Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BlackBerry Key2 LE bude levnější verzí modelu Key2

11.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
TCL připravuje BlackBerry Key2 LE, které nabídne fyzickou QWERTY klávesnici za přijatelnější cenu než současný model Key2. Tomu ovšem budou odpovídat některé ústupky týkající se především výbavy.
BlackBerry Key2 vstoupilo na trh s poměrně sebevědomou cenou 16 990 Kč. Pokud vás ovšem láká ostružinový smartphone s klávesnicí, ale nechcete za něj utrácet tolik peněz, počkejte si na připravované BlackBerry Key2 LE. Podrobné informace o tomto chystaném modelu z dílny čínského giganta TCL přinesl web Android Police. Zveřejněný render naznačuje, že mnoho designových změn bychom neměli očekávat, což je v tomto případě dobře. Pod displejem nalezneme kompletní QWERTY klávesnici se čtečkou otisků prstů, která byla ukryta do klávesy mezerníku. Klávesnice ovšem bude patrně postrádat funkci touchpadu pro ovládání telefonu dotykovými gesty. Zadní strana by měla mít opět pogumovaný povrch se vzorem, který je přece jen praktičtější než kov nebo sklo, i když nevypadá tak prémiově.
 

Údajná podoba BlackBerry Key2 LE na uniklém renderu
 
Snížení prodejní ceny umožní především některé ústupky ve výbavě. Displeje by se ovšem dotknou neměly, takže by měl telefonu zůstat 4,5" dotykový LCD panel s rozlišením 1620 x 1080 pixelů a netradičním poměrem stran 3:2. BlackBerry Key2 LE by ovšem mělo mít o něco slabší výkon než běžné Key2, a to kvůli výměně procesoru Snapdragon 660 za Snapdragon 636 a 6GB operační paměti za 4GB. V případě interního úložiště by mělo být na výběr mezi 32GB a 64GB variantou. Ani odlehčený model nebude údajně postrádat duální zadní fotoaparát, ale tentokrát v kombinaci 13MPx a 5MPx snímače. Uvidíme, jak se tato změna podepíše na kvalitě výsledných fotografií.
 
Znatelně by se ovšem toto ořezávání výbavy mělo podepsat na výdrži, neboť kapacita baterie podle uniklých informací klesne z 3 500 mAh na 3 000 mAh. Změny v rozměrech a hmotnosti by měly být jen kosmetické, třeba tloušťka klesne ve srovnání s Key2 pouze o 0,15 mm a hmotnost o 12 g. Jako operační systém očekáváme Android 8.1 Oreo se sadou funkcí od BlackBerry pro zvýšení bezpečnosti a produktivity. Prozatím nevíme, o kolik bude nové Key2 LE levnější než standardní model. Neznámé zůstávají také detaily o dostupnosti.
 


reklama