Česká aplikace Vocabulary Miner přidává webové rozhraní
23.9.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Česká jazyková aplikace pro učení slovíček Vocabulary Miner, která využívá oblíbenou metodu flashcards, získala webové rozhraní. V něm si uživatelé mohou jak trénovat slovíčka, tak vytvářet vlastní kartičky.
Mobilních aplikací pro učení slovíček najdeme nespočet, Vocabulary Miner od studia Skoumal se ovšem může pochlubit českými kořeny. Využívá metodu učení pomocí tzv. flashcards, tedy virtuálních kartiček. Na rubu kartičky se nachází otázka (výraz v mateřském jazyce), líc potom obsahuje odpověď (výraz v cizím jazyce). K odhalení odpovědi stačí jednoduché potáhnutí prstu po displeji. Sám uživatel potom musí poctivě zhodnotit, zda slovíčko uměl, a podle toho jsou kartičky tříděny do tří hromádek podle úrovně znalosti. Aplikace potom s využitím speciálního algoritmu trénuje slovíčka, které uživateli příliš nejdou.
K dispozici je otevřená databáze dvou tisíc sad slovíček zaměřených na různá témata, v několika jazycích i úrovních znalostí od A1 do C2. Kromě toho je možné vytvářet vlastní balíčky, které lze publikovat a sdílet s ostatními. Podporován je také export a import tabulek z Excelu. Vocabulary Miner tedy může posloužit k výuce takřka jakéhokoliv jazyka, ale i různých školních předmětů – od chemie (značky chemických prvků) až po dějepis (letopočty historických událostí). Nechybí ani audio výslovnost nebo statistiky. Aplikace funguje také offline, ale pokud se připojíte k internetu, dojde k synchronizaci dat mezi zařízeními i záloze na vzdálených serverech. O data tedy nepřijdete ani při ztrátě smartphonu.
Poslední novinkou, která přichází po dvou letech od vydání aplikace, je webové rozhraní. Jakmile se do něj uživatel přihlásí, má přístup k celé své databázi kartiček. A především může vytvářet nové sady prostřednictvím svého počítače, což je většinou pohodlnější než na displeji smartphonu. Uživatelské rozhraní Vocabulary Miner je k dispozici v češtině, angličtině, němčině, francouzštině, španělštině a bulharštině. Mobilní aplikaci si mohou zájemci zdarma stáhnout z Google Play Store (Android) nebo Apple App Store (iOS). Přímo v aplikaci lze potom aktivovat prémiový účet, který nabízí neomezené stahování hotových balíčků. Cena tohoto předplatného byla dočasně snížena na 2 dolary (asi 44 Kč) ročně.
Zdroj: Tisková zpráva