www.svetmobilne.cz
>
>

BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné

BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné
, , aktualita
Auta se čím dál tím více stávají službou a vidět je to především u výrobců prémiových vozů. Automobilka BMW tak je jednou z těch, která začíná s nabízením funkcí za příplatek ve formě pravidelného předplatného.
K oblíbeným
reklama
Mnoho funkcí dnešních vozů je elektronických, což otevírá nové možnosti toho, co s nimi lze učinit. Automobilka BMW se po vzoru Tesly rozhodla, že bude nabízet nejen aktualizace softwaru pomocí tzv. over-the-air updatů, ale také uživatelům nabídne možnost přikupovat funkce podle toho, jak je budou potřebovat. K tomu poslouží obchod s aplikacemi ConnectedDrive Store. Nepůjde však o jednorázové platby, ale o předplatné na sjednanou dobu. Majitel vozu se tak může v průběhu vlastnictví vozu rozhodnout, které funkce bude chtít aktivovat nebo naopak deaktivovat, když zjistí, že je vlastně nepotřebuje.
 
BMW 5 Sedan
 
Mezi příplatkovými funkcemi bude automatické nastavování dálkových světel (High Beam Assist) pro neoslňování protijedoucích řidičů, adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go, funkce BMW Driver Recorder (záznam jízdy z kamer), zvuky BMW IconicSounds Sport, na kterých se podílel světoznámý skladatel filmové hudby Hans Zimmer nebo odpružení Adaptive M Suspension. Zákazník si bude moci funkce bezplatně vyzkoušet po dobu jednoho měsíce. Objednat si ji lze na dobu jednoho nebo tří let. Majitel takového vozu jako ojetého není omezen výběrem funkcí předchozím majitelem, jednoduše jen zaplatí za to, co bude chtít. Faktem nicméně je, že čím starší vůz bude, tím dražší budou tyto funkce vůči pořizovací ceně vozu. Druhý majitel si sice vůz koupí levněji, neboť jej kupuje bez příplatkových funkcí, ale vzhledem k nižší ceně vozu jsou příplatky poměrově mnohem dražší než pro prvního majitele. 
 
BMW Operating System 7
 
BMW aktualizovalo i navigaci v BMW Maps, vylepšilo i funkci Connected Parking a Connected Charging pro elektrifikované vozy. Animace inteligentního osobního asistenta se otáčí podle toho, která osoba v autě na něj mluví, a máme tu i další vylepšení např. v oblasti bezdrátové komunikace systému Android Auto. Tyto funkce budou k dispozici u vozů s operačním systémem BMW Operating System 7, který má např. nové BMW 5.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře