www.svetmobilne.cz
>
>

Češi používají mobilní internet skoro nejméně v Evropě

Češi používají mobilní internet skoro nejméně v Evropě
, , aktualita
Podle nejnovějších statistik GlobalData prosurfují Evropané v průměru 2,4 GB mobilních dat měsíčně, v České republice je to však méně než 1 GB. Na špici jsou naopak Finové, kteří využijí více než 13 GB každý měsíc.reklama
Češi jsou dlouhodobě na chvostu využívání mobilního internetu a potvrzují to bohužel nejnovější statistiky analytické společnosti GlobalData. Podle výzkumu spotřebuje průměrný Evropan každý měsíc 2,4 GB mobilních dat na jednu SIM kartu. Číslo přitom není tvořené jen smartphony, ale také tzv. datovými SIM kartami využívanými v modemech, které celkový průměr zvyšují. Nejvíce využívají mobilní data Finové, kteří prosurfují průměrně 13,3 GB měsíčně. S velkým odstupem druzí jsou Rakušané se spotřebou 5,7 GB následovaní Poláky a Rusy, kteří využijí 3,7 GB, respektive 3,5 GB.
 
Českou republiku bychom našli ve spodní části grafu, měsíčně totiž využijeme jen 925 MB mobilních dat na jednu SIM kartu. Hůře ve srovnání dopadlo už jen Německo, Slovensko a Ukrajina. Není pochyb o tom, že hlavním viníkem nízké spotřeby dat v tuzemsku budou vysoké ceny za datové balíčky u českých operátorů, podobná situace bude nejspíš u našich sousedů na Slovensku. Ukrajina zase doplácí na pomalý rozvoj mobilních sítí, vždyť v této zemi začala být budována 3G infrastruktura teprve v roce 2015 a na LTE obyvatelé teprve čekají. Otázkou zůstává, proč je na chvostu také vyspělé Německo.
 
 
A proč si nejvíce mobilní internet užívají daleko na severu Evropy? Finové využívají atraktivních nabídek svých mobilních operátorů, kteří nabízejí neomezené datové balíčky za cenu, za kterou vám čeští operátoři dají sotva gigabajt. A to je navíc nutné doplnit, že kupní síla obou zemí je výrazně odlišná. Analytici z GlobalData upozorňují, že průměrná spotřeba ve Francii nebo Velké Británii může být znatelně snižována velkým množstvím tzv. M2M tarifů, které jsou využívány pro komunikaci mezi stroji (např. sledování stavu nápojového automatu nebo ovládání alarmu na dálku) a v průměru spotřebují méně než 300 MB dat měsíčně.
 
Kolik mobilních dat v průměru spotřebujete každý měsíc? A považujete za hlavní překážku vysoké ceny českých operátorů, nebo byste více nevyužili ani při zlevnění datových balíčků?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Thor ET-One, další konkurence nákladního auta Tesly? Thor ET-One, další konkurence nákladního auta Tesly?
S elektrickými nákladními auty se neobjevují ani tak zavedení výrobci jako především mnoho startupů. Jeden z nich Thor Trucks, právě představil nový ET-One. Ten by měl mít dojezd téměř 500 kilometrů na jedno nabití.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není
Veletrh CES 2018 začne za pár týdnů a těšit se můžeme na spoustu novinek v oblasti elektroniky. Samsung přiveze obnovenou řadu Galaxy A, v případě LG se můžeme očekávat nástupce modelu K10. Ty největší mobilní trumfy si však výrobce schovají na později.
15.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlédněte si Galaxy S9 a S9+ na zatím nejlepších renderech Prohlédněte si Galaxy S9 a S9+ na zatím nejlepších renderech
Nemusíte čekat na začátek příštího roku, abyste se podívali na design nových vlajkových lodí od Samsungu. Galaxy S9 i Galaxy S9+ se totiž objevují na uniklých renderech. Duálním foťákem podle nich bude vybaven jen jeden model.
14.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Continental na CES 2018 představí bezdrátové nabíjení elektromobilů Continental na CES 2018 představí bezdrátové nabíjení elektromobilů
Jedním z největších problémů elektromobilů je řešení jejich nabíjení. Společnost Continental proto chce na veletrhu představit bezdrátový systém jejich nabíjení a další vysoce univerzální systéme AllCharge.
14.12.2017, aktualita, Milan Šurkala
Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran
Nokia se opět chystá rozvířit vody střední třídy. Začátkem příštího roku by totiž měla být představena druhá generace telefonu Nokia 6 s tenčími rámečky okolo displeje, přesunutou čtečkou otisků prstů a znatelně silnějším procesorem.
13.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik