www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Chrome přestane fungovat na některých Androidech

Chrome přestane fungovat na některých Androidech
, , aktualita
Na desítkách milionů smartphonů přestane v dohledné době fungovat internetový prohlížeč Google Chrome. Vývojáři totiž zvýší minimální požadavky, což bude znamenat konec podpory na Androidu Jelly Bean.
K oblíbeným
reklama
Android Jelly Bean byl představen v roce 2012, tedy před šesti lety. Stále se ovšem najdou uživatele, kteří tuto verzi používají. Pokud nahlédneme do nejčerstvějších statistik vydávaných každý Googlem, mají verze Android 4.1, 4.2 a 4.3, které jsou souhrnně označovány jako Jelly Bean, podíl 3,2 % mezi aktivními zařízeními. Zdá se to jako mizivé číslo, ale mnohonásobně více než nejnovější verze Android 9.0 Pie, která zatím do statistik vůbec nezasáhla. A pokud budeme vycházet z toho, že Android běží na více než miliardě zařízení na světě, používá Jelly Bean více než 30 milionů lidí.
 
 
Tito uživatelé ovšem musejí počítat s absencí některých nových funkcí i softwarových aktualizací, což s sebou přináší třeba vyšší zranitelnost vůči bezpečnostním hrozbám. Nutno podotknout, že velká část aplikací vyžaduje pro svůj běh minimálně Android 5.0, ale najdou se také výjimky. Jednou z nich je Google Chrome, kterému stačí právě Android 4.1. Jak ovšem zjistili členové fóra XDA Developers, vývojáři chystají změnu a budoucí vydání internetového prohlížeče bude vyžadovat vyšší verzi API, která odpovídá Androidu 4.4 KitKat.
 
Připomeňme, že i verze pojmenovaná po oblíbené čokoládové tyčince už patří mezi zastaralé, neboť byla poprvé vydána před pěti lety. Nic to ovšem nemění na tom, že ji stále využívá 7,8 % zařízení s Androidem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu
Náramek Mi Band 3 čínského Xiaomi jde u nás opravdu na dračku. V dnešní recenzi se podíváme, co nabízí a zda opravdu stojí za to. Cenově jde o velmi levnou záležitost, přesto slibuje dost funkcí.
Včera, recenze, Milan Šurkala
Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty
Honor přinesl nové špičkové modely zaměřené na focení. Jeden z nich nabízí na zádech celkem čtyři fotoaparáty, z toho jeden pro makro. Další z foťáků se zase vyznačuje rekordní světelností. To vše doplněno o známý procesor Kirin 980.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře