www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

BlackBerry Messenger končí, BBM Enterprise se otevírá všem

BlackBerry Messenger končí, BBM Enterprise se otevírá všem
, , aktualita
Na konci května bude vypnuta aplikace BBM, která nevydržela tlak konkurence. Jako náhrada ovšem bude zpřístupněna všem uživatelům aplikace BBM Enterprise, která byla dosud vyhrazena pouze korporacím.
K oblíbeným
reklama
BlackBerry Messenger (dnes obvykle zkracovaný jako BBM) můžeme považovat za průkopníka mobilních chatovacích aplikací. Spuštěn byl v roce 2005, kdy ještě neexistoval WhatsApp, Facebook Messenger ani Viber. Dlouhou dobu byl ovšem dostupný pro telefony BlackBerry. To se změnilo až v roce 2013, kdy vyšel také pro platformy Android, iOS a Windows Phone. Mezitím ovšem BlackBerry ukončilo vývoj vlastního operačního systému a přestalo vyrábět hardware, své jméno tedy licencuje několika společnostem. Od roku 2016 společnost neprovozuje ani aplikaci BBM pro koncové spotřebitele, pod svými křídly si zanechalo pouze korporátní verzi BBM Enterprise.
 
 
Současný BBM se na míle vzdálil původnímu poslání aplikace
 
Od roku 2016 drží licenci na BBM indonéská společnost Etsy. A není to náhoda, právě v Indonésii se popularita BBM udržela nejdéle, ještě před pár lety tam šlo o nejpopulárnější chatovací aplikaci. I v této poslední výspě ovšem nakonec zvítězila konkurence, konkrétně WhatsApp. Instant messaging (rychlé zasílání zpráv) je velmi proměnlivá a konkurenční část trhu,“ uvedla společnost na svých stránkách. Od roku 2016 jsme se snažili co nejlépe na tomto trhu konkurovat a spouštět mnoho nových funkcí a obsahu, u kterého jsme doufali, že rozšíří uživatelskou základnu BBM. Navzdory veškerému našemu úsilí jsme zjistili, že síťový efekt lídrů na trhu je stále silnější a že jsme vypadli z hledáčku uživatelů.“
 
BBM bude vypnut 31. května, uživatelé tedy mají dostatek času si uložit všechna důležitá data a stáhnout si náhradu. Do celé věci zasáhla i samotná společnost BlackBerry, která se rozhodla zpřístupnit jednotlivcům svou službu BBM Enterprise (BBMe), dosud vyhrazenou firemním uživatelům. Už nyní si mohou aplikaci stáhnout z Google Play Store, v následujících dnech se objeví také v Apple App Store. Zaměřuje se na rychlost, spolehlivost a především bezpečnost, což z BBMe činí ideální nástroj pro interní komunikaci v korporacích. Výše uvedené vlastnosti ovšem ocení také jednotlivci, kteří nepotřebují komunikátor plný GIFů, samolepek a her. První rok mohou uživatelé používat aplikaci zdarma, potom vyjde na 3,50 dolaru ročně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik