Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BMW X2 M35i dostává nejsilnější 4válec BMW v historii

9.9.2018, Milan Šurkala, aktualita
Automobilka BMW představila vrcholnou verzi svého SUV X2 M35i. Ta dostala nejsilnější čtyřválec v historii značky s výkonem 225 kW, ten je vybaven dvěma turbodmychadly. Na stovku se rozjede za méně než 5 sekund.
SUV už dávno nejsou auta do terénu, ale spíše jen stylová, o něco vyšší osobní auta. Takové je i BMW X2, jehož vrcholná verze X2 M35i rozhodně není žádnou pomalou krabicí. Ta totiž dostala dosud nejsilnější čtyřválec v historii značky s výkonem 225 kW (306 koní) a točivým momentem 450 Nm. Jde o dvoulitrový benzinový motor přeplňovaný dvojicí turbodmychadel. O přenos výkonu na všechna čtyři kola se stará 8stupňová automatická převodovka.
 
BMW X2 M35i
 
klikněte pro zvětšení
 
Vůz je doplněn i o kontrolu trakce a na pření nápravě používá nový diferenciál M Sport, čímž minimalizuje ztrátu trakce na přední nápravě. Vůz je schopen zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhé 4,9 sekundy a výrobce udává kombinovanou spotřebu 8,1 až 8,4 litru na 100 km. Automobilka použila na mnohé detaily novou barvu Cerium Grey, má také speciální zadní spoiler a dvě koncovky výfuku v téže barvě (každá má 100mm průměr).
 
BMW X2 M35i
 
klikněte pro zvětšení
 
X2 M35i má také tužší odpružení, které má dvě různé možnosti nastavení pro sportovní jízdu i pro komfort. Automobilka také použila obrovské brzdové kotouče s 18" průměrem vpředu a 17" vzadu. Je až k nevíře, že se vejdou do 19" disků (resp. 20" disků na přání). Automobil je vybaven head-up displejem, technologií BMW ConnectedDrive (spolu s aplikací BMW Connected App ) a podporováno je i Apple CarPlay.
 
BMW X2 M35i
 
klikněte pro zvětšení
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama