www.svetmobilne.cz
>
>

BMW chce ještě letos prodávat benzín vzniklý "recyklací" CO2 ze vzduchu

BMW chce ještě letos prodávat benzín vzniklý "recyklací" CO2 ze vzduchu
, , aktualita
Automobilka BMW investovala do projektu Prometheus a výsledek by na sebe už neměl moc dlouho čekat. Už letos by se měl totiž na čerpacích stanicích prodávat benzín, který nevznikne z ropy, ale z CO2 ve vzduchu.
K oblíbeným
reklama
BMW i Ventures investovala do velmi zajímavého projektu Prometheus Fuels. Ten si klade za cíl vyrábět umělý benzín nikoli zpracováním ropy, ale z CO2 ze vzduchu. Výhodou takového řešení by mělo být, že má jít o uhlíkově neutrální palivo (řekněme o něco "neutrálnější"). Vzniklé CO2 ze spalování benzínu by tak nezůstalo ve vzduchu, ale má se znovu použít k opětovnému pohybu spalovacích vozů. Spalovací auta by sice nadále produkovala stejné emise, ale ty by se částečně odstraňovaly. V tiskové zprávě se výrobce zmiňuje, že tato "recyklace" ve výsledku sníží emise spalovacích aut asi o 25 %.
 
BMW Group
 
Cena výsledného benzínu by měla být zhruba na úrovni dnešních paliv a prodávat by se měl už letos. Samo BMW zmiňuje, že přechod na elektromobilitu bude ještě chvíli trvat a takový projekt by mohl zmírnit dopady spalovacích aut, než se na ni přejde. Tisková zpráva ale obsahuje i pár nesmyslů. Hovoří o tom, že průměrné auto zůstává na silnicích zhruba 8 let, takže kdyby se začalo prodávat 100 % elektromobilů, výměna by si vyžádala jednu dekádu. To je naprostý nesmysl. Takový není obvykle ani průměrný věk vozového parku, natož doba, po kterou auto zůstává na silnici. V EU se průměrný věk obvykle pohybuje okolo 8 až 17 let (průměr je 11 let), takže na silnici zůstane po dobu 16 až 34 let.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod
Legendární Hummer se vrací s novým pikupem EV. Jak už napovídá název, půjde tentokrát o elektromobil. Bude mít nové akumulátory Ultium, maximální výkon 1000 koní, vzduchové odpružení i možnost krabího chodu.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi 18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi
Švýcarský telekomunikační operátor Twifi zvolil opravdu netradiční způsob propagace. Uživatelům nabízí internetové připojení zdarma po dobu 18 let, když po něm pojmenují své dítě. A první takové dítě už existuje.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla uznala chybu, odlétávající nárazníky Modelu 3 jsou minulostí Tesla uznala chybu, odlétávající nárazníky Modelu 3 jsou minulostí
Není to tak dávno, co další Tesle Model 3 uletěl zadní nárazník při jízdě v dešti. Reklamace tohoto problému byly dosud velmi problematické, ale to se nyní změní. Automobilka uznala chybu a uzná záruční opravy.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h
Společnost SSC připravila nový supersport Tuatara, který překonal hned několik rychlostních rekordů. To nejzásadnější je, že překonal magickou hranici 500 km/h a neměl s tím zrovna nějaké velké problémy.
21.10.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře