www.svetmobilne.cz
>
>

BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné

BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné
, , aktualita
Auta se čím dál tím více stávají službou a vidět je to především u výrobců prémiových vozů. Automobilka BMW tak je jednou z těch, která začíná s nabízením funkcí za příplatek ve formě pravidelného předplatného.
K oblíbeným
reklama
Mnoho funkcí dnešních vozů je elektronických, což otevírá nové možnosti toho, co s nimi lze učinit. Automobilka BMW se po vzoru Tesly rozhodla, že bude nabízet nejen aktualizace softwaru pomocí tzv. over-the-air updatů, ale také uživatelům nabídne možnost přikupovat funkce podle toho, jak je budou potřebovat. K tomu poslouží obchod s aplikacemi ConnectedDrive Store. Nepůjde však o jednorázové platby, ale o předplatné na sjednanou dobu. Majitel vozu se tak může v průběhu vlastnictví vozu rozhodnout, které funkce bude chtít aktivovat nebo naopak deaktivovat, když zjistí, že je vlastně nepotřebuje.
 
BMW 5 Sedan
 
Mezi příplatkovými funkcemi bude automatické nastavování dálkových světel (High Beam Assist) pro neoslňování protijedoucích řidičů, adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go, funkce BMW Driver Recorder (záznam jízdy z kamer), zvuky BMW IconicSounds Sport, na kterých se podílel světoznámý skladatel filmové hudby Hans Zimmer nebo odpružení Adaptive M Suspension. Zákazník si bude moci funkce bezplatně vyzkoušet po dobu jednoho měsíce. Objednat si ji lze na dobu jednoho nebo tří let. Majitel takového vozu jako ojetého není omezen výběrem funkcí předchozím majitelem, jednoduše jen zaplatí za to, co bude chtít. Faktem nicméně je, že čím starší vůz bude, tím dražší budou tyto funkce vůči pořizovací ceně vozu. Druhý majitel si sice vůz koupí levněji, neboť jej kupuje bez příplatkových funkcí, ale vzhledem k nižší ceně vozu jsou příplatky poměrově mnohem dražší než pro prvního majitele. 
 
BMW Operating System 7
 
BMW aktualizovalo i navigaci v BMW Maps, vylepšilo i funkci Connected Parking a Connected Charging pro elektrifikované vozy. Animace inteligentního osobního asistenta se otáčí podle toho, která osoba v autě na něj mluví, a máme tu i další vylepšení např. v oblasti bezdrátové komunikace systému Android Auto. Tyto funkce budou k dispozici u vozů s operačním systémem BMW Operating System 7, který má např. nové BMW 5.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení
Pomalu se nám blíží doba masivního nástupu technologie 5G. Český telekomunikační úřad tak nyní vyhlásil výběrové řízení, které má přidělit rádiové frekvence pro 5G sítě a počítá i s novými operátory, což se těm starým ani trochu nelíbí.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
9.8.2020, aktualita, Milan Šurkala