Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení

27.11.2020, Milan Šurkala, aktualita
Na světě je mnoho fanoušků Harryho Pottera a nemálo z nich by chtělo, aby se věci z filmů a knih staly realitou. Pokud jde o létající košťata, Brazilci přišli s alternativou. Nabídnou jezdící košťata na základě elektrických jednokolek.
Některé nápady jsou opravdu zajímavé a uvádí do reality produkty, které by jen tak někoho nenapadly. Brazilský startup Nuvem Vassouras se rozhodl zákazníkům přiblížit svět Harryho Pottera, konkrétně létající košťata. Nedošli sice tak daleko, že by vymysleli skutečné létající dopravní prostředky, ale jejich nápad se způsobu ovládání a možnostem pohybu docela blíží. Neumí se sice vznést do vzduchu, takže létat opravdu nelétá, ale i jízda po zemi může být zajímavá a zábavná.
 
 
Vymysleli totiž koště, které se dá upevnit na tradiční elektrickou jednokolku (jejím velkým propagátorem je u nás např. ekonom Tomáš Sedláček). Díky tomu se dá poměrně přirozeně ovládat, navíc podobně jako ve filmu. Tvůrci se navíc nemuseli starat o stabilizační algoritmy, když toto bude záležitostí jednokolky, na kterou se koště připevňuje. Cena by měla činit 4000 brazilských realů, což je zhruba 16 tisíc Kč. S high-ednovými jednokolkami se tak můžete rozjet až na rychlost 60 km/h. Tvůrci navíc doufají, že se v budoucnu budou konat s pomocí jejich košťat famfrpálové zápasy.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama