Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Budou se telefony podílet na předpovědi počasí?

24.6.2015, Jan Pánek, aktualita
Dark Sky je jednou z přesných aplikací, které předpovídají počasí, teď se i uživatele budou podílet na předpovědích, a to i zcela pasivně, iPhone 6 může automaticky posílat data z barometru.
Dark Sky byla donedávna jedna z dalších tuctových aplikací, které předpovídají počasí, teď ale dostala významnou aktualizaci. Mezi novinky se řadí kromě designu nebo lepších notifikací i zprávy o počasí od lidí.

Krátce o aplikaci - Dark Sky se především zaměřuje na následující hodinu, takže když aplikaci zapnete, objeví se obrazovka s podrobnou předpovědí, jak bude vypadat následující hodina ve vaší lokaci.

To není samozřejmě vše, co může aplikace nabídnout, má totiž solidní předpověď na příštích 24 hodin. A předpovědi se netýkají jen teplot, větru nebo vlhkosti, ale i třeba UV indexu. To ale není to nejzajímavější, co předpověď pro následujících 24 hodin nabídne.

Existuje možnost, že si můžete nastavit upozornění na různé výstrahy počasí. Podle lokace telefonu vás potom aplikace upozorní, že se do 24 hodin například přižene tornádo, objeví se záplavy nebo přijde velká bouře. Součástí toho je i zcela nastavitelná výstraha předpovědi, kde si například můžete zadat upozornění na déšť, vysoké teploty nebo třeba že přijdou mrazy.

To nejzajímavější ale přichází na konec. Aplikace nyní nabídne uživateli možnost, aby ohlásil, jaké počasí právě panuje tam, kde se nachází. Možností je hodně - od toho, jak a jestli je zatažená obloha, po možnost, zdali není mlha. Nejvíce dat ale mohou poslat uživatelé s iPhonem 6, který disponuje barometrem, z nějž mohou být celý den odesílány informace, které následně pomohou s předpovědí.

Navíc je těchto přístrojů v oběhu hodně, takže dat by mohlo přibýt dostatečné množství, aby byla předpověď skutečně zlepšena. Pokud vás aplikace zaujala a už hledáte svůj androidní přístroj, musím vás zklamat, aplikace je přístupná pouze pro iPhony a iPady.

To ale nemění nic na tom, že před sebou máme malou revoluci v předpovědích počasí. Zanedlouho budou mobilní telefony ověšeny nejrůznějšími senzory, které budou moct významnou měrou zlepšit předpovědi počasí. Nápad je to opravdu dobrý. Dneska má chytrý mobilní telefon většina lidí a část z nich má k dispozici internet v mobilu. Takže je dost možné, že nás zanedlouho čeká menší revoluce v předpovědích počasí.

Zdroj: blog.forecast.io
reklama