www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Chrome přestane fungovat na některých Androidech

Chrome přestane fungovat na některých Androidech
, , aktualita
Na desítkách milionů smartphonů přestane v dohledné době fungovat internetový prohlížeč Google Chrome. Vývojáři totiž zvýší minimální požadavky, což bude znamenat konec podpory na Androidu Jelly Bean.
reklama
Android Jelly Bean byl představen v roce 2012, tedy před šesti lety. Stále se ovšem najdou uživatele, kteří tuto verzi používají. Pokud nahlédneme do nejčerstvějších statistik vydávaných každý Googlem, mají verze Android 4.1, 4.2 a 4.3, které jsou souhrnně označovány jako Jelly Bean, podíl 3,2 % mezi aktivními zařízeními. Zdá se to jako mizivé číslo, ale mnohonásobně více než nejnovější verze Android 9.0 Pie, která zatím do statistik vůbec nezasáhla. A pokud budeme vycházet z toho, že Android běží na více než miliardě zařízení na světě, používá Jelly Bean více než 30 milionů lidí.
 
 
Tito uživatelé ovšem musejí počítat s absencí některých nových funkcí i softwarových aktualizací, což s sebou přináší třeba vyšší zranitelnost vůči bezpečnostním hrozbám. Nutno podotknout, že velká část aplikací vyžaduje pro svůj běh minimálně Android 5.0, ale najdou se také výjimky. Jednou z nich je Google Chrome, kterému stačí právě Android 4.1. Jak ovšem zjistili členové fóra XDA Developers, vývojáři chystají změnu a budoucí vydání internetového prohlížeče bude vyžadovat vyšší verzi API, která odpovídá Androidu 4.4 KitKat.
 
Připomeňme, že i verze pojmenovaná po oblíbené čokoládové tyčince už patří mezi zastaralé, neboť byla poprvé vydána před pěti lety. Nic to ovšem nemění na tom, že ji stále využívá 7,8 % zařízení s Androidem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MediaTek Helio P90 rozšiřuje AI ve střední třídě MediaTek Helio P90 rozšiřuje AI ve střední třídě
MediaTek chce se svým novým procesorem Helio P70 rozšířit prémiové funkce založené na umělé inteligenci do telefonů (vyšší) střední třídy. Podporuje také Google Lens, ARCore nebo až 48MPx fotoaparáty.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
V12 Astonu Martin Valkyrie bude točit 11 100 ot/min V12 Astonu Martin Valkyrie bude točit 11 100 ot/min
Nový hypersport Aston Martin Valkyrie bude mít na dnešní dobu naprosto nevídaný motor. Půjde o atmosférický dvanáctiválec, který bude točit přes 11 tisíc otáček za minutu. A bude překvapivě lehký.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pininfarina Battista dostane 1900 elektrických koní Pininfarina Battista dostane 1900 elektrických koní
Pininfarina už není jen karosářem, bude i výrobcem automobilů. Už brzy by z jeho bran mělo vyjet elektrické hypersportovní auto Battista, jehož maximální výkon by měl dosahovat neuvěřitelných 1900 koní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák
Připravovaná vlajková loď Honor View 20 by měla následovat nový trend bezrámečkových telefonů. A dosáhne toho otvorem pro čelní kamerku. Na zadní straně překvapivě nalezneme pouze jeden fotoaparát, ale s extrémně vysokým rozlišením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“ iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“
Testem fotoaparátu DxOMark nedávno prošel iPhone XR a odnesl si odtamtud výborné hodnocení. Dokonce nejlepší mezi smartphony s jedním zadním fotoaparátem. Přemožitelem by se ovšem mohl stát Pixel 3 XL, jehož výsledek dosud nebyl zveřejněn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik