Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory

25.10.2021, Milan Šurkala, aktualita
Konec spalovacích motorů se podle všeho blíží a automobilka BMW už ohlásila, že s jejich výrobou v mnichovské továrně skončí do roku 2024. Minimálně z poloviny elektrické chce BMW být do roku 2030.
Přechod k elektromobilitě je v posledních letech až překotný, alespoň co se politického tlaku a prohlášení automobilek týče. Nicméně i prodeje aut na elektřinu jsou už dosti vysoké. Mnichovská automobilka BMW se nechala slyšet, že chce, aby bylo do roku 2030 čistě elektrických alespoň 50 % jeho produkce. Postupně už prezentuje i nové elektromobily, jedním z nich je např. elektrický sedan i4. Jedním z kroků má být také ukončení výroby spalovacích motorů v Mnichově už v roce 2024. Toto bude nejspíš dosti oplakávaná událost, neboť mnichovská motorárna je svými produkty dost vyhlášená (zejména jednotkami pro sportovní modely řady M).
 
Motor BMW
ilustrační obrázek, autor: Dr.DOHC, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Commons
 
Nebude to ale znamenat úplné ukončení výroby vozů BMW se spalovacími motory. Nadále budou v provozu továrny v Rakousku a Velké Británii, kde poběží ještě několik let. Pokud jde o Mnichov, z jeho továren by už v roce 2023 měla proudit polovina vozů s větší mírou elektrifikace (buď čistě elektromobil nebo plug-in hybrid). CEO automobilky, Oliver Zipse, tak tvrdí, že pokud nějaká země zakáže vozy se spalovacími motory, BMW bude připraveno.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama