www.svetmobilne.cz
>
>

Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení

Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení
, , aktualita
Na světě je mnoho fanoušků Harryho Pottera a nemálo z nich by chtělo, aby se věci z filmů a knih staly realitou. Pokud jde o létající košťata, Brazilci přišli s alternativou. Nabídnou jezdící košťata na základě elektrických jednokolek.
K oblíbeným
reklama
Některé nápady jsou opravdu zajímavé a uvádí do reality produkty, které by jen tak někoho nenapadly. Brazilský startup Nuvem Vassouras se rozhodl zákazníkům přiblížit svět Harryho Pottera, konkrétně létající košťata. Nedošli sice tak daleko, že by vymysleli skutečné létající dopravní prostředky, ale jejich nápad se způsobu ovládání a možnostem pohybu docela blíží. Neumí se sice vznést do vzduchu, takže létat opravdu nelétá, ale i jízda po zemi může být zajímavá a zábavná.
 
 
Vymysleli totiž koště, které se dá upevnit na tradiční elektrickou jednokolku (jejím velkým propagátorem je u nás např. ekonom Tomáš Sedláček). Díky tomu se dá poměrně přirozeně ovládat, navíc podobně jako ve filmu. Tvůrci se navíc nemuseli starat o stabilizační algoritmy, když toto bude záležitostí jednokolky, na kterou se koště připevňuje. Cena by měla činit 4000 brazilských realů, což je zhruba 16 tisíc Kč. S high-ednovými jednokolkami se tak můžete rozjet až na rychlost 60 km/h. Tvůrci navíc doufají, že se v budoucnu budou konat s pomocí jejich košťat famfrpálové zápasy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře