www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>
>

Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem

Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem
, , aktualita
Společnost Cellebrite je jednou ze dvou velkých společností, s jejichž pomocí se bezpečnostní složky prolamují do zašifrovaných telefonů Apple. Nový UFED Premium si má poradit dokonce i s nejnovějším iOSem 12.3.
K oblíbeným
reklama
V rámci boje proti terorismu, ale i běžné násilné či jiné kriminální činnosti, se bezpečnostní složky často snaží dostat do zabezpečených telefonů pachatelů. K tomu se využívá hardwaru i softwaru společností, jako jsou Grayshift a Cellebrite. V USA byla poslední dobou úspěšnější spíše ta první, nicméně Apple jí s novým operačním systémem iOS 12 udělal trochu čáru přes rozpočet. Nyní už novější verze umí odemknout některé verze iOSu 12, ale neporadí si se všemi. Společnost Cellebrite toho chce využít a představuje své nové řešení UFED Premium (Universal Forensic Extraction Device). To je nyní možné si i přímo zakoupit, takže bezpečnostní složky si pak budou moci odemykat telefony svépomocí bez nutnosti využít služeb Cellebrite u každého případu.
 
UFED Premium
 
To ale současně nastoluje otázku, jak moc bezpečné bude samotné zajištění těchto zařízení a zda se nedostanou do nepovolaných rukou. Ostatně už v únoru tohoto roku se řešení od Cellebrite objevilo v prodeji na eBay. Pokud jde o novou verzi UFED Premium, tak ta si má poradit s jakýmkoli zařízením od Applu s operačním systémem iOS 7 až po nejnovější verzi iOS 12.3. Nejsou to ale jen zařízení Applu, na která si troufne. Tvůrci hovoří o tom, že odemkne i high-endová zařízení s Androidem, např. telefony Samsung Galaxy. Zmiňována byla ale i podpora telefonů od LG nebo Xiaomi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala