www.svetmobilne.cz
>
>

Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 %

Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 %
, , aktualita
Vývoj lithiových akumulátorů jde pořád kupředu a hustota energie se sice pomalu, ale stále zvyšuje. Ukazuje to i Chevrolet, kterému se díky novým poznatkům podařilo zvýšit dojezd elektromobilu Bolt o 9 %.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Chevrolet má s elektromobily už nějaké ty zkušenosti a nyní pro některé trhy vyrábí např. elektrický Bolt. Po třech letech výroby přichází s faceliftem, který se týká zejména techniky akumulátoru. Inženýři zapracovali na chemických vlastnostech akumulátoru, podařilo se jim vylepšit energetické vlastnosti elektrod a díky tomu se jim povedlo prodloužit dojezd elektromobilu téměř o 9 %. Konkrétně jde o zvýšení dojezdu z 238 mil (383 km) na 259 mil (417 km). To je slušných 34 km k dobru. Tato čísla byla měřena podle přesnější metodiky EPA.
 
Chevrolet Bolt 2020
 
Vše přichází na vrub zvýšené hustoty, takže se nijak neměnil tvar akumulátoru a ani jeho integrace do automobilu. I původní majitelé Boltu nyní budou mít přístup do funkci Energy Assist, která dovoluje lépe plánovat cestu a nabíjení, aplikace také umožňuje informovat řidiče o nenadálých situacích, které by zabráňovaly dojet k nabíječce a podobně. Cena elektromobilu Chevrolet Bolt 2020 zůstala v USA na hranici $37495.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala