www.svetmobilne.cz
>
>

Češi používají mobilní internet skoro nejméně v Evropě

Češi používají mobilní internet skoro nejméně v Evropě
, , aktualita
Podle nejnovějších statistik GlobalData prosurfují Evropané v průměru 2,4 GB mobilních dat měsíčně, v České republice je to však méně než 1 GB. Na špici jsou naopak Finové, kteří využijí více než 13 GB každý měsíc.
reklama
Češi jsou dlouhodobě na chvostu využívání mobilního internetu a potvrzují to bohužel nejnovější statistiky analytické společnosti GlobalData. Podle výzkumu spotřebuje průměrný Evropan každý měsíc 2,4 GB mobilních dat na jednu SIM kartu. Číslo přitom není tvořené jen smartphony, ale také tzv. datovými SIM kartami využívanými v modemech, které celkový průměr zvyšují. Nejvíce využívají mobilní data Finové, kteří prosurfují průměrně 13,3 GB měsíčně. S velkým odstupem druzí jsou Rakušané se spotřebou 5,7 GB následovaní Poláky a Rusy, kteří využijí 3,7 GB, respektive 3,5 GB.
 
Českou republiku bychom našli ve spodní části grafu, měsíčně totiž využijeme jen 925 MB mobilních dat na jednu SIM kartu. Hůře ve srovnání dopadlo už jen Německo, Slovensko a Ukrajina. Není pochyb o tom, že hlavním viníkem nízké spotřeby dat v tuzemsku budou vysoké ceny za datové balíčky u českých operátorů, podobná situace bude nejspíš u našich sousedů na Slovensku. Ukrajina zase doplácí na pomalý rozvoj mobilních sítí, vždyť v této zemi začala být budována 3G infrastruktura teprve v roce 2015 a na LTE obyvatelé teprve čekají. Otázkou zůstává, proč je na chvostu také vyspělé Německo.
 
 
A proč si nejvíce mobilní internet užívají daleko na severu Evropy? Finové využívají atraktivních nabídek svých mobilních operátorů, kteří nabízejí neomezené datové balíčky za cenu, za kterou vám čeští operátoři dají sotva gigabajt. A to je navíc nutné doplnit, že kupní síla obou zemí je výrazně odlišná. Analytici z GlobalData upozorňují, že průměrná spotřeba ve Francii nebo Velké Británii může být znatelně snižována velkým množstvím tzv. M2M tarifů, které jsou využívány pro komunikaci mezi stroji (např. sledování stavu nápojového automatu nebo ovládání alarmu na dálku) a v průměru spotřebují méně než 300 MB dat měsíčně.
 
Kolik mobilních dat v průměru spotřebujete každý měsíc? A považujete za hlavní překážku vysoké ceny českých operátorů, nebo byste více nevyužili ani při zlevnění datových balíčků?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky
Značka Palm se po letech vrací na telefony díky americkému start-upu. První model se nesnaží konkurovat iPhonu, ale přinést miniaturní smartphone s Androidem, který lze používat jako druhý přístroj.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy
Kazdu Dieselgate pokračuje i u dalších automobilek. Nyní se dostalo na Opel, do jehož kanceláří vtrhla policie a prohledala je. Automobilce hrozí svolávací akce na téměř 100 tisíc naftových vozů k opravě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club
Společnost HP inovovala řadu svých profesionálních notebooků ZBook. Ty mohou mít nově 6jádrový procesor Intel Core i9 a některé verze i grafiku Quadro P2000. Počítače je možné mít i přes předplatné Z Club.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala