www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

BlackBerry Messenger končí, BBM Enterprise se otevírá všem

BlackBerry Messenger končí, BBM Enterprise se otevírá všem
, , aktualita
Na konci května bude vypnuta aplikace BBM, která nevydržela tlak konkurence. Jako náhrada ovšem bude zpřístupněna všem uživatelům aplikace BBM Enterprise, která byla dosud vyhrazena pouze korporacím.
K oblíbeným
reklama
BlackBerry Messenger (dnes obvykle zkracovaný jako BBM) můžeme považovat za průkopníka mobilních chatovacích aplikací. Spuštěn byl v roce 2005, kdy ještě neexistoval WhatsApp, Facebook Messenger ani Viber. Dlouhou dobu byl ovšem dostupný pro telefony BlackBerry. To se změnilo až v roce 2013, kdy vyšel také pro platformy Android, iOS a Windows Phone. Mezitím ovšem BlackBerry ukončilo vývoj vlastního operačního systému a přestalo vyrábět hardware, své jméno tedy licencuje několika společnostem. Od roku 2016 společnost neprovozuje ani aplikaci BBM pro koncové spotřebitele, pod svými křídly si zanechalo pouze korporátní verzi BBM Enterprise.
 
 
Současný BBM se na míle vzdálil původnímu poslání aplikace
 
Od roku 2016 drží licenci na BBM indonéská společnost Etsy. A není to náhoda, právě v Indonésii se popularita BBM udržela nejdéle, ještě před pár lety tam šlo o nejpopulárnější chatovací aplikaci. I v této poslední výspě ovšem nakonec zvítězila konkurence, konkrétně WhatsApp. Instant messaging (rychlé zasílání zpráv) je velmi proměnlivá a konkurenční část trhu,“ uvedla společnost na svých stránkách. Od roku 2016 jsme se snažili co nejlépe na tomto trhu konkurovat a spouštět mnoho nových funkcí a obsahu, u kterého jsme doufali, že rozšíří uživatelskou základnu BBM. Navzdory veškerému našemu úsilí jsme zjistili, že síťový efekt lídrů na trhu je stále silnější a že jsme vypadli z hledáčku uživatelů.“
 
BBM bude vypnut 31. května, uživatelé tedy mají dostatek času si uložit všechna důležitá data a stáhnout si náhradu. Do celé věci zasáhla i samotná společnost BlackBerry, která se rozhodla zpřístupnit jednotlivcům svou službu BBM Enterprise (BBMe), dosud vyhrazenou firemním uživatelům. Už nyní si mohou aplikaci stáhnout z Google Play Store, v následujících dnech se objeví také v Apple App Store. Zaměřuje se na rychlost, spolehlivost a především bezpečnost, což z BBMe činí ideální nástroj pro interní komunikaci v korporacích. Výše uvedené vlastnosti ovšem ocení také jednotlivci, kteří nepotřebují komunikátor plný GIFů, samolepek a her. První rok mohou uživatelé používat aplikaci zdarma, potom vyjde na 3,50 dolaru ročně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3 Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3
Samsung je jednou z mála společností, která nadále aktivně vyvíjí tablety. Novinkou v jejím výrobním programu je nyní Galaxy Tab Active 3. Jak už napovídá název, jde o vysoce odolnou variantu tabletu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala