Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bývalá vlajková loď Xiaomi Mi4 je k dostání za výprodejovou cenu

22.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Jeden z českých e-shopů zlevnil poslední kusy smartphonu Xiaomi Mi 4 na 3 690 Kč. Tuto bývalou vlajkovou loď, která i na dnešní poměry nabídne docela slušnou výbavu, lze tedy zakoupit za zlomek původní ceny.
Xiaomi Mi4 bylo představeno v červenci 2014, nejedná se tedy o zrovna nejmodernější kousek. Ve své době se ovšem jednalo o vlajkovou loď, což znamená, že její výbava je bezmála tři roky po odhalení stále velmi slušná, především pokud budeme telefon porovnávat se zástupci střední třídy. Český internetový obchod Beryko.cz tento týden zlevnil Xiaomi Mi4 na výprodejových 3 690 Kč. To je částka, na kterou se těžko dostanete i při objednání z Číny, a to ani nemluvě o možných komplikacích s DPH, dopravou či zárukou. Prodejce v tomto případě slibuje dodání zásilkovou službou do druhého dne, doprava je navíc zdarma a dvouletá záruka samozřejmostí. Příjemným bonusem navíc je tlačítko Xiaomi Mi Key, které lze vložit do 3,5mm sluchátkového jacku a naprogramovat mu až deset funkcí.

Případní zájemci by si však měli pospíšit, podle e-shopu je na skladě méně než sto kusů. Konkrétně se jedná o bílou barevnou variantu, která disponuje 16GB interním úložištěm. Kovový rám je doplněn o zadní stranu z plastu. Mnohé jistě potěší na dnešní poměry spíše menší 5“ displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 už nepatří k výkřikům moderní techniky jako před pár lety, ale stále nabídne v kombinaci s 3GB RAM velmi solidní výkon. Nechybí 13MPx ani 8MPx přední fotoaparát, infraport pro dálkové ovládání spotřebičů nebo 3080mAh vyměnitelná baterie. Operační systém byl postupně aktualizován na Android 6.0 Marshmallow doplněný o rozhraní MIUI 8.

Je však nutné upozornit, že telefon nepodporuje všechna LTE pásma používaná v ČR, proto si především mimo městské oblasti neužijete příliš rychlý internet. Někteří by mohli postrádat také čtečku otisků prstů. Xiaomi Mi4 zkrátka už dnes zájemce o high-endový smartphone příliš neuchvátí, ale může se jednat o zajímavou alternativu k modelům z řady Redmi.

Zdroj: Beryko.cz
reklama