www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Chrome pro Android usnadňuje stažení stránek pro offline prohlížení

Chrome pro Android usnadňuje stažení stránek pro offline prohlížení
, , aktualita
V loňském roce získal Google Chrome pro Android možnost stažení webových stránek pro pozdější prohlížení bez připojení k internetu. A nyní vývojáři přidali pár vylepšení, které usnadňují stažení stránek i jejich prohlížení.
reklama
Možná také znáte situaci, kdy máte vyčerpaný datový limit nebo se chystáte někam, kde je pomalé či nestabilní internetové připojení, a chcete si dlouhou chvíli zkrátit například četbou článku. V takovém případě se hodí funkce stažení webové stránky do paměti telefonu, takže ji lze prohlížet i bez internetového připojení. Tuto funkci Google představil ve svém mobilním prohlížeči Chrome už v loňském roce, ale tím práce vývojářů rozhodně neskončila. V nejnovější verzi Chrome 58 je tato funkce vylepšena o pár vychytávek, které možná již dříve zaznamenali uživatelé beta kanálu, ale nyní přichází také do stabilní verze prohlížeče pro Android.
Ukázka nových funkcí v aplikaci Google Chrome pro Android


Pokud dlouze kliknete na jakýkoliv odkaz, zobrazí se v kontextové nabídce možnost „stáhnout odkaz“ (v angličtině „Download Link“), která umožní rychle stáhnout libovolnou webovou ještě před jejím samotným otevřením. Pokud se náhodou dostanete do situace, kdy vypadne internetové připojení, zobrazí se známá obrazovka s dinosaurem, na kterou nyní přibylo tlačítko umožňující stáhnout stránku později, jakmile zase budete připojeni k internetu.

Uživatel má nyní také lepší přehled o stažených stránkách. Na hlavní obrazovce, která se objeví po otevření nové karty, lze nyní nalézt seznam stažených článků přístupných offline. A také byl na tuto obrazovku přidán seznam naposledy stažených souborů. Nejnovější verzi internetového prohlížeče Chrome pro Android je možné stáhnout z Google Play Store.

Zdroj: Blog.google
reklama
Nejnovější články
Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda
Pokud máte rádi Jamese Bonda a také stavebnice, má pro vás Lego další zajímavou "hračku". Jde o stavebnici legendárního Astonu Martin DB5, který má i funkční prvky jako otáčecí značku nebo kulomety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem
Alcatel následuje trendy. Tento týden uvedl svůj první smartphone s výřezem displeje, který kombinuje s nízkou cenou. Pro její dosažení se ovšem muselo v lecčems šetřit, přesto se papírově jedná o slušný telefon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite
Xiaomi příští týden představí nový produkt pro globální trhy a nejspíš půjde o telefon Mi A2 s čistým Androidem. Po jeho boku by mohla být představena ještě jedna novinka v podobě Mi A2 Lite.
16.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Volvo M, nová platforma pro car-sharing Volvo M, nová platforma pro car-sharing
Automobilka Volvo rozšiřuje portfolio svých služeb a nechce svá auta jen prodávat, ale i nabídnout majitelům možnost svá auta sdílet s ostatními. Proto spouští novou platformu Volvo M pro stále populárnější car-sharing. 
5.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon? Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon?
Zajímá vás, zda se právě váš smartphone či tablet může těšit na nový Android 8.0 Oreo? Podívejte se do našeho obsáhlého a pravidelně doplňovaného seznamu modelů, který jsme pro vás připravili. Naposledy doplněno 30. 6. 2018.
30.6.2018, článek, Jáchym Šlik7 komentářů