www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>
>

Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem

Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem
, , aktualita
Společnost Cellebrite je jednou ze dvou velkých společností, s jejichž pomocí se bezpečnostní složky prolamují do zašifrovaných telefonů Apple. Nový UFED Premium si má poradit dokonce i s nejnovějším iOSem 12.3.
K oblíbeným
reklama
V rámci boje proti terorismu, ale i běžné násilné či jiné kriminální činnosti, se bezpečnostní složky často snaží dostat do zabezpečených telefonů pachatelů. K tomu se využívá hardwaru i softwaru společností, jako jsou Grayshift a Cellebrite. V USA byla poslední dobou úspěšnější spíše ta první, nicméně Apple jí s novým operačním systémem iOS 12 udělal trochu čáru přes rozpočet. Nyní už novější verze umí odemknout některé verze iOSu 12, ale neporadí si se všemi. Společnost Cellebrite toho chce využít a představuje své nové řešení UFED Premium (Universal Forensic Extraction Device). To je nyní možné si i přímo zakoupit, takže bezpečnostní složky si pak budou moci odemykat telefony svépomocí bez nutnosti využít služeb Cellebrite u každého případu.
 
UFED Premium
 
To ale současně nastoluje otázku, jak moc bezpečné bude samotné zajištění těchto zařízení a zda se nedostanou do nepovolaných rukou. Ostatně už v únoru tohoto roku se řešení od Cellebrite objevilo v prodeji na eBay. Pokud jde o novou verzi UFED Premium, tak ta si má poradit s jakýmkoli zařízením od Applu s operačním systémem iOS 7 až po nejnovější verzi iOS 12.3. Nejsou to ale jen zařízení Applu, na která si troufne. Tvůrci hovoří o tom, že odemkne i high-endová zařízení s Androidem, např. telefony Samsung Galaxy. Zmiňována byla ale i podpora telefonů od LG nebo Xiaomi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře