Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BlackBerry se vrátí s novým 5G telefonem

24.8.2020, Milan Šurkala, aktualita
Zbývající fanoušci telefonů BlackBerry mohou slavit. Telefony s touto značkou se již brzy vrátí na trh. Chystá se totiž nový telefon s hardwarovou klávesnicí a také podporou 5G připojení. Už ale nepůjde o telefon od TCL.
Telefony BlackBerry byly v minulosti velmi populární, ale později je moderní smartphony převálcovaly a ztratily na oblíbenosti. Na zašlé slávě se snažili pracovat jiní výrobci, jako byla např. společnost TCL, která pod tímto jménem vyráběla další telefony BlackBerry s Androidem, ale moc neuspěla. Nyní se o to pokusí další společnost. Jmenuje se OnwardMobility a bude spolupracovat se společností FIH Mobile Limited, která je odnoží Foxconnu. Ta by se měla postarat o výrobu novinky.
 
Blackberry 5G telefon
 
Ta má nabídnout klasickou hardwarovou klávesnicí, která má být hlavním lákadlem, nicméně zůstává velkou otázkou, zda je vůbec dostatečné množství zákazníků, kteří nežiji jen nostalgií k takovému řešení, ale skutečně by si takovou věc koupili. Telefon má přinést podporu 5G připojení, což se ale brzy stane standardem. Druhým velkým lákadlem, které by spíše mohlo přinést zákazníky, je tlak na vysokou bezpečnost zařízení. Bude sice postaveno na Androidu, ale tvůrci chtějí zajistit co nejlepší míru zabezpečení a ačkoli bude určeno pro běžné zákazníky, je možné, že by jej z těchto důvodů mohly preferovat různé vládní instituce (obzvlášť pokud se skutečně obejde bez součástek vyráběných v Číně). Zda se to podaří, to ukáže až budoucnost. Novinka by se měla představit v první polovině příštího roku.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama