Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

BlackBerry s Androidem bez klávesnice odhaluje svou výbavu

, , aktualita
BlackBerry s Androidem bez klávesnice odhaluje svou výbavu
V benchmarku byl nejspíš zachycen jeden ze dvou letošních chystaných smartphonů od BlackBerry. Model s interním označením Hamburg podle všeho nabídne 5,2“ Full HD displej nebo osmijádrový procesor.
BlackBerry s Androidem bez klávesnice odhaluje svou výbavu
Sám výkonný ředitel BlackBerry nedávno potvrdil, že jeho společnost letos představí dva nové smartphony. Oba nabídnou operační systém Google Android a výbavou zapadnou do střední třídy, takže budou levnější než současný model Priv. Telefony by se měly lišit svou konstrukcí – ten s interním označením Rome nabídne kromě dotykového displeje ještě hardwarovou QWERTY klávesnici, zatímco model označovaný jako Hamburg bude spoléhat jen na ovládání pomocí displeje.

Právě smartphone BlackBerry „Hamburg“ se nedávno ukázal v databázi benchmarku GFXBench, díky čemuž máme k dispozici většinu informací o výbavě. Přístroj by měl disponovat 5,2“ displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD). O pohon se údajně postará osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 615 taktovaný na 1,5 GHz, který je doplněn o 3GB RAM. V případě interního úložiště je očekávána kapacita 16 GB.
Možná podoba BlackBerry Rome a Hamburg


Dále benchmark odhalil 13MPx zadní fotoaparát s LED bleskem, autofokusem a schopností nahrávat videa ve 4K rozlišení. Chybět by neměl ani 8MPx přední fotoaparát a z konektivity například NFC, Wi-Fi, Bluetooth nebo GPS. Operačním systémem se s největší pravděpodobností stane Android 6.0.1 Marshmallow, který BlackBerry mírně upraví pro zajištění vyšší produktivity a bezpečnosti.

Údajné obrázky smartphonů BlackBerry Hamburg i Rome už se před nedávnem dostaly na internet (viz výše), ovšem nutno podotknout, že se nejedná o „uniklou“ podobu, ale rendery od Dylana Habkirka, člověka, který má blízko k interním zdrojům výrobce. Model Rome měl možnost vidět několikrát na vlastní oči, ale model Hamburg jen na technických nákresech. Habkirkem vytvořené rendery tedy naznačují, budou telefony vypadat, ale o přesné zachycení designu se nejedná.

Zdroj: Crackberry.com
reklama