www.svetmobilne.cz
>
>

BMW chce ještě letos prodávat benzín vzniklý "recyklací" CO2 ze vzduchu

BMW chce ještě letos prodávat benzín vzniklý "recyklací" CO2 ze vzduchu
, , aktualita
Automobilka BMW investovala do projektu Prometheus a výsledek by na sebe už neměl moc dlouho čekat. Už letos by se měl totiž na čerpacích stanicích prodávat benzín, který nevznikne z ropy, ale z CO2 ve vzduchu.
K oblíbeným
reklama
BMW i Ventures investovala do velmi zajímavého projektu Prometheus Fuels. Ten si klade za cíl vyrábět umělý benzín nikoli zpracováním ropy, ale z CO2 ze vzduchu. Výhodou takového řešení by mělo být, že má jít o uhlíkově neutrální palivo (řekněme o něco "neutrálnější"). Vzniklé CO2 ze spalování benzínu by tak nezůstalo ve vzduchu, ale má se znovu použít k opětovnému pohybu spalovacích vozů. Spalovací auta by sice nadále produkovala stejné emise, ale ty by se částečně odstraňovaly. V tiskové zprávě se výrobce zmiňuje, že tato "recyklace" ve výsledku sníží emise spalovacích aut asi o 25 %.
 
BMW Group
 
Cena výsledného benzínu by měla být zhruba na úrovni dnešních paliv a prodávat by se měl už letos. Samo BMW zmiňuje, že přechod na elektromobilitu bude ještě chvíli trvat a takový projekt by mohl zmírnit dopady spalovacích aut, než se na ni přejde. Tisková zpráva ale obsahuje i pár nesmyslů. Hovoří o tom, že průměrné auto zůstává na silnicích zhruba 8 let, takže kdyby se začalo prodávat 100 % elektromobilů, výměna by si vyžádala jednu dekádu. To je naprostý nesmysl. Takový není obvykle ani průměrný věk vozového parku, natož doba, po kterou auto zůstává na silnici. V EU se průměrný věk obvykle pohybuje okolo 8 až 17 let (průměr je 11 let), takže na silnici zůstane po dobu 16 až 34 let.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McDonald's už u svých restaurací postavil 20 nabíječek pro elektromobily McDonald's už u svých restaurací postavil 20 nabíječek pro elektromobily
Řetězec fastfoodových restaurací McDonald's myslí na elektromobilitu a v ČR ve spolupráci s ČEZem postavil už 20 nabíjecích stojanů. Díky tomu si zákazníci mohou během jídla dobít akumulátor svého vozu a prodloužit dojezd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Garmin uvádí solární chytré hodinky, některé mají nekonečnou výdrž Garmin uvádí solární chytré hodinky, některé mají nekonečnou výdrž
V nabídce Garminu se objevily troje nové chytré hodinky se solárním nabíjením, které může prodloužit jejich výdrž. Jde o fenix 6/6S Pro Solar, tactix Delta Solar a Instinct Solar. V případě těch posledních lze dosáhnout na nekonečnou výdrž.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 865 Plus: nový procesor běží na 3,1 GHz Qualcomm Snapdragon 865 Plus: nový procesor běží na 3,1 GHz
V posledních týdnech se začalo mluvit o tom, že se má přeci jen objevit výše taktovaná verze procesoru Qualcomm Snapdragon 865 Plus. Tak se i skutečně stalo a tento procesor běží na nebývale vysokém taktu 3,1 GHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback
Automobilka Audi chce dále rozšiřovat nabídku svých elektromobilů a představila koncept nového elektrického SUV. Jde o Q4 Sportback e-tron, které bude sportovnější variantou modelu Q4 e-tron.
8.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné
Auta se čím dál tím více stávají službou a vidět je to především u výrobců prémiových vozů. Automobilka BMW tak je jednou z těch, která začíná s nabízením funkcí za příplatek ve formě pravidelného předplatného.
7.7.2020, aktualita, Milan Šurkala