Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Budoucí specifikace novinky HTC M8?

18.2.2014, Jakub Doležal, aktualita
Na nástupci vlajkové lodě HTC One se prý usilovně pracuje a na povrch se dostala první verze specifikací, kterou bude novinka HTC M8 disponovat. Odváží se výrobce k velkým inovacím, nebo vsadí na osvědčené komponenty? Aktualizováno: Známe datum představení!
Aktualizováno 18.2.2013: Společnost HTC skrze svůj účet na sociální síti Twitter láká na premiéru nového zařízení. Již 25.března se dočkáme prezentace, na které s největší pravděpodobností spatří světlo světa nové HTC s kódovým názvem M8 a konečně také bude známo finální označení.Aktualizováno 6.2.2013: Na ruském serveru mobiltelefon.ru se objevily další snímky chystaného HTC M8 a tentokrát konečně z přední části. Bohužel nelze s jistotou říci, zdali se jedná o pravé fotografie, či výtvor nadšeného fanouška. Ostatně v poslední době se s podvrženými fotografiemi doslova roztrhl pytel. Nicméně líbila by se vám tato podoba pro budoucí vlajkovou loď HTC?

Fakt, že na tom HTC není s prodeji úplně nejlépe, jsme řešili již v recenzi současné vlajkové lodě HTC One. Ostatně ve finančních výsledcích za třetí kvartál minulého roku (2013) vykázal výrobce docela nepěknou ztrátu. Nová vlajková loď vyvíjena pod označením M8 tedy jistě dorazí napěchována tím nejlepším, aby zachránila prodeje, nebo ne?Současná generace HTC one (klikněte pro recenzi)


Možné specifikace nové HTC One Two či možná jen HTC Two vynesl jako obvykle evleaks a nutno dodat, že prozatím se žádné zásadnější překvapení nekoná. Pod hliníkovou kapotou, která mimochodem vypadá velmi podobně jako ta současná, se prý bude nacházet Snapdragon 800 v kombinaci s 2 GB RAM. Displej povyroste na 5“ a při zachování rozlišení 1920 x 1080 bodů to znamená jemnost okolo 440 PPI.

V oblasti focení a natáčení videa se ke slovu opět dostane technologie UltraPixel, která alespoň v současné generaci přinášela dosti rozporuplné výsledky. Rozlišení snímače je prozatím neznámé, ale naopak jasno je u přední kamerky, která bude mít 2,1 Megapixel. Blesk u většího ze snímačů bude LED a Xenon tedy zůstává vyhrazen především Nokii.

Současný seznam specifikací zakončuje Wi-Fi s podporou 802.11ac, ale tu známe již se současné generace. Leda, že by HTC přidalo další interní anténu a navýšilo rychlost podobně, jako tomu udělal Apple u iPadu Air a Mini. Operační systém Android by měl v době vydání disponovat značením 4.4 a jednat by se tedy mělo o KitKat s nadstavbou Sense 6.0.

Specifikace, které evleaks zmiňuje, se drží poměrně při zemi a HTC zřejmě nechce riskovat radikálnějšími inovacemi. Je však otázka, jak si by takto vybavená novinka vedla oproti plánovanému Galaxy S5 či dalším vlajkovým lodím na poli Androidu.

Zdroj: evleaks, GSMArena, Mobiltelefon, HTC (Twitter)
reklama