reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BlackBerry Priv: známe evropskou předprodejní cenu

26.10.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Díky chystanému smartphonu BlackBerry Priv s Androidem je kanadský výrobce po dlouhé době opět středem pozornosti. Tentokrát na internet unikly informace další snímky, které přístroj ukazují v celé své kráse. Doplněno o evropskou cenu telefonu z Amazonu.
Doplněno 26. 10. 2015: BlackBerry Priv už se objevilo v předprodeji na některých evropských verzích Amazonu. Cena příliš nepotěší, pohybuje se totiž kolem 800 eur, v přepočtu bezmála 21 700 Kč včetně DPH. Výsledná cena je tedy dokonce ještě vyšší než naše spekulace, které hovořily o částce těsně pod hranicí dvaceti tisíc korun. Jen pro srovnání, Sony Xperia Z5 Premium je v současné době na Amazonu nabízena rovněž za cenu 800 eur, iPhone 6s Plus 16 GB je pak dokonce ještě o 50 eur dražší.Před pár dny prohlásil výkonný ředitel BlackBerry, že pokud se připravovanému modelu Priv nebude na trhu dařit, půjde nejspíš o poslední smartphone s logem ostružiny. Výrobce tedy do novinky vkládá obrovské naděje. Stejně tak i mnozí fanoušci této značky, kteří se těší na první BlackBerry s Androidem a také po dlouhé době na první androidový smartphone s výsuvnou hardwarovou klávesnicí.


(Zdroj fotografie: Derstandard.at)

A jak se vzhledem k velmi dobré výbavě a cílení na podnikovou sféru očekávalo, BlackBerry Priv nebude zrovna levnou záležitostí. Podle informací, které zveřejnil zveřejnil uživatel Leaksfly na čínské sociální síti Weibo, se smartphone bude prodávat za 3 999 juanů, respektive 630 dolarů, tedy v přepočtu asi 15 000 Kč. A to je cena pro Čínu, na evropských trzích by cena přístroje po přičtení DPH a dalších poplatků mohla klidně atakovat hranici 20 000 Kč.


(Zdroj fotografie: Derstandard.at)

Připomeňme, že BlackBerry Priv je vybaveno 5,4“ displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů a jemností 544 ppi. Samotným srdcem zařízení je šestijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 808, kterému sekunduje 3GB RAM a 32GB interní paměť s možností rozšíření pomocí micro SD karty. Smartphone chce zaujmout i 18MPx zadním fotoaparátem od Schneider-Kreuznach, který spoléhá na optickou stabilizaci obrazu a dvoutónový blesk.


(Zdroj fotografie: Derstandard.at)

BlackBerry Priv přijde s Androidem ve verzi 5.1 Lollipop bez výraznějších zásahů do uživatelského rozhraní, uživatelé budou mít také plný přístup do obchodu s aplikacemi Google Play Store. Na druhé straně ovšem BlackBerry slibuje integraci všech funkcí pro bezpečnost a produktivitu známých z BlackBerry OS. Design smartphonu si můžete prohlédnout na několika nových fotografiích, které zveřejnil rakouský web Derstandard.at.


(Zdroj fotografie: Derstandard.at)


(Zdroj fotografie: Derstandard.at)


reklama
reklama
reklama