www.svetmobilne.cz
>
>

Británie vytvořila bezpečnostní standard proti hacknutí autonomních vozů

Británie vytvořila bezpečnostní standard proti hacknutí autonomních vozů
, , aktualita
Velká Británie chce, aby byla autonomní auta bezpečná i po stránce kybernetické bezpečnosti. Proto zdejší automobilky a další organizace vyvinuly dobrovolný standard, jehož splnění by mělo zvýšit odolnost vozů vůči hacknutí.
K oblíbeným
reklama
Moderní auta jsou prošpikována elektronikou, softwarem a nechybí jim ani připojení na internet, čímž jsou ale současně podstatně více zranitelnější vůči hackerským útokům. A přiznejme si to, automobilky se vyznají především v mechanice a jejím elektronickém ovládání, ale o dost horší je to v IT oblasti. Ostatně minulost už několikrát ukázala, jak jednoduché je hacknout auta připojená k internetu. Proto byl vytvořen nový bezpečnostní standard, který by měl zajistit že výrobce vybavil systémy potřebnými ochranami proti hacknutí nebo jinému zneužití vozů, jako je např. krádež uživatelských dat.
 
Autonomní Range Rover
 
autor: Jaguar MENA [CC BY 2.0], přes Flickr
 
Pochopitelně, ani splnění takového standardu nezajistí 100% bezpečnost, nicméně z hlediska marketingu půjde o jeden z údajů, který může výrobce prezentovat a chlubit se tím, že myslel na bezpečnost a je zajištěno dané množství opatření. Na standardu spolupracovaly britské automobilky Jaguar Land Rover, Ford a Bentley, spolu s nimi to bylo i National Cyber Security Centre a k financování přispěl i britský Department for Transport. Předpokládá se, že trh s autonomními vozy bude do roku 2035 představovat až 52 miliard britských liber.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Omdia: roku 2020 kraloval iPhone 11, na 10. místě překvapivě iPhone 12 mini Omdia: roku 2020 kraloval iPhone 11, na 10. místě překvapivě iPhone 12 mini
Omdia zveřejnila statistiky prodejů smartphonů za minulý rok a drtivě to měl vyhrát iPhone 11. Hodně se dařilo i levnému iPhonu SE a překvapivá je 10. pozice iPhonu 12 mini, který je jinde považován za nepříliš úspěšný.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple se vrací na pozici jedničky poprvé od roku 2016 díky iPhonu 12 Apple se vrací na pozici jedničky poprvé od roku 2016 díky iPhonu 12
Apple mívá sice často nejprodávanější model telefonu na světě, ale jako výrobce nebyl na pozici čtvrtletní jedničky už od roku 2016. To se nyní mění díky obrovskému úspěchu iPhonu 12. Za poslední čtvrtletí tak předběhl i Samsung.
25.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Huawei uvedlo 8" skládací telefon Mate X2 s fotoaparáty Leica Huawei uvedlo 8" skládací telefon Mate X2 s fotoaparáty Leica
Společnost Huawei uvedla nový skládací telefon, který má po rozložení 8" displej typu OLED. Zaujmout chce také čtveřicí fotoaparátů Leica a výkonným procesorem Kirin 9000. Ten už v dalších telefonech neuvidíme.
24.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5: superstar na trhu wearables? Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5: superstar na trhu wearables?
Xiaomi se svými chytrými náramky Mi Band opravdu boduje. Máme tu už pátou generaci Mi Band 5, která dostává větší barevný displej AMOLED a především konečně pohodlný způsob nabíjení díky magnetické nabíječce.
24.2.2021, recenze, Milan Šurkala8 komentářů
Hyundai uvádí Ioniq 5, velmi prostorný elektromobil s 800V akumulátorem Hyundai uvádí Ioniq 5, velmi prostorný elektromobil s 800V akumulátorem
Automobilka Hyundai uvedla nový elektromobil Ioniq, který významně překonává laťku nastavenou svým předchůdcem. Je velmi prostorný, má 3metrový rozvor, 800V akumulátor a retro design odkazující na původní Pony.
23.2.2021, aktualita, Milan Šurkala