Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Boj mezi Apple a FBI pokračuje, nyní jde o drogového dealera v New Yorku

9.4.2016, Milan Šurkala, aktualita
Je to jen pár týdnů, co skončil spor mezi FBI a společností Apple o odemčení telefonu teroristy. Neuplynulo moc vody a nyní chce odemknout telefon znovu, tentokrát jde o drogového dealera z New Yorku.
Apple měl poslední týdny dost problémy s FBI, která chtěla odemknout telefon teroristy ze San Bernardina a málem vše dospělo k soudu. Těsně před prvním slyšením ale Apple případ pozastavila, neboť se našla společnost, která telefon odemkla bez pomoci Applu. Tuto metodu lze ale použít jen na omezeném několika málo typech telefonů a nelze ji použít u dalšího případu dealera pervitinu z New Yorku, který vlastní Apple iPhone 5S s operačním systémem iOS 7.


Apple iPhone 5S


Vzhledem ke staršímu systému má Apple metodu, jak snadno získat data z telefonu a nemusí tedy vytvářet speciální verzi operačního systému. Apple ji však nechce použít z podobných důvodů jako v případě ze San Bernardina. Jde mu o soukromí jeho uživatelů a důvěru vloženou v jeho šifrování. Přesto je ale nutné říci, že požadavků na odemčení telefonů iPhone je mnohem více a v minulosti už Apple některým žádostem vyhověl. První případem byl telefon iPhone v roce 2008 mladého páru Amandy a Chrostophera Jansenových, kteří byli obviněni ze sexuálního zneužívání dětí. Od té doby se dle Wall Street Journal Apple podílel na odemčení zhruba 70 telefonů. Vytrvale ale vzdoruje požadavkům za zavedení zadních vrátek do operačních systémů jeho telefonů.

Zdroj: theregister.co.uk, engadget.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama