www.svetmobilne.cz
>
>

BMW chce ještě letos prodávat benzín vzniklý "recyklací" CO2 ze vzduchu

BMW chce ještě letos prodávat benzín vzniklý "recyklací" CO2 ze vzduchu
, , aktualita
Automobilka BMW investovala do projektu Prometheus a výsledek by na sebe už neměl moc dlouho čekat. Už letos by se měl totiž na čerpacích stanicích prodávat benzín, který nevznikne z ropy, ale z CO2 ve vzduchu.
K oblíbeným
reklama
BMW i Ventures investovala do velmi zajímavého projektu Prometheus Fuels. Ten si klade za cíl vyrábět umělý benzín nikoli zpracováním ropy, ale z CO2 ze vzduchu. Výhodou takového řešení by mělo být, že má jít o uhlíkově neutrální palivo (řekněme o něco "neutrálnější"). Vzniklé CO2 ze spalování benzínu by tak nezůstalo ve vzduchu, ale má se znovu použít k opětovnému pohybu spalovacích vozů. Spalovací auta by sice nadále produkovala stejné emise, ale ty by se částečně odstraňovaly. V tiskové zprávě se výrobce zmiňuje, že tato "recyklace" ve výsledku sníží emise spalovacích aut asi o 25 %.
 
BMW Group
 
Cena výsledného benzínu by měla být zhruba na úrovni dnešních paliv a prodávat by se měl už letos. Samo BMW zmiňuje, že přechod na elektromobilitu bude ještě chvíli trvat a takový projekt by mohl zmírnit dopady spalovacích aut, než se na ni přejde. Tisková zpráva ale obsahuje i pár nesmyslů. Hovoří o tom, že průměrné auto zůstává na silnicích zhruba 8 let, takže kdyby se začalo prodávat 100 % elektromobilů, výměna by si vyžádala jednu dekádu. To je naprostý nesmysl. Takový není obvykle ani průměrný věk vozového parku, natož doba, po kterou auto zůstává na silnici. V EU se průměrný věk obvykle pohybuje okolo 8 až 17 let (průměr je 11 let), takže na silnici zůstane po dobu 16 až 34 let.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Závody inspirované Lamborghini Huracán STO míří na silnice Závody inspirované Lamborghini Huracán STO míří na silnice
Automobilka Lamborghini uvádí supersportovní Huracán STO (Super Trofeo Omolgato) na běžné silnice. Tento vůz je inspirován závodními vozy a nabídne kombinaci výkonnějšího motoru s pohonem zadních kol.
22.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Zdrogovaný řidič tak boural s Teslou Model 3, až baterky létaly vzduchem Zdrogovaný řidič tak boural s Teslou Model 3, až baterky létaly vzduchem
Kuriózní nehoda se stala ve státě Oregon. Řidič Tesly Model 3 se zdrogoval a usedl za volant, což mělo za následek vážnou nehodu. Série nárazů doslova roztrhala akumulátor vozu. Řidič ale odešel po svých.
20.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Subaru BRZ přichází s 2,4litrovým atmosférickým boxerem Subaru BRZ přichází s 2,4litrovým atmosférickým boxerem
Subaru přichází s druhou generací svého kupé BRZ. Nyní přináší větší 2,4litrový motor, který má nadále atmosférické plnění a točí poměrně vysoko. Novinka má ještě nižší těžiště a skoro ani nepřibrala.
19.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Honda ukázala prototyp nového Civicu 11G Honda ukázala prototyp nového Civicu 11G
Pomalu se blíží už 11. generace vozu Honda Civic. Tento model spatřil poprvé světlo téměř před 50 lety a nyní nám automobilka Honda ukázala prototyp nové generace. Ta se v USA bude prodávat jako modelový ročník 2022.
18.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Velká Británie uspíší přechod na elektromobily: zákaz "spalováků" od 2030 Velká Británie uspíší přechod na elektromobily: zákaz "spalováků" od 2030
Velká Británie se chce stát po vzoru Norsku elektromobilovou velmocí. Už tak hodně smělé plány se dále posouvají směrem blíže k přítomnosti a zákaz prodeje čistě spalovacích aut by měl nastat už v roce 2030.
18.11.2020, aktualita, Milan Šurkala