Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BlackBerry s Androidem bez klávesnice odhaluje svou výbavu

23.5.2016, Jáchym Šlik, aktualita
V benchmarku byl nejspíš zachycen jeden ze dvou letošních chystaných smartphonů od BlackBerry. Model s interním označením Hamburg podle všeho nabídne 5,2“ Full HD displej nebo osmijádrový procesor.
Sám výkonný ředitel BlackBerry nedávno potvrdil, že jeho společnost letos představí dva nové smartphony. Oba nabídnou operační systém Google Android a výbavou zapadnou do střední třídy, takže budou levnější než současný model Priv. Telefony by se měly lišit svou konstrukcí – ten s interním označením Rome nabídne kromě dotykového displeje ještě hardwarovou QWERTY klávesnici, zatímco model označovaný jako Hamburg bude spoléhat jen na ovládání pomocí displeje.

Právě smartphone BlackBerry „Hamburg“ se nedávno ukázal v databázi benchmarku GFXBench, díky čemuž máme k dispozici většinu informací o výbavě. Přístroj by měl disponovat 5,2“ displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD). O pohon se údajně postará osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 615 taktovaný na 1,5 GHz, který je doplněn o 3GB RAM. V případě interního úložiště je očekávána kapacita 16 GB.
Možná podoba BlackBerry Rome a Hamburg


Dále benchmark odhalil 13MPx zadní fotoaparát s LED bleskem, autofokusem a schopností nahrávat videa ve 4K rozlišení. Chybět by neměl ani 8MPx přední fotoaparát a z konektivity například NFC, Wi-Fi, Bluetooth nebo GPS. Operačním systémem se s největší pravděpodobností stane Android 6.0.1 Marshmallow, který BlackBerry mírně upraví pro zajištění vyšší produktivity a bezpečnosti.

Údajné obrázky smartphonů BlackBerry Hamburg i Rome už se před nedávnem dostaly na internet (viz výše), ovšem nutno podotknout, že se nejedná o „uniklou“ podobu, ale rendery od Dylana Habkirka, člověka, který má blízko k interním zdrojům výrobce. Model Rome měl možnost vidět několikrát na vlastní oči, ale model Hamburg jen na technických nákresech. Habkirkem vytvořené rendery tedy naznačují, budou telefony vypadat, ale o přesné zachycení designu se nejedná.

Zdroj: Crackberry.com
reklama