Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Česká hra Chuchel vyšla pro Android a iOS

30.11.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Brněnské studio Amanita Design, které stojí za celosvětově úspěšnými hrami Machinarium nebo Samorost, zpřístupnilo svou poslední klikací adventuru Chuchel i pro uživatele Androidu a iOS. I tentokrát se připravte na jedinečné zpracování.
Chlupatý hrdina Chuchel a jeho protivník Kekel se snaží získat a sníst svou třešeň. Tak začíná příběh nejnovějšího titulu od českého studia Amanita Design, které v minulosti vytvořilo herní pecky jako Machinarium, Samorost nebo Botanicula. I tentokrát se jedná o point-and-click adventuru plnou logických hádanek a netradičních úkolů. Kromě dechberoucího příběhu na vás čeká roztomilá grafika, originální hudební doprovod od kapely DVA a hromada skečů, která vám vylepší náladu. V rámci fóra IGF 2018 obdržela hra ocenění za vizuální umění, na Metacritic si potom drží výborné hodnocení 81.
 
 
Chuchel vyšel už letos na jaře, ale pouze pro počítače s Windows a MacOS. Až tento týden jsme se dočkali mobilní verze, která je přizpůsobena pro dotykové ovládání na menších displejích smartphonů či tabletů. Hra je dostupná v češtině pro obě nejvýznamnější mobilní platformy, tedy Android a iOS. V Google Play Store stojí 99 Kč, verze pro „jablíčkáře“ je potom o trochu dražší – v Apple App Store vyjde na 4,99 dolaru (114 Kč). Pokud jste si oblíbili některý z předchozích titulů od Amanita Design, skoupí Chuchlu určitě neváhejte. Jedná se o příjemnou hru, u které si odpočinete třeba po náročném shánění dárků pod stromeček. A pokud jsme vás stále nepřesvědčili, určitě to udělá trailer na konci článku.
 
 


reklama