www.svetmobilne.cz
>
>
>

Britové vyzkoušeli reálný dojezd elektromobilů, vyhrála Kia a Tesla

Britové vyzkoušeli reálný dojezd elektromobilů, vyhrála Kia a Tesla
, , aktualita
Na britském YouTube kanálu carwow vyzkoušeli reálný dojezd šesti různých elektromobilů a jak moc se liší od udávaných hodnot. Výsledky dosahovaly 75 až 90 % a tvůrci i sledovali, co dělají jednotlivá auta při vybití jejich akumulátoru.
K oblíbeným
reklama
Dojezd je u elektromobilů asi nejsledovanější vlastností. Britský YouTube kanál carwow tedy vzal šest různých elektromobilů a vyzkoušel to. Nechal je tedy nabít a poslal z Londýna směrem na sever. Autoři zvolili dálnici, takže není divu, že udávaný dojezd byl o něco vyšší než ten skutečný. Všechna auta "umřela" dříve, než udávali výrobci. Při vyšší rychlosti totiž spotřeba stoupá a není zde ani moc prostoru pro rekuperaci. Vyzkoušeli luxusní elektrická SUV Mercedes-Benz EQC, Audi e-Tron a Jaguar i-PACE, nechyběla ani tradiční Tesla Model 3 Long Range, SUV Kia E Niro a Nissan Leaf Plus.
 
 
Šest řidičů vyjelo v šesti autech při teplotě 7 °C, což pro elektromobily není úplně ideální teplota a postupně se prostřídali. Nejhorším výsledkem bylo 194 mil (312 km) v případě Mercedes-Benz EQC, nejlépe si vedla Tesla Model 3 Long Range, která ujela 270 mil (434 km). Ta by tak z Londýna dojela do Newcastlu, což není vůbec zlé. Výsledky dojezdů jsou pak následující:
  • Mercedes-Benz EQC - 194 mil (312 km), 75 % udávaného dojezdu
  • Audi eTron - 206 mil (331 km), 81 % udávaného dojezdu
  • Nissan Leaf Plus - 208 mil (335 km), 87 % udávaného dojezdu
  • Jaguar i-PACE - 223 mil (359 km), 76 % udávaného dojezdu
  • Kia E Niro - 255 mil (410 km), 90 % udávaného dojezdu
  • Tesla Model 3 - 270 mil (434 km), 78 % udávaného dojezdu
Velmi dobře na tom byla i Kia, která ujela jen o trochu méně než Tesla, navíc se nejvíce přiblížila udávaným hodnotám. Největším zklamáním byl Mercedes. Ten ujel nejméně, nejvíce se lišil od udávaného dojezdu a navíc jen autoři videa ani nebyli nejprve schopni dotlačit k nabíječce. Potřebovali přes 30 metrů prodlužek, aby vůz alespoň trochu nabili a bylo možné dojet zbývajících 30 metrů k pořádné nabíječce. Nakonec se však ukázalo, že i EQC umožňuje vůz dotlačit, někdo ale musí sedět za volantem. To je ale možné jen na krátkou vzdálenost a pak se kola opět zamknou. Vůz se tím chrání proti poškození elektrických motorů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nová naděje? Britská firma možná uvede telefon s Windows 10 ARM Nová naděje? Britská firma možná uvede telefon s Windows 10 ARM
Po letech by se mohl na trhu objevit nový smartphone na platformě od Microsoftu. Připravovaný Emperion Nebulus údajně využije systém Windows 10 ARM. Otázkou ovšem zůstává, zda si z tohoto telefonu vůbec zavoláte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Mercedes-Benz testuje autonomní silničářské vozy pro odklízení sněhu Mercedes-Benz testuje autonomní silničářské vozy pro odklízení sněhu
Autonomní řízení vozů se nyní zkouší u další kategorie vozidel. Automobilka Mercedes-Benz takto zkouší provoz autonomních silničářských nákladních vozidel pro odklízení napadaného sněhu v Immendingenu.
22.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony to nevzdává, uvádí low-endovou Xperii L4 s výřezem Sony to nevzdává, uvádí low-endovou Xperii L4 s výřezem
Sony se stále snaží prorazit na trhu s telefony. Do low-endu tak zamíří s novým modelem Xperia L4. Ten má přinést displej s poměrem stran 21:9 a výřezem. Zda ale s novinkou uspěje, to ukáže až budoucnost.
21.2.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Automobilová tragédie: shořelo vzácné Ferrari F40 Automobilová tragédie: shořelo vzácné Ferrari F40
Legendárních supersportovních vozů Ferrari F40 je už tak velmi málo a automobilový svět přišel o další kus. V ulicích Monaka totiž shořel jeden z prvních prototypů tohoto vozu a na Internetu se už objevila i videa z požáru.
21.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Snapdragon X60 5G modem přináší agregaci mmWave a sub-6GHz Snapdragon X60 5G modem přináší agregaci mmWave a sub-6GHz
Nový 5G modem Qualcomm Snapdragon X60 je novinkou, která má dopomoci rozšíření tohoto moderního datového spojení. Přináší agregaci pásem mmWave a sub-6GHz, podporuje také FDD i TDD a je vyráběn 5nm procesem.
20.2.2020, aktualita, Milan Šurkala