www.svetmobilne.cz
>
>

BYD přichází s vysoce odolnými akumulátory Blade Battery pro svá EV

BYD přichází s vysoce odolnými akumulátory Blade Battery pro svá EV
, , aktualita
Čínská automobilka BYD je jedním z největších výrobců elektromobilů na světě a nyní představuje nové akumulátory Blade Battery. Ty mají zajistit extrémně vysokou odolnost proti proražení a požáru.
K oblíbeným
reklama
Bezpečnost lithiových akumulátorů je nemalým problémem a čínská automobilka BYD, která je velmi těsném závěsu za Teslou druhým největším výrobcem elektromobilů na světě (ještě nedávno byla jedničkou), přichází s novými akumulátory Blade Battery. U nich se výrobce soustředil především na odolnost. Optimalizoval strukturu článků a obalu, který nyní využívá vnitřní prostor o 50 % lépe než konvenční bateriové packy s LiFePO4 články. Testy nového řešení ukázaly, že po proražení se teplota povrchu pohybovala jen mezi 30 až 60 °C, zatímco standardní lithiové články snadno vylezou až na 500 °C a začnou hořet. V případě bloků s LiFePO4 články sice nedocházelo ke kouři nebo požáru, ale dosahovalo se nebezpečných teplot 200 až 400 °C.
 
BYD Blade Battery
 
Další testy zní až podezřele dobře, ale o aprílový žertík nepůjde, neboť tyto baterie byly představeny na konferenci už před třemi dny. Dle BYD nemají mít problém ani se zahřátím obalu až na 300 °C a přebitím o 260 %. Takovým číslům se totiž opravdu nechce moc věřit (i když tento typ článků zvládá přebití lépe než jiné). Na konferenci také zástupci BYD kritizovali snahu automobilek zvyšovat především dojezd, zatímco odolnost akumulátorů není zdaleka prioritní. BYD už má dle svých slov rozjednaných několik spoluprací s dalšími automobilkami a doufá, že se tak jeho nové články dostanou i do jiných aut. V jeho případě půjde o nový sedan BYD Han EV, který má mít dojezd 605 km a na 100 km/h má zrychlit za 3,9 sekundy.
 
BYD Han EV
 
Zdroj: en.byd.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G
MediaTek uvádí další 6nm mobilní procesor. Jde o 8jádrový model Dimensity 900 5G, který přináší vyšší efektivitu i možnost využívat agregace dvou 5G sítí. Podporovány mají být displeje s obnovovací frekvencí až 120 Hz.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář