Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chatovací aplikace Die With Me funguje jen při vybité baterii

24.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Pokud si myslíte, že v oblasti chatovacích aplikací nelze vymyslet nic nového, novinka Die With Me vás přesvědčí o opaku. Umožňuje komunikovat s jinými uživateli, kteří mají také vybitou baterii na 5 % či méně.
Jakmile se na displeji našeho smartphonu objeví hláška o příliš nízké úrovni baterie, začne většina z nás hledat nabíječku. Podle vývojářů aplikace Die With Me je to však nejlepší čas se seznámit s někým novým. Tento další „kecálek“ s dost morbidním názvem (v doslovném překladu zní název „Zemři se mnou“) totiž začne fungovat až ve chvíli, kdy kapacita baterie klesne na 5 % nebo méně. V takovém případě vás připojí do hromadného chatu, kde spolu komunikují ostatní uživatele s téměř vybitou baterií. Kromě jména a času odeslání se u každé zprávy ukazuje zbývající počet procent baterie, takže ostatní mohou snáze odhadnout, za jak dlouho se daný uživatel nechtěně odpojí. Záchranu nepřinese ani nabíječka, po jejím připojení se totiž chat také vypne. Záleží tedy na uživateli, zda poslední minuty využije k probírání smysluplného tématu nebo vtipkování.
 
 
Vývojáři však už příliš neřeší, že některé telefony (především se starší baterií) se mohou znenadání vypnout ještě dříve, než se na ukazateli ukáže 1 % či méně. Uživatelé by také měli mít na paměti, že podle většiny odborných názorů nesvědčí používaní téměř vybitého smartphonu baterii, používání aplikace Die With Me tak může přispět ke snížení její životnosti. Původní koncept aplikace byl však trochu jiný, cílem bylo vytvořit seznamku, kde by uživatelé museli dát na první dojem – při vzájemných sympatiích by se museli s protistranou dohodnout na schůzce, jinak by se nejspíš už nikdy nesetkali.
 
Die With Me je dostupné pro Android (Google Play Store) a iOS (Apple App Store), za aplikaci si přitom vývojáři účtují v přepočtu asi 25 Kč.
 


reklama