www.svetmobilne.cz
>
>

Češi používají mobilní internet skoro nejméně v Evropě

Češi používají mobilní internet skoro nejméně v Evropě
, , aktualita
Podle nejnovějších statistik GlobalData prosurfují Evropané v průměru 2,4 GB mobilních dat měsíčně, v České republice je to však méně než 1 GB. Na špici jsou naopak Finové, kteří využijí více než 13 GB každý měsíc.
reklama
Češi jsou dlouhodobě na chvostu využívání mobilního internetu a potvrzují to bohužel nejnovější statistiky analytické společnosti GlobalData. Podle výzkumu spotřebuje průměrný Evropan každý měsíc 2,4 GB mobilních dat na jednu SIM kartu. Číslo přitom není tvořené jen smartphony, ale také tzv. datovými SIM kartami využívanými v modemech, které celkový průměr zvyšují. Nejvíce využívají mobilní data Finové, kteří prosurfují průměrně 13,3 GB měsíčně. S velkým odstupem druzí jsou Rakušané se spotřebou 5,7 GB následovaní Poláky a Rusy, kteří využijí 3,7 GB, respektive 3,5 GB.
 
Českou republiku bychom našli ve spodní části grafu, měsíčně totiž využijeme jen 925 MB mobilních dat na jednu SIM kartu. Hůře ve srovnání dopadlo už jen Německo, Slovensko a Ukrajina. Není pochyb o tom, že hlavním viníkem nízké spotřeby dat v tuzemsku budou vysoké ceny za datové balíčky u českých operátorů, podobná situace bude nejspíš u našich sousedů na Slovensku. Ukrajina zase doplácí na pomalý rozvoj mobilních sítí, vždyť v této zemi začala být budována 3G infrastruktura teprve v roce 2015 a na LTE obyvatelé teprve čekají. Otázkou zůstává, proč je na chvostu také vyspělé Německo.
 
 
A proč si nejvíce mobilní internet užívají daleko na severu Evropy? Finové využívají atraktivních nabídek svých mobilních operátorů, kteří nabízejí neomezené datové balíčky za cenu, za kterou vám čeští operátoři dají sotva gigabajt. A to je navíc nutné doplnit, že kupní síla obou zemí je výrazně odlišná. Analytici z GlobalData upozorňují, že průměrná spotřeba ve Francii nebo Velké Británii může být znatelně snižována velkým množstvím tzv. M2M tarifů, které jsou využívány pro komunikaci mezi stroji (např. sledování stavu nápojového automatu nebo ovládání alarmu na dálku) a v průměru spotřebují méně než 300 MB dat měsíčně.
 
Kolik mobilních dat v průměru spotřebujete každý měsíc? A považujete za hlavní překážku vysoké ceny českých operátorů, nebo byste více nevyužili ani při zlevnění datových balíčků?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda
Pokud máte rádi Jamese Bonda a také stavebnice, má pro vás Lego další zajímavou "hračku". Jde o stavebnici legendárního Astonu Martin DB5, který má i funkční prvky jako otáčecí značku nebo kulomety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem
Alcatel následuje trendy. Tento týden uvedl svůj první smartphone s výřezem displeje, který kombinuje s nízkou cenou. Pro její dosažení se ovšem muselo v lecčems šetřit, přesto se papírově jedná o slušný telefon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite
Xiaomi příští týden představí nový produkt pro globální trhy a nejspíš půjde o telefon Mi A2 s čistým Androidem. Po jeho boku by mohla být představena ještě jedna novinka v podobě Mi A2 Lite.
16.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Volvo M, nová platforma pro car-sharing Volvo M, nová platforma pro car-sharing
Automobilka Volvo rozšiřuje portfolio svých služeb a nechce svá auta jen prodávat, ale i nabídnout majitelům možnost svá auta sdílet s ostatními. Proto spouští novou platformu Volvo M pro stále populárnější car-sharing. 
5.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon? Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon?
Zajímá vás, zda se právě váš smartphone či tablet může těšit na nový Android 8.0 Oreo? Podívejte se do našeho obsáhlého a pravidelně doplňovaného seznamu modelů, který jsme pro vás připravili. Naposledy doplněno 30. 6. 2018.
30.6.2018, článek, Jáchym Šlik7 komentářů