www.svetmobilne.cz
>
>

BMW uvedlo koncept elektromobilu iX3 a modulární platformu iNext

BMW uvedlo koncept elektromobilu iX3 a modulární platformu iNext
, , aktualita
BMW je jedním z průkopníků elektromobility a do příštích let připravuje novou platformu iNext. Vedle toho se objevil také koncept SAV elektromobilu iX3 s vysokým výkonem i solidním dojezdem a rychlým nabíjením.
K oblíbeným
reklama
Zatímco některé automobilky jsou s elektromobily dost opatrné, BMW patří k těm, které jsou jedny z těch odvážnějších. Na následující roky si tak připravuje modulární platformu iNext, která umožní velmi snadnou zástavbu rozličných pohonů do jednotlivých vozů. Měl by tak být usnadněn vývoj jednoho vozu ve verzi se spalovacím motorem, plug-in hybridní i čistě elektrické variantě.
 
BMW iX3 zepředu
 
klikněte pro zvětšení
 
Elektrický motor, převodové ústrojí a elektronika tak budou součástí jednoho kompaktního celku, které bude možné snáze použít u aut s pohonem na přední, zadní nebo klidně všechna kola. Budou také použity lepí formy baterií, zatím ale nevíme, co si pod tím představit. BMW akorát hovoří o rychlejším nabíjení i větší výdrži. Reálně se nové platformy dočkáme v roce 2021.
 
BMW iX3 zezadu
 
klikněte pro zvětšení
 
Spolu s tím byl představen koncept SAV (Sports Activity Vehicle) elektromobilu iX3. Má pátou generaci elektrického pohonu eDrive s maximálním výkonem přesahujícím 200 kW. Jeho baterie má kapacitu přes 70 kWh, což by dle výrobce mělo zajistit dojezd více než 400 km dle nové normy WLTP. To by znamenalo spotřebu okolo 17-18 kWh na 100 km. Elektromobil také podporuje rychlé nabíjení s výkonem 150 kW, takže celá baterie by mohla být dobita za zhruba půl hodiny.
 
BMW iX3 nabíjení
 
klikněte pro zvětšení
 
Změnou proti běžným BMW je také jiná maska chladiče (typické ledvinky). Ty jsou v zájmu aerodynamiky zakryty (elektromobil nepotřebuje takové chlazení) a jsou zde využity modré prvky jako i u jiných BMW s elektrickým pohonem. Celkově chce mnichovský výrobce také zapracovat na větším rozdílu v designu běžných modelů a elektrické řady BMW i. Spolu se zavedením nové platformy také můžeme čekat mnohem větší počet hybridních a elektrických variant napříč celým portfoliem značky.
 
BMW iX3
 
klikněte pro zvětšení
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení
Pomalu se nám blíží doba masivního nástupu technologie 5G. Český telekomunikační úřad tak nyní vyhlásil výběrové řízení, které má přidělit rádiové frekvence pro 5G sítě a počítá i s novými operátory, což se těm starým ani trochu nelíbí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala