www.svetmobilne.cz
>
>
>

Britové vyzkoušeli reálný dojezd elektromobilů, vyhrála Kia a Tesla

Britové vyzkoušeli reálný dojezd elektromobilů, vyhrála Kia a Tesla
, , aktualita
Na britském YouTube kanálu carwow vyzkoušeli reálný dojezd šesti různých elektromobilů a jak moc se liší od udávaných hodnot. Výsledky dosahovaly 75 až 90 % a tvůrci i sledovali, co dělají jednotlivá auta při vybití jejich akumulátoru.
K oblíbeným
reklama
Dojezd je u elektromobilů asi nejsledovanější vlastností. Britský YouTube kanál carwow tedy vzal šest různých elektromobilů a vyzkoušel to. Nechal je tedy nabít a poslal z Londýna směrem na sever. Autoři zvolili dálnici, takže není divu, že udávaný dojezd byl o něco vyšší než ten skutečný. Všechna auta "umřela" dříve, než udávali výrobci. Při vyšší rychlosti totiž spotřeba stoupá a není zde ani moc prostoru pro rekuperaci. Vyzkoušeli luxusní elektrická SUV Mercedes-Benz EQC, Audi e-Tron a Jaguar i-PACE, nechyběla ani tradiční Tesla Model 3 Long Range, SUV Kia E Niro a Nissan Leaf Plus.
 
 
Šest řidičů vyjelo v šesti autech při teplotě 7 °C, což pro elektromobily není úplně ideální teplota a postupně se prostřídali. Nejhorším výsledkem bylo 194 mil (312 km) v případě Mercedes-Benz EQC, nejlépe si vedla Tesla Model 3 Long Range, která ujela 270 mil (434 km). Ta by tak z Londýna dojela do Newcastlu, což není vůbec zlé. Výsledky dojezdů jsou pak následující:
  • Mercedes-Benz EQC - 194 mil (312 km), 75 % udávaného dojezdu
  • Audi eTron - 206 mil (331 km), 81 % udávaného dojezdu
  • Nissan Leaf Plus - 208 mil (335 km), 87 % udávaného dojezdu
  • Jaguar i-PACE - 223 mil (359 km), 76 % udávaného dojezdu
  • Kia E Niro - 255 mil (410 km), 90 % udávaného dojezdu
  • Tesla Model 3 - 270 mil (434 km), 78 % udávaného dojezdu
Velmi dobře na tom byla i Kia, která ujela jen o trochu méně než Tesla, navíc se nejvíce přiblížila udávaným hodnotám. Největším zklamáním byl Mercedes. Ten ujel nejméně, nejvíce se lišil od udávaného dojezdu a navíc jen autoři videa ani nebyli nejprve schopni dotlačit k nabíječce. Potřebovali přes 30 metrů prodlužek, aby vůz alespoň trochu nabili a bylo možné dojet zbývajících 30 metrů k pořádné nabíječce. Nakonec se však ukázalo, že i EQC umožňuje vůz dotlačit, někdo ale musí sedět za volantem. To je ale možné jen na krátkou vzdálenost a pak se kola opět zamknou. Vůz se tím chrání proti poškození elektrických motorů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3 Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3
Samsung je jednou z mála společností, která nadále aktivně vyvíjí tablety. Novinkou v jejím výrobním programu je nyní Galaxy Tab Active 3. Jak už napovídá název, jde o vysoce odolnou variantu tabletu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala