www.svetmobilne.cz
>
>

BMW vylepšuje plug-in hybridy a uvádí X3 xDrive 30e

BMW vylepšuje plug-in hybridy a uvádí X3 xDrive 30e
, , aktualita
Automobilka BMW vylepšila portfolio svých plug-in hybridních vozidel, které mají nyní větší dojezd na elektřinu. Objevilo se také nové hybridní SUV BMW X3 xDrive 30e. To by mělo na elektřinu ujet 50 km.
K oblíbeným
reklama
BMW je jednou z automobilek, která má ve svém výrobním programu elektromobily i plug-in hybridy. Ty prošly několika vylepšeními, které spočívají zejména v použití vylepšeného akumulátoru, který při stejných rozměrech pojme asi o 30 % více energie. To znamená, že např. BMW 225xe si polepšilo s dojezdem ze 45 km na 57 km dle normy NEDC. Norma WLTP, která je reálnější, hovoří o novém dojezdu 43 km. BMW 530e si pak polepšilo ze 45-48 km na 65 km dle NEDC, resp. ze 38-45 km na 60 km dle WLTP. To znamená, že tyto vozy mohou častěji zvládnou denní porci kilometrů bez zapnutí spalovacího motoru a déle tak fungovat jako elektromobily s tím, že lze kdykoli použít spalovací motor, benzín a není pak nutno dlouho čekat na dobíjení akumulátoru. Objevila se i verze s pohonem na všechna čtyři kola BMW 530e xDrive s dojezdem 50 km (NEDC), resp. 45 km (WLTP).
 
Plug-iny BMW
 
klikněte pro zvětšení
 
Další novinkou ve výrobním programu bude nové SUV BMW X3 xDrive 30e. To se sice představilo teď v Ženevě, ale do výroby se dostane a v prosinci letošního roku. V tomto případě tu bude 4válcový přeplňovaný benzínový motor a elektromotor. Točivý moment pak na silnici přenáší 8stupňová automatická převodovka Steptronic. Celkový výkon soustavy činí velmi slušných 185 kW (252 koní) a lze jej krátkodobě zvýšit ještě o dalších 30 kW (41 koní). Dle BMW by vůz měl zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 6,5 sekundy, zatím jde ale jen o předběžný údaj.
 
BMW X3 xDrive 30e
 
klikněte pro zvětšení
 
Akumulátor je uložen pod zadními sedadly, takže vůz nabídne nadále 450litrový objem zavazadlového prostoru. Udávaná papírová spotřeba činí 2,4 litru na 100 km, emise CO2 jsou pak 56 gramů na km. Zde je ale problém v tom, že reálná spotřeba velmi výrazně závisí na tom, jak daleké cesty řidič jezdí. Kdo se často vejde do 50km dojezdu na elektřinu, může vykazovat ještě mnohem nižší spotřebu benzínu než na papíře. Naopak ten, kdo jezdí mnohem delší trasy, bude na mnohonásobně vyšších hodnotách. Za to ale nemůže norma nebo něco takového, zbytečnost těchto čísel je spojena se samotným konceptem plug-in hybridního pohonu jako takového (dva zdroje paliva, měří se jeden).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala