www.svetmobilne.cz
>
>

Češi používají mobilní internet skoro nejméně v Evropě

Češi používají mobilní internet skoro nejméně v Evropě
, , aktualita
Podle nejnovějších statistik GlobalData prosurfují Evropané v průměru 2,4 GB mobilních dat měsíčně, v České republice je to však méně než 1 GB. Na špici jsou naopak Finové, kteří využijí více než 13 GB každý měsíc.
reklama
Češi jsou dlouhodobě na chvostu využívání mobilního internetu a potvrzují to bohužel nejnovější statistiky analytické společnosti GlobalData. Podle výzkumu spotřebuje průměrný Evropan každý měsíc 2,4 GB mobilních dat na jednu SIM kartu. Číslo přitom není tvořené jen smartphony, ale také tzv. datovými SIM kartami využívanými v modemech, které celkový průměr zvyšují. Nejvíce využívají mobilní data Finové, kteří prosurfují průměrně 13,3 GB měsíčně. S velkým odstupem druzí jsou Rakušané se spotřebou 5,7 GB následovaní Poláky a Rusy, kteří využijí 3,7 GB, respektive 3,5 GB.
 
Českou republiku bychom našli ve spodní části grafu, měsíčně totiž využijeme jen 925 MB mobilních dat na jednu SIM kartu. Hůře ve srovnání dopadlo už jen Německo, Slovensko a Ukrajina. Není pochyb o tom, že hlavním viníkem nízké spotřeby dat v tuzemsku budou vysoké ceny za datové balíčky u českých operátorů, podobná situace bude nejspíš u našich sousedů na Slovensku. Ukrajina zase doplácí na pomalý rozvoj mobilních sítí, vždyť v této zemi začala být budována 3G infrastruktura teprve v roce 2015 a na LTE obyvatelé teprve čekají. Otázkou zůstává, proč je na chvostu také vyspělé Německo.
 
 
A proč si nejvíce mobilní internet užívají daleko na severu Evropy? Finové využívají atraktivních nabídek svých mobilních operátorů, kteří nabízejí neomezené datové balíčky za cenu, za kterou vám čeští operátoři dají sotva gigabajt. A to je navíc nutné doplnit, že kupní síla obou zemí je výrazně odlišná. Analytici z GlobalData upozorňují, že průměrná spotřeba ve Francii nebo Velké Británii může být znatelně snižována velkým množstvím tzv. M2M tarifů, které jsou využívány pro komunikaci mezi stroji (např. sledování stavu nápojového automatu nebo ovládání alarmu na dálku) a v průměru spotřebují méně než 300 MB dat měsíčně.
 
Kolik mobilních dat v průměru spotřebujete každý měsíc? A považujete za hlavní překážku vysoké ceny českých operátorů, nebo byste více nevyužili ani při zlevnění datových balíčků?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia
Indická média informovala o incidentu, při kterém přišla o život osmnáctiletá dívka. Příčinou má být výbuch telefonu Nokia 5233, ke kterému došlo po jeho připojení do nabíječky. Společnost HMD Global se od problému distancovala.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi
Xiaomi začalo vydávat další aktualizaci své uživatelské nadstavby MIUI, která přináší na telefony Xiaomi nové funkce notifikací dostupné na jiných Androidech už dávno. Podívejte se na kompletní seznam aktualizovatelných modelů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny
HTC představilo dvojici cenově dostupných smartphonů z řady Desire. Překvapí nepřehlédnutelným designem inspirovaným vlajkovými loděmi, ale o výbavě to samé říct nemůžeme, neboť výrobce šetřil, kde se dalo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje
Oppo R15, Oppo R15 Dream Mirror Edition a Vivo X21 je trojice novinek, která byla představena na čínském trhu. Společným znakem všech telefonů je 6,3" OLED displej s výřezem pro umístění předního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce
Autonomní vozidlo už v minulosti zabilo svou chybou řidiče, nyní došlo k prvnímu usmrcení chodce. Stalo se tak vozidlu společnosti Uber, které v Arizoně najelo do chodkyně, která svým zraněním podlehla.
19.3.2018, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře