www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

BlackBerry se vrátí s novým 5G telefonem

BlackBerry se vrátí s novým 5G telefonem
, , aktualita
Zbývající fanoušci telefonů BlackBerry mohou slavit. Telefony s touto značkou se již brzy vrátí na trh. Chystá se totiž nový telefon s hardwarovou klávesnicí a také podporou 5G připojení. Už ale nepůjde o telefon od TCL.
K oblíbeným
reklama
Telefony BlackBerry byly v minulosti velmi populární, ale později je moderní smartphony převálcovaly a ztratily na oblíbenosti. Na zašlé slávě se snažili pracovat jiní výrobci, jako byla např. společnost TCL, která pod tímto jménem vyráběla další telefony BlackBerry s Androidem, ale moc neuspěla. Nyní se o to pokusí další společnost. Jmenuje se OnwardMobility a bude spolupracovat se společností FIH Mobile Limited, která je odnoží Foxconnu. Ta by se měla postarat o výrobu novinky.
 
Blackberry 5G telefon
 
Ta má nabídnout klasickou hardwarovou klávesnicí, která má být hlavním lákadlem, nicméně zůstává velkou otázkou, zda je vůbec dostatečné množství zákazníků, kteří nežiji jen nostalgií k takovému řešení, ale skutečně by si takovou věc koupili. Telefon má přinést podporu 5G připojení, což se ale brzy stane standardem. Druhým velkým lákadlem, které by spíše mohlo přinést zákazníky, je tlak na vysokou bezpečnost zařízení. Bude sice postaveno na Androidu, ale tvůrci chtějí zajistit co nejlepší míru zabezpečení a ačkoli bude určeno pro běžné zákazníky, je možné, že by jej z těchto důvodů mohly preferovat různé vládní instituce (obzvlášť pokud se skutečně obejde bez součástek vyráběných v Číně). Zda se to podaří, to ukáže až budoucnost. Novinka by se měla představit v první polovině příštího roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala