Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Budou Nexusy v příštích letech jen od HTC?

9.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Nejnovější spekulace naznačují, že společnosti Google a HTC podepsaly dohodu, podle které bude v následujících třech letech výrobcem všech smartphonů z řady Nexus právě taiwanský výrobce. Jednalo by se o začátek nové éry Nexusů…
Našim pravidelným čtenářům jistě nebude cizí informace, že nejpravděpodobnějším kandidátem na výrobce letošních telefonů Nexus je HTC. Hovoří se dokonce o tom, že taiwanský výrobce spolu s Googlem představí v letošním roce hned dva smartphony, a to s úhlopříčkami displeje kolem 5“ a 5,5“. Nejnovější spekulace ovšem naznačuje, že obě společnosti jsou na prahu mnohem dlouhodobější spolupráce, jejíž plody budeme vídat v následujících několika letech.

Mezi oběma stranami totiž údajně došlo k podepsání smlouvy, která dává HTC exkluzivitu na výrobu smartphonů z řady Nexus, a to hned na tři roky. Informaci sice zatím musíme brát s určitou rezervou, pokud je ovšem pravdivá, ponesou všechny nové Nexusy v následujících letech logo taiwanského výrobce. I když dohoda se s největší pravděpodobností týká jen mobilních telefonů, takže o tablety Nexus by se mohl postarat zase jiný výrobce.
Tablet Nexus 9, zatím poslední Nexus od HTC


Pro HTC jde o docela velkou příležitost, jak se dostat zpět na vrchol. Společnosti se totiž v posledních letech příliš nedaří, prodeje vlastních modelů nejsou zrovna uspokojivé, takže spolupráce s Googlem by mohla být vítanou vzpruhou. I když jak nedávno uvedl zástupce LG, práce na Nexusech má i svá negativa, výrobce pak už kvůli ní nemá tolik času na vlastní zařízení. Právě proto se LG rozhodlo prozatím ukončit spolupráci s Google, takže štafetový kolík může převzít HTC.

Google už s HTC spolupracoval v minulosti, obě společnosti společně vytvořili vůbec první Nexus, který byl představen začátkem roku 2010 a nesl název Nexus One. Už ne tolik úspěšný byl další společný počin, tablet Nexus 9 z roku 2014. Doufejme, že dvou novým smartphonům očekávaným letos na podzim, se povede lépe. Kromě přibližných úhlopříček displejů o nich víme pouze to, že by měly disponovat panelem rozeznávajícím sílu otisku prstu, podobně jako to umí Touch ID od Applu.

Zdroj: Pocketnow.com
reklama