www.svetmobilne.cz
>
>

BMW Vision M Next, koncept hybridního suspersportu

BMW Vision M Next, koncept hybridního suspersportu
, , aktualita
Automobilka BMW představuje koncept své hybridní sportovní budoucnosti. Nový Vision M Next totiž slibuje výkon 600 koní, přitom má být také úsporným a ekologickým vozem s moderními technologiemi zaměřenými na řidiče.
K oblíbeným
reklama
Vozy mnichovské značky BMW byly vždy zaměřeny na řidičský požitek, mnozí si ale něco takového neslučují s příchodem autonomních technologií a elektromobilů. Automobilky BMW se snaží tyto obavy rozptýlit novým konceptem BMW Vision M Next. Jeho částečně autonomní technologie mají řidiči nanejvýš pomáhat, ale nikoli ho nahradit. Ovládání vozu by měla být i nadále velká zábava. Vision M Next se pak svým designem snaží odkázat na 40 let staré legendární kupé BMW M1, které bylo prvním BMW s motorem uprostřed. Tehdy se jednalo o 3,5litrový šestiválec s výkonem 277 koní (204 kW). To stačilo na vyvinutí rychlosti 260 km/h a zrychlení na 100 km/h za 5,6 sekundy.
 
BMW Vision M Next
 
To Vision M Next míří svou pohonnou jednotkou mnohem výše. Překvapivě je zde jen dvoulitrový čtyřválec, ten je ale pochopitelně přeplňovaný a spolu s elektromotory je možné vyvinout výkon až 600 koní (441 kW). Vůz má takto dosáhnout maximální rychlosti 300 km/h (s největší pravděpodobností s omezovačem kvůli elektromotorům) a na stovce se ocitnout téměř dvakrát tak rychleji, za pouhé 3 sekundy. Akumulátor pak zajistí možnost čistě elektrické jízdy až na vzdálenost 100 km.
 
BMW Vision M Next
 
Zajímavostí je i pohánění kol. K dispozici je elektrický pohon všech čtyř kol nebo pohon zadních kol, kdy si lze vybrat, zda tato zadní kola budou poháněna elektromotory nebo spalovacím motorem. Karoserie vozu se vyznačuje nahoru výklopnými dveřmi a nechybí pochopitelně ani futuristický interiér včetně head-up displeje. Je pravděpodobné, že druhá generace sportovního vozu BMW i8 bude vycházet právě ze základu Vision M Next a patrně nepůjde o předzvěst nového BMW M1. Ale kdo ví, čeho se dočkáme. Víme jen to, že BMW má v plánu do roku 2023 představit 25 nových elektrifikovaných vozidel.
 
BMW Vision M Next
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google kvůli adware smazal aplikace čínského CooTeku z obchodu Play Google kvůli adware smazal aplikace čínského CooTeku z obchodu Play
Čínská vývojářská společnost CooTek si nedala říct a do svých aplikací vkládala nadměrné množství adwaru. Přestože měly aplikace stovky milionů stažení, Google se je rozhodl smazat kvůli porušení podmínek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech
Bike-sharing se stal obrovským hitem dokonce i u nás a nová verze mobilní aplikace Mapy Google následuje tento trend. Nově bude ve vybraných městech zobrazovat rozmístění doků i jejich obsazenost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lotus Evija: šílený elektrický hypersport přináší 2000 koní Lotus Evija: šílený elektrický hypersport přináší 2000 koní
Britský Lotus je znám svými lehkými sportovními vozy, které více vynikají svou lehkostí a ovladatelností než výkonem. Nová elektrická Evija to ale změní. Tento hypersport totiž přinese rekordních 2000 koní.
18.7.2019, aktualita, Milan Šurkala