www.svetmobilne.cz
>
>

Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 %

Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 %
, , aktualita
Vývoj lithiových akumulátorů jde pořád kupředu a hustota energie se sice pomalu, ale stále zvyšuje. Ukazuje to i Chevrolet, kterému se díky novým poznatkům podařilo zvýšit dojezd elektromobilu Bolt o 9 %.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Chevrolet má s elektromobily už nějaké ty zkušenosti a nyní pro některé trhy vyrábí např. elektrický Bolt. Po třech letech výroby přichází s faceliftem, který se týká zejména techniky akumulátoru. Inženýři zapracovali na chemických vlastnostech akumulátoru, podařilo se jim vylepšit energetické vlastnosti elektrod a díky tomu se jim povedlo prodloužit dojezd elektromobilu téměř o 9 %. Konkrétně jde o zvýšení dojezdu z 238 mil (383 km) na 259 mil (417 km). To je slušných 34 km k dobru. Tato čísla byla měřena podle přesnější metodiky EPA.
 
Chevrolet Bolt 2020
 
Vše přichází na vrub zvýšené hustoty, takže se nijak neměnil tvar akumulátoru a ani jeho integrace do automobilu. I původní majitelé Boltu nyní budou mít přístup do funkci Energy Assist, která dovoluje lépe plánovat cestu a nabíjení, aplikace také umožňuje informovat řidiče o nenadálých situacích, které by zabráňovaly dojet k nabíječce a podobně. Cena elektromobilu Chevrolet Bolt 2020 zůstala v USA na hranici $37495.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala