www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

BlackBerry Messenger končí, BBM Enterprise se otevírá všem

BlackBerry Messenger končí, BBM Enterprise se otevírá všem
, , aktualita
Na konci května bude vypnuta aplikace BBM, která nevydržela tlak konkurence. Jako náhrada ovšem bude zpřístupněna všem uživatelům aplikace BBM Enterprise, která byla dosud vyhrazena pouze korporacím.
K oblíbeným
reklama
BlackBerry Messenger (dnes obvykle zkracovaný jako BBM) můžeme považovat za průkopníka mobilních chatovacích aplikací. Spuštěn byl v roce 2005, kdy ještě neexistoval WhatsApp, Facebook Messenger ani Viber. Dlouhou dobu byl ovšem dostupný pro telefony BlackBerry. To se změnilo až v roce 2013, kdy vyšel také pro platformy Android, iOS a Windows Phone. Mezitím ovšem BlackBerry ukončilo vývoj vlastního operačního systému a přestalo vyrábět hardware, své jméno tedy licencuje několika společnostem. Od roku 2016 společnost neprovozuje ani aplikaci BBM pro koncové spotřebitele, pod svými křídly si zanechalo pouze korporátní verzi BBM Enterprise.
 
 
Současný BBM se na míle vzdálil původnímu poslání aplikace
 
Od roku 2016 drží licenci na BBM indonéská společnost Etsy. A není to náhoda, právě v Indonésii se popularita BBM udržela nejdéle, ještě před pár lety tam šlo o nejpopulárnější chatovací aplikaci. I v této poslední výspě ovšem nakonec zvítězila konkurence, konkrétně WhatsApp. Instant messaging (rychlé zasílání zpráv) je velmi proměnlivá a konkurenční část trhu,“ uvedla společnost na svých stránkách. Od roku 2016 jsme se snažili co nejlépe na tomto trhu konkurovat a spouštět mnoho nových funkcí a obsahu, u kterého jsme doufali, že rozšíří uživatelskou základnu BBM. Navzdory veškerému našemu úsilí jsme zjistili, že síťový efekt lídrů na trhu je stále silnější a že jsme vypadli z hledáčku uživatelů.“
 
BBM bude vypnut 31. května, uživatelé tedy mají dostatek času si uložit všechna důležitá data a stáhnout si náhradu. Do celé věci zasáhla i samotná společnost BlackBerry, která se rozhodla zpřístupnit jednotlivcům svou službu BBM Enterprise (BBMe), dosud vyhrazenou firemním uživatelům. Už nyní si mohou aplikaci stáhnout z Google Play Store, v následujících dnech se objeví také v Apple App Store. Zaměřuje se na rychlost, spolehlivost a především bezpečnost, což z BBMe činí ideální nástroj pro interní komunikaci v korporacích. Výše uvedené vlastnosti ovšem ocení také jednotlivci, kteří nepotřebují komunikátor plný GIFů, samolepek a her. První rok mohou uživatelé používat aplikaci zdarma, potom vyjde na 3,50 dolaru ročně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google kvůli adware smazal aplikace čínského CooTeku z obchodu Play Google kvůli adware smazal aplikace čínského CooTeku z obchodu Play
Čínská vývojářská společnost CooTek si nedala říct a do svých aplikací vkládala nadměrné množství adwaru. Přestože měly aplikace stovky milionů stažení, Google se je rozhodl smazat kvůli porušení podmínek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech
Bike-sharing se stal obrovským hitem dokonce i u nás a nová verze mobilní aplikace Mapy Google následuje tento trend. Nově bude ve vybraných městech zobrazovat rozmístění doků i jejich obsazenost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lotus Evija: šílený elektrický hypersport přináší 2000 koní Lotus Evija: šílený elektrický hypersport přináší 2000 koní
Britský Lotus je znám svými lehkými sportovními vozy, které více vynikají svou lehkostí a ovladatelností než výkonem. Nová elektrická Evija to ale změní. Tento hypersport totiž přinese rekordních 2000 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz
Qualcomm přišel a vylepšenou verzí procesoru Snapdragon 855 Plus. Novinka dostává vyšší takt Prime jádra, které činí 2,96 GHz. Vylepšen byl mimo jiné také grafický výkon a rychlost čipu pro umělou inteligenci.
17.7.2019, aktualita, Milan Šurkala