www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Chrome přestane fungovat na některých Androidech

Chrome přestane fungovat na některých Androidech
, , aktualita
Na desítkách milionů smartphonů přestane v dohledné době fungovat internetový prohlížeč Google Chrome. Vývojáři totiž zvýší minimální požadavky, což bude znamenat konec podpory na Androidu Jelly Bean.
reklama
Android Jelly Bean byl představen v roce 2012, tedy před šesti lety. Stále se ovšem najdou uživatele, kteří tuto verzi používají. Pokud nahlédneme do nejčerstvějších statistik vydávaných každý Googlem, mají verze Android 4.1, 4.2 a 4.3, které jsou souhrnně označovány jako Jelly Bean, podíl 3,2 % mezi aktivními zařízeními. Zdá se to jako mizivé číslo, ale mnohonásobně více než nejnovější verze Android 9.0 Pie, která zatím do statistik vůbec nezasáhla. A pokud budeme vycházet z toho, že Android běží na více než miliardě zařízení na světě, používá Jelly Bean více než 30 milionů lidí.
 
 
Tito uživatelé ovšem musejí počítat s absencí některých nových funkcí i softwarových aktualizací, což s sebou přináší třeba vyšší zranitelnost vůči bezpečnostním hrozbám. Nutno podotknout, že velká část aplikací vyžaduje pro svůj běh minimálně Android 5.0, ale najdou se také výjimky. Jednou z nich je Google Chrome, kterému stačí právě Android 4.1. Jak ovšem zjistili členové fóra XDA Developers, vývojáři chystají změnu a budoucí vydání internetového prohlížeče bude vyžadovat vyšší verzi API, která odpovídá Androidu 4.4 KitKat.
 
Připomeňme, že i verze pojmenovaná po oblíbené čokoládové tyčince už patří mezi zastaralé, neboť byla poprvé vydána před pěti lety. Nic to ovšem nemění na tom, že ji stále využívá 7,8 % zařízení s Androidem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky
Značka Palm se po letech vrací na telefony díky americkému start-upu. První model se nesnaží konkurovat iPhonu, ale přinést miniaturní smartphone s Androidem, který lze používat jako druhý přístroj.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy
Kazdu Dieselgate pokračuje i u dalších automobilek. Nyní se dostalo na Opel, do jehož kanceláří vtrhla policie a prohledala je. Automobilce hrozí svolávací akce na téměř 100 tisíc naftových vozů k opravě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club
Společnost HP inovovala řadu svých profesionálních notebooků ZBook. Ty mohou mít nově 6jádrový procesor Intel Core i9 a některé verze i grafiku Quadro P2000. Počítače je možné mít i přes předplatné Z Club.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala