www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Chrome přestane fungovat na některých Androidech

Chrome přestane fungovat na některých Androidech
, , aktualita
Na desítkách milionů smartphonů přestane v dohledné době fungovat internetový prohlížeč Google Chrome. Vývojáři totiž zvýší minimální požadavky, což bude znamenat konec podpory na Androidu Jelly Bean.
reklama
Android Jelly Bean byl představen v roce 2012, tedy před šesti lety. Stále se ovšem najdou uživatele, kteří tuto verzi používají. Pokud nahlédneme do nejčerstvějších statistik vydávaných každý Googlem, mají verze Android 4.1, 4.2 a 4.3, které jsou souhrnně označovány jako Jelly Bean, podíl 3,2 % mezi aktivními zařízeními. Zdá se to jako mizivé číslo, ale mnohonásobně více než nejnovější verze Android 9.0 Pie, která zatím do statistik vůbec nezasáhla. A pokud budeme vycházet z toho, že Android běží na více než miliardě zařízení na světě, používá Jelly Bean více než 30 milionů lidí.
 
 
Tito uživatelé ovšem musejí počítat s absencí některých nových funkcí i softwarových aktualizací, což s sebou přináší třeba vyšší zranitelnost vůči bezpečnostním hrozbám. Nutno podotknout, že velká část aplikací vyžaduje pro svůj běh minimálně Android 5.0, ale najdou se také výjimky. Jednou z nich je Google Chrome, kterému stačí právě Android 4.1. Jak ovšem zjistili členové fóra XDA Developers, vývojáři chystají změnu a budoucí vydání internetového prohlížeče bude vyžadovat vyšší verzi API, která odpovídá Androidu 4.4 KitKat.
 
Připomeňme, že i verze pojmenovaná po oblíbené čokoládové tyčince už patří mezi zastaralé, neboť byla poprvé vydána před pěti lety. Nic to ovšem nemění na tom, že ji stále využívá 7,8 % zařízení s Androidem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen
I smartphone za pár korun může vypadat k světu. Dokazuje to i nový Huawei Y6 Pro 2019, který se zatím prodává na jediném trhu, ale to se snad brzy změní. Vzhledem k nízké ceně je ovšem nutné čekat kompromisy ve výbavě.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik