www.svetmobilne.cz
>
>

BMW Vision M Next, koncept hybridního suspersportu

BMW Vision M Next, koncept hybridního suspersportu
, , aktualita
Automobilka BMW představuje koncept své hybridní sportovní budoucnosti. Nový Vision M Next totiž slibuje výkon 600 koní, přitom má být také úsporným a ekologickým vozem s moderními technologiemi zaměřenými na řidiče.
K oblíbeným
reklama
Vozy mnichovské značky BMW byly vždy zaměřeny na řidičský požitek, mnozí si ale něco takového neslučují s příchodem autonomních technologií a elektromobilů. Automobilky BMW se snaží tyto obavy rozptýlit novým konceptem BMW Vision M Next. Jeho částečně autonomní technologie mají řidiči nanejvýš pomáhat, ale nikoli ho nahradit. Ovládání vozu by měla být i nadále velká zábava. Vision M Next se pak svým designem snaží odkázat na 40 let staré legendární kupé BMW M1, které bylo prvním BMW s motorem uprostřed. Tehdy se jednalo o 3,5litrový šestiválec s výkonem 277 koní (204 kW). To stačilo na vyvinutí rychlosti 260 km/h a zrychlení na 100 km/h za 5,6 sekundy.
 
BMW Vision M Next
 
To Vision M Next míří svou pohonnou jednotkou mnohem výše. Překvapivě je zde jen dvoulitrový čtyřválec, ten je ale pochopitelně přeplňovaný a spolu s elektromotory je možné vyvinout výkon až 600 koní (441 kW). Vůz má takto dosáhnout maximální rychlosti 300 km/h (s největší pravděpodobností s omezovačem kvůli elektromotorům) a na stovce se ocitnout téměř dvakrát tak rychleji, za pouhé 3 sekundy. Akumulátor pak zajistí možnost čistě elektrické jízdy až na vzdálenost 100 km.
 
BMW Vision M Next
 
Zajímavostí je i pohánění kol. K dispozici je elektrický pohon všech čtyř kol nebo pohon zadních kol, kdy si lze vybrat, zda tato zadní kola budou poháněna elektromotory nebo spalovacím motorem. Karoserie vozu se vyznačuje nahoru výklopnými dveřmi a nechybí pochopitelně ani futuristický interiér včetně head-up displeje. Je pravděpodobné, že druhá generace sportovního vozu BMW i8 bude vycházet právě ze základu Vision M Next a patrně nepůjde o předzvěst nového BMW M1. Ale kdo ví, čeho se dočkáme. Víme jen to, že BMW má v plánu do roku 2023 představit 25 nových elektrifikovaných vozidel.
 
BMW Vision M Next
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund
Elon Musk vyhlásil válku elektromobilu Porsche Taycan a rozhodl se ho překonat v času, za který dokáže jeho Model S zajet Severní smyčku Nürburgringu. Prý se to povedlo, a to dokonce o téměř 20 sekund. Což je k nevíře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala