Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Budoucnost u BMW: nový autonomní koncept SUV iNext

17.9.2018, Milan Šurkala, aktualita
BMW hodně myslí na budoucnost a např. v elektromobilech má značný náskok před konkurenčním Mercedesem. Aby neusnulo na vavřínech, představuje koncept elektrického autonomního SUV se jménem iNext.
Svět automobilů se postupně transformuje a jde jak o způsob pohonu, tak i řízení. Mnichovská automobilka BMW chce zabít několik much jednou ranou a představila koncept nového SUV s názvem iNext. Jde o zástupce stále populárnější kategorie SUV, má i elektrický pohon a slíbeno je také autonomní řízení, tedy vše, co dnes "letí". Design vozu je dost futuristický, nicméně vzhledem k tomu, že BMW se takového designu nebojí, jak už ukázaly modely i3 a i8, dá se předpokládat, že výsledný reálný vůz bude jistě také dosti pozoruhodný.
 
BMW iNext
 
Plně autonomní SUV by se dle automobilky mělo objevit už v roce 2021. Bude mít dva režimy, Boost a Ease. V tom prvním se o řízení postará člověk, v druhém případě pak bude řídit automatika. Ovládací prvky jako volant a pedály se pak zatáhnou, aby nepřekážely.
 
BMW iNext
 
Využije se koncept Shy Tech, tedy minimalizace technických ovladačů. Auto by mělo tehdy sloužit k relaxu a dopravě, technikáliemi by pasažéři neměli být obtěžováni. Samozřejmostí se tak u konceptu stává ovládání gesty a hlasem.
 
BMW iNext
 
Pokud jde o motoristickou stránku, na stovce by se vůz měl objevit za zhruba 4 sekundy a na jedno nabití baterie by měl ujet okolo 600 km dle přesnější normy WLTP.
 
BMW iNext
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama