www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

BlackBerry Messenger končí, BBM Enterprise se otevírá všem

BlackBerry Messenger končí, BBM Enterprise se otevírá všem
, , aktualita
Na konci května bude vypnuta aplikace BBM, která nevydržela tlak konkurence. Jako náhrada ovšem bude zpřístupněna všem uživatelům aplikace BBM Enterprise, která byla dosud vyhrazena pouze korporacím.
K oblíbeným
reklama
BlackBerry Messenger (dnes obvykle zkracovaný jako BBM) můžeme považovat za průkopníka mobilních chatovacích aplikací. Spuštěn byl v roce 2005, kdy ještě neexistoval WhatsApp, Facebook Messenger ani Viber. Dlouhou dobu byl ovšem dostupný pro telefony BlackBerry. To se změnilo až v roce 2013, kdy vyšel také pro platformy Android, iOS a Windows Phone. Mezitím ovšem BlackBerry ukončilo vývoj vlastního operačního systému a přestalo vyrábět hardware, své jméno tedy licencuje několika společnostem. Od roku 2016 společnost neprovozuje ani aplikaci BBM pro koncové spotřebitele, pod svými křídly si zanechalo pouze korporátní verzi BBM Enterprise.
 
 
Současný BBM se na míle vzdálil původnímu poslání aplikace
 
Od roku 2016 drží licenci na BBM indonéská společnost Etsy. A není to náhoda, právě v Indonésii se popularita BBM udržela nejdéle, ještě před pár lety tam šlo o nejpopulárnější chatovací aplikaci. I v této poslední výspě ovšem nakonec zvítězila konkurence, konkrétně WhatsApp. Instant messaging (rychlé zasílání zpráv) je velmi proměnlivá a konkurenční část trhu,“ uvedla společnost na svých stránkách. Od roku 2016 jsme se snažili co nejlépe na tomto trhu konkurovat a spouštět mnoho nových funkcí a obsahu, u kterého jsme doufali, že rozšíří uživatelskou základnu BBM. Navzdory veškerému našemu úsilí jsme zjistili, že síťový efekt lídrů na trhu je stále silnější a že jsme vypadli z hledáčku uživatelů.“
 
BBM bude vypnut 31. května, uživatelé tedy mají dostatek času si uložit všechna důležitá data a stáhnout si náhradu. Do celé věci zasáhla i samotná společnost BlackBerry, která se rozhodla zpřístupnit jednotlivcům svou službu BBM Enterprise (BBMe), dosud vyhrazenou firemním uživatelům. Už nyní si mohou aplikaci stáhnout z Google Play Store, v následujících dnech se objeví také v Apple App Store. Zaměřuje se na rychlost, spolehlivost a především bezpečnost, což z BBMe činí ideální nástroj pro interní komunikaci v korporacích. Výše uvedené vlastnosti ovšem ocení také jednotlivci, kteří nepotřebují komunikátor plný GIFů, samolepek a her. První rok mohou uživatelé používat aplikaci zdarma, potom vyjde na 3,50 dolaru ročně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bentley vyrobí 12 replik vozu Team Blower z roku 1929 Bentley vyrobí 12 replik vozu Team Blower z roku 1929
Automobilka Bentley hodlá vyrobit 12 kusů legendárního závodního vozu Team Blower, původem z roku 1929. Při výrobě těchto aut využije skoro 100 let staré technologie, ale i moderní věci jako jsou 3D skeny.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ferrari F8 Spider odhazuje střechu a 20 kg Ferrari F8 Spider odhazuje střechu a 20 kg
Počátkem března se objevilo nové Ferrari F8 Tributo a to nyní dostává otevřenou variantu Spider. Ta si ponechává jeho V8 s výkonem až 720 koní, proti předchůdci vůz také shodil cenných 20 kilogramů.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla "zajela" rekord na okruhu Laguna Seca, "pokoří" i Nürburgring Tesla "zajela" rekord na okruhu Laguna Seca, "pokoří" i Nürburgring
Porsche představilo svůj elektrický sedan Taycan, který zajel rekord na Nürburgringu, čehož se hned chytil Elon Musk a rozhodl se nechat zajet rekordy na okruzích Laguna Seca i v Zeleném pekle. Má to však háček.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala