www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>
>

Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem

Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem
, , aktualita
Společnost Cellebrite je jednou ze dvou velkých společností, s jejichž pomocí se bezpečnostní složky prolamují do zašifrovaných telefonů Apple. Nový UFED Premium si má poradit dokonce i s nejnovějším iOSem 12.3.
K oblíbeným
reklama
V rámci boje proti terorismu, ale i běžné násilné či jiné kriminální činnosti, se bezpečnostní složky často snaží dostat do zabezpečených telefonů pachatelů. K tomu se využívá hardwaru i softwaru společností, jako jsou Grayshift a Cellebrite. V USA byla poslední dobou úspěšnější spíše ta první, nicméně Apple jí s novým operačním systémem iOS 12 udělal trochu čáru přes rozpočet. Nyní už novější verze umí odemknout některé verze iOSu 12, ale neporadí si se všemi. Společnost Cellebrite toho chce využít a představuje své nové řešení UFED Premium (Universal Forensic Extraction Device). To je nyní možné si i přímo zakoupit, takže bezpečnostní složky si pak budou moci odemykat telefony svépomocí bez nutnosti využít služeb Cellebrite u každého případu.
 
UFED Premium
 
To ale současně nastoluje otázku, jak moc bezpečné bude samotné zajištění těchto zařízení a zda se nedostanou do nepovolaných rukou. Ostatně už v únoru tohoto roku se řešení od Cellebrite objevilo v prodeji na eBay. Pokud jde o novou verzi UFED Premium, tak ta si má poradit s jakýmkoli zařízením od Applu s operačním systémem iOS 7 až po nejnovější verzi iOS 12.3. Nejsou to ale jen zařízení Applu, na která si troufne. Tvůrci hovoří o tom, že odemkne i high-endová zařízení s Androidem, např. telefony Samsung Galaxy. Zmiňována byla ale i podpora telefonů od LG nebo Xiaomi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft Surface Duo jde do předprodeje za nemalých $1399 Microsoft Surface Duo jde do předprodeje za nemalých $1399
Microsoft Surface Duo bylo představeno koncem loňského roku a čekalo se na něj až do dneška. Nyní je ale konečně možné si nové zařízení objednat. Mezitím však stačilo trochu zastarat a nebude moc levné.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala