reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BlackBerry Key2 v limitované červené edici, Key3 zatím nečekejte

25.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
BlackBerry sice na MWC 2019 nepředstavilo žádný nový model, ale dočkali jsme se aspoň oživení současného Key2. Slušivá červená edice bude k dostání pouze v limitovaném počtu kusů. Společnost také osvětlila, jak to vypadá s nástupcem.
Těšili jste se na nový ostružinový smartphone? V tom případě pro vás máme špatnou zprávu, na právě probíhajícím Mobile World Congress v Barceloně nebyl odhalen žádný nový model od BlackBerry. Než začnete hledat kapesník, máme pro vás ještě jednu zprávu, a tentokrát dobrou. Na veletrhu se ukázalo alespoň nové BlackBerry Key2 Red Edition, tedy exkluzivní červená verze již známého smartphonu. Musíme uznat, že červený rám v kombinaci s černou QWERTY klávesnicí a imitací karbonu na zádech vypadá velmi zajímavě. Navíc nezůstalo jen u zevnějšku, nová barevná edice se odlišuje také dvojnásobnou kapacitou interního úložiště – 128 GB místo 64 GB.
 
 
Z hlediska softwaru byla kromě slušivé červené tapety nasazena vylepšená verze rozhraní Hub+, která dostalo ergonomickou akční lištu ve spodní části svých aplikací. Modernizací prošly také nástroje BlackBerry Hub a BlackBerry Kalendář. V základním balení najdou zákazníci také červeně zbarvená sluchátka. BlackBerry Key2 Red Edition se bude prodávat v Evropě a v dalších regionech, ale pouze v omezeném počtu kusů Exkluzivitu této barevné varianty potvrzuje také cena 779 eur, v přepočtu bezmála 20 tisíc korun. Připomeňme, že model Key2 je dále vybaven 4,5" Full HD+ displejem, procesorem Snapdragon 660, 6GB RAM, 12MPx duálním fotoaparátem nebo 3300mAh baterií.
 
 

BlackBerry Key3 zůstává v nedohlednu

 
Šéf BlackBerry Mobile Francois Mahieu v nedávném rozhovoru prohlásil, že nástupce smartphonu Key2 v příštím půlroce nepřijde. To znamená, že aktuální model bude mít životní cyklus minimálně 14 měsíců, ale možná ještě déle. Společnost argumentuje tím, že podle posledních trendů si uživatelé své telefony nechávají delší dobu, než si koupí nový kus. Proto nechce BlackBerry představovat nové generace modelů, pokud nedokáže nabídnout dostatek vylepšení proti předchůdci. Připomeňme, že prodejní výsledky telefonů BlackBerry pomalu, ale jistě stoupají. Prodloužením životních cyklů jednotlivých modelů na více než 12 měsíců chce společnost vlastněná čínským TCL zvýšit svůj zisk.
 


reklama
reklama
reklama