www.svetmobilne.cz
>
>

BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory

BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory
, , aktualita
Konec spalovacích motorů se podle všeho blíží a automobilka BMW už ohlásila, že s jejich výrobou v mnichovské továrně skončí do roku 2024. Minimálně z poloviny elektrické chce BMW být do roku 2030.
K oblíbeným
reklama
Přechod k elektromobilitě je v posledních letech až překotný, alespoň co se politického tlaku a prohlášení automobilek týče. Nicméně i prodeje aut na elektřinu jsou už dosti vysoké. Mnichovská automobilka BMW se nechala slyšet, že chce, aby bylo do roku 2030 čistě elektrických alespoň 50 % jeho produkce. Postupně už prezentuje i nové elektromobily, jedním z nich je např. elektrický sedan i4. Jedním z kroků má být také ukončení výroby spalovacích motorů v Mnichově už v roce 2024. Toto bude nejspíš dosti oplakávaná událost, neboť mnichovská motorárna je svými produkty dost vyhlášená (zejména jednotkami pro sportovní modely řady M).
 
Motor BMW
ilustrační obrázek, autor: Dr.DOHC, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Commons
 
Nebude to ale znamenat úplné ukončení výroby vozů BMW se spalovacími motory. Nadále budou v provozu továrny v Rakousku a Velké Británii, kde poběží ještě několik let. Pokud jde o Mnichov, z jeho továren by už v roce 2023 měla proudit polovina vozů s větší mírou elektrifikace (buď čistě elektromobil nebo plug-in hybrid). CEO automobilky, Oliver Zipse, tak tvrdí, že pokud nějaká země zakáže vozy se spalovacími motory, BMW bude připraveno.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů