Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

České stránky Sony potvrdily Xperii X Compact a Xperii XZ

28.8.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Nestává se moc často, aby české zastoupení nějakého výrobce zveřejnilo informace, které měly zůstat ještě utajeny. Na webu českého Sony se objevila zmínka o dvou nových high-endových Xperiích, z dalších zdrojů pak máme jejich obrázky a podrobnosti o výbavě.
1. září uspořádá Sony tiskovou konferenci v rámci veletrhu IFA 2016, na která by mohly být představeny i dvě smartphonové novinky. A podle všeho nepůjde o žádná ořezávátka, ale rovnou špičkově vybavené modely z nejvyšší řady Xperia X. Zmínka o nich se překvapivě objevila i na české mutaci oficiálních internetových stránek Sony. Příliš jsme se tam toho ale o nových telefonech nedozvěděli, pouze byly potvrzeny názvy Xperia X Compact a Xperia XZ. Naštěstí krátce na to přibyly také informace z dalších zdrojů.


Zmínka o dvou nových Xperiích se objevila na českých stránkách Sony

Xperia X Compact nabídne opět špičkové komponenty v malém těle. Spekuluje se o unikátní kombinaci úhlopříčky displeje 4,6“ a procesoru Qualcomm Snapdragon 820. K další předpokládané výbavě patří port USB Type-C, který poslouží především k nabíjení baterie o kapacitě 2 600 mAh. Také druhá novinka, Xperia XZ, by měla nabídnout čip Snapdragon 820, a to v kombinaci se 4GB RAM. Očekáván je také výrazně větší 5,2“ displej krytý na bocích mírně zakřiveným 2.5D sklíčkem.


Sony Xperia X Compact

Xperia XZ bude podle všeho telefon zaměřený na fotografování, proto vzadu údajně nalezneme 23MPx snímač doplněný o laserový autofokus a dvojitý diodový blesk, vpředu by se pak měl nacházet 13MPx snímač pro dokonalé selfie. Ani v tomto případě by neměl chybět „oboustranný“ port USB Type-C jako náhrada staršího micro USB. Oba nové smartphony od Sony budou využívat operační systém Android, ale zatím není jasné, zda ještě ve verzi 6.0 Marshmallow, nebo už 7.0 Nougat.Sony Xperia XZ

Zdroj: Techtastic.nl (1, 2)


reklama