www.svetmobilne.cz
>
>

BYD přichází s vysoce odolnými akumulátory Blade Battery pro svá EV

BYD přichází s vysoce odolnými akumulátory Blade Battery pro svá EV
, , aktualita
Čínská automobilka BYD je jedním z největších výrobců elektromobilů na světě a nyní představuje nové akumulátory Blade Battery. Ty mají zajistit extrémně vysokou odolnost proti proražení a požáru.
K oblíbeným
reklama
Bezpečnost lithiových akumulátorů je nemalým problémem a čínská automobilka BYD, která je velmi těsném závěsu za Teslou druhým největším výrobcem elektromobilů na světě (ještě nedávno byla jedničkou), přichází s novými akumulátory Blade Battery. U nich se výrobce soustředil především na odolnost. Optimalizoval strukturu článků a obalu, který nyní využívá vnitřní prostor o 50 % lépe než konvenční bateriové packy s LiFePO4 články. Testy nového řešení ukázaly, že po proražení se teplota povrchu pohybovala jen mezi 30 až 60 °C, zatímco standardní lithiové články snadno vylezou až na 500 °C a začnou hořet. V případě bloků s LiFePO4 články sice nedocházelo ke kouři nebo požáru, ale dosahovalo se nebezpečných teplot 200 až 400 °C.
 
BYD Blade Battery
 
Další testy zní až podezřele dobře, ale o aprílový žertík nepůjde, neboť tyto baterie byly představeny na konferenci už před třemi dny. Dle BYD nemají mít problém ani se zahřátím obalu až na 300 °C a přebitím o 260 %. Takovým číslům se totiž opravdu nechce moc věřit (i když tento typ článků zvládá přebití lépe než jiné). Na konferenci také zástupci BYD kritizovali snahu automobilek zvyšovat především dojezd, zatímco odolnost akumulátorů není zdaleka prioritní. BYD už má dle svých slov rozjednaných několik spoluprací s dalšími automobilkami a doufá, že se tak jeho nové články dostanou i do jiných aut. V jeho případě půjde o nový sedan BYD Han EV, který má mít dojezd 605 km a na 100 km/h má zrychlit za 3,9 sekundy.
 
BYD Han EV
 
Zdroj: en.byd.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Německo: povinné nabíječky EV u čerpaček, daně za velká SUV Německo: povinné nabíječky EV u čerpaček, daně za velká SUV
Německo to s elektromobilitou myslí vážně. Hodlá uvolnit několik miliard EUR pro podporu elektromobility a naopak potlačovat spalovací motory. Nabíječky EV mají být povinně u každé čerpací stanice.
5.6.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Broadcom tvrdí, že iPhony 12 5G naberou zpoždění Broadcom tvrdí, že iPhony 12 5G naberou zpoždění
CEO společnosti Broadcom se nechal slyšet, že se nové high-endové smartphony Apple iPhone 12 neuvede na trh ve stejném období jako každý rok. Dle jeho slov má být uvedení do obchodů odsunuto až na čtvrté čtvrtletí.
5.6.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 13.5.5 by mohl přijít se zvýhodněnými balíčky služeb Apple iOS 13.5.5 by mohl přijít se zvýhodněnými balíčky služeb
Objevují se nové zprávy, že by se v příštích verzích operačního systému Apple iOS mohly objevit zvýhodněné balíčky služeb. Zákazníci, kteří si předplácí více služeb najednou, by tak mohli něco ušetřit.
5.6.2020, aktualita, Milan Šurkala
NIO provedlo už 500.000 výměn akumulátorů místo zdlouhavého nabíjení NIO provedlo už 500.000 výměn akumulátorů místo zdlouhavého nabíjení
Automobilka NIO, která je takovou čínskou Teslou, provozuje službu NIO Power Swap. Ta místo přímého nabíjení vozů provádí výměnu vybitých akumulátorů za nabité. Nyní provedla jubilejní výměnu s pořadovým číslem 500.000.
3.6.2020, aktualita, Milan Šurkala
Youtuber musel kvůli právům skončit se stavbou Shelby GT500 z filmu 60 sekund Youtuber musel kvůli právům skončit se stavbou Shelby GT500 z filmu 60 sekund
Autorská práva jsou někdy hodně ošidná věc. Přesvědčil se o tom YouTube kanál "B is for Build", který chtěl postavit slavnou Eleanor, automobil Shelby GT500, z filmu 60 sekund. Radost zatrhl copyright na design vozu.
3.6.2020, aktualita, Milan Šurkala