnovější verzi internetového prohlížeče Chrome pro Android je možné stáhnout z Google Play Store.

Zdroj: Blog.google
reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo" Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo"
Cameron Rogers dokázal na nedávném závodu Global Time Attack Super Lap získat s Teslou Model 3 výborné 2. místo. Z vítězného pódia jej ale posléze vyhodili, neboť použil neschválené palivo, elektřinu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry
Honor 10 Lite by sice měl být oficiálně představen až příští týden, ale to nejdůležitější o tomto smartphonu jsme se dozvěděli už dnes. Půjde o cenově dostupný model se skleněným tělem v oblíbených gradientních barvách.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+? Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+?
Smartphonů, které můžete bleskurychle nabíjet prostřednictvím technologie Quick Charge 4.0 nebo 4+ od Qualcommu, na trhu pomalu přibývá. Podívejte se, zda se v seznamu nenachází i váš vyhlédnutý model. Průběžně doplňováno.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen umožní odemknout auto pomocí Siri Volkswagen umožní odemknout auto pomocí Siri
Volkswagen rozšířil svou službu Car-Net o podporou asistentky Apple Siri. K ovládání některých funkcí, jako je odemknutí vozidla nebo zjištění stavu paliva, tedy budou stačit hlasové povely. Zatím novinka funguje pouze v USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Black Friday 2018: kde ušetříte za nový smartphone? Black Friday 2018: kde ušetříte za nový smartphone?
Slevové akce v rámci Black Friday jsou často jen trikem na zákazníky, ale někdy se dá při nákupu ušetřit slušná suma. Podívali jsme se do nabídek největších českých e-shopů a vybrali pro vás atraktivní slevy na mobilní telefony.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik