Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chrome pro Android usnadňuje stažení stránek pro offline prohlížení

9.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
V loňském roce získal Google Chrome pro Android možnost stažení webových stránek pro pozdější prohlížení bez připojení k internetu. A nyní vývojáři přidali pár vylepšení, které usnadňují stažení stránek i jejich prohlížení.
Možná také znáte situaci, kdy máte vyčerpaný datový limit nebo se chystáte někam, kde je pomalé či nestabilní internetové připojení, a chcete si dlouhou chvíli zkrátit například četbou článku. V takovém případě se hodí funkce stažení webové stránky do paměti telefonu, takže ji lze prohlížet i bez internetového připojení. Tuto funkci Google představil ve svém mobilním prohlížeči Chrome už v loňském roce, ale tím práce vývojářů rozhodně neskončila. V nejnovější verzi Chrome 58 je tato funkce vylepšena o pár vychytávek, které možná již dříve zaznamenali uživatelé beta kanálu, ale nyní přichází také do stabilní verze prohlížeče pro Android.
Ukázka nových funkcí v aplikaci Google Chrome pro Android


Pokud dlouze kliknete na jakýkoliv odkaz, zobrazí se v kontextové nabídce možnost „stáhnout odkaz“ (v angličtině „Download Link“), která umožní rychle stáhnout libovolnou webovou ještě před jejím samotným otevřením. Pokud se náhodou dostanete do situace, kdy vypadne internetové připojení, zobrazí se známá obrazovka s dinosaurem, na kterou nyní přibylo tlačítko umožňující stáhnout stránku později, jakmile zase budete připojeni k internetu.

Uživatel má nyní také lepší přehled o stažených stránkách. Na hlavní obrazovce, která se objeví po otevření nové karty, lze nyní nalézt seznam stažených článků přístupných offline. A také byl na tuto obrazovku přidán seznam naposledy stažených souborů. Nejnovější verzi internetového prohlížeče Chrome pro Android je možné stáhnout z Google Play Store.

Zdroj: Blog.google
reklama