www.svetmobilne.cz
>
>

BMW Vision M Next, koncept hybridního suspersportu

BMW Vision M Next, koncept hybridního suspersportu
, , aktualita
Automobilka BMW představuje koncept své hybridní sportovní budoucnosti. Nový Vision M Next totiž slibuje výkon 600 koní, přitom má být také úsporným a ekologickým vozem s moderními technologiemi zaměřenými na řidiče.
K oblíbeným
reklama
Vozy mnichovské značky BMW byly vždy zaměřeny na řidičský požitek, mnozí si ale něco takového neslučují s příchodem autonomních technologií a elektromobilů. Automobilky BMW se snaží tyto obavy rozptýlit novým konceptem BMW Vision M Next. Jeho částečně autonomní technologie mají řidiči nanejvýš pomáhat, ale nikoli ho nahradit. Ovládání vozu by měla být i nadále velká zábava. Vision M Next se pak svým designem snaží odkázat na 40 let staré legendární kupé BMW M1, které bylo prvním BMW s motorem uprostřed. Tehdy se jednalo o 3,5litrový šestiválec s výkonem 277 koní (204 kW). To stačilo na vyvinutí rychlosti 260 km/h a zrychlení na 100 km/h za 5,6 sekundy.
 
BMW Vision M Next
 
To Vision M Next míří svou pohonnou jednotkou mnohem výše. Překvapivě je zde jen dvoulitrový čtyřválec, ten je ale pochopitelně přeplňovaný a spolu s elektromotory je možné vyvinout výkon až 600 koní (441 kW). Vůz má takto dosáhnout maximální rychlosti 300 km/h (s největší pravděpodobností s omezovačem kvůli elektromotorům) a na stovce se ocitnout téměř dvakrát tak rychleji, za pouhé 3 sekundy. Akumulátor pak zajistí možnost čistě elektrické jízdy až na vzdálenost 100 km.
 
BMW Vision M Next
 
Zajímavostí je i pohánění kol. K dispozici je elektrický pohon všech čtyř kol nebo pohon zadních kol, kdy si lze vybrat, zda tato zadní kola budou poháněna elektromotory nebo spalovacím motorem. Karoserie vozu se vyznačuje nahoru výklopnými dveřmi a nechybí pochopitelně ani futuristický interiér včetně head-up displeje. Je pravděpodobné, že druhá generace sportovního vozu BMW i8 bude vycházet právě ze základu Vision M Next a patrně nepůjde o předzvěst nového BMW M1. Ale kdo ví, čeho se dočkáme. Víme jen to, že BMW má v plánu do roku 2023 představit 25 nových elektrifikovaných vozidel.
 
BMW Vision M Next
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala