www.svetmobilne.cz
>
>

Chorvatský startup Rimac spolu s Porsche koupil Bugatti

Chorvatský startup Rimac spolu s Porsche koupil Bugatti
, , aktualita
Francouzská automobilka Bugatti se opět stěhuje. Po 112 letech zakotví v Chorvatsku. Koupil ji joint venture chorvatské automobilky Rimac a německého Porsche. Současně se oddělí výroba akumulátorů do separátní společnosti.
K oblíbeným
reklama
Ještě před 10 lety byl startup Rimac Automobili garážovým projektem chorvatského podnikatele Mateho Rimaca. Nyní si tato firma troufla na odkoupení legendární francouzské automobilky Bugatti od Volkswagenu. Bugatti bylo založeno v roce 1909 a má za sebou už 112letou historii plnou slavných období i bankrotů. Bugatti bude fungovat separátně od Rimacu, obě firmy si tedy nechají své vlastní továrny i distribuční kanály (Bugatti tedy v Molsheimu ve Francii, Rimac v Záhřebu v Chorvatsku). Obě firmy (Bugatti Automobiles i Rimac Automobili) ale budou spadat pod nově vytvořenou joint venture Bugatti Rimac.
 
Rimac a Bugatti
 
Bugatti Rimac je joint venture, kde má 45% podíl společnost Porsche a ze zbývajících 55 % je pak vlastníkem Rimac Group. Ta tak nahrazuje původní Rimac Automobili, které vyrábělo auta i součásti pro elektrický pohon. Tato divize bude čistě spadat pod Rimac Group a ponese název Rimac Technology, aby mohla nadále fungovat zvlášť a snadno spolupracovat s jinými automobilkami včetně samotného Rimacu a Bugatti. Samotný Rimac Group pak ze 37 % vlastní podnikatel Mate Rimac, dalších 12 % má Hyundai, 24 % má automobilka Porsche a zbývajících 27 % pak připadá na další investory. Připomeňme, že Rimac nedávno uvedl na trh svůj elektrický hypersport Nevera (na obrázku vpravo).
 
Rimac a Bugatti
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář