Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BlackBerry chystá další smartphone s Androidem, tentokrát nebude šetřit na výbavě

21.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
BlackBerry DTEK60 by měl být druhý ostružinový smartphone, o jehož výrobu se postará společnost TCL. Tentokrát půjde nejspíš o rebrandovaný Alcatel Idol 4S s vylepšenými specifikacemi jako Quad HD displejem nebo Snapdragonem 820.
V červenci představený BlackBerry DTEK50 nejspíš brzy dostane většího a lépe vybaveného sourozence. I chystaný model, který nejspíš ponese název DTEK60, bude mít Android upravený s důrazem na produktivitu a především bezpečnost. O výrobu se pravděpodobně opět postará čínská společnost TCL, která své telefony nabízí na Západě pod značkou Alcatel. Zatímco DTEK50 byl mírně upraveným Alcatelem Idol 4, v případě modelu DTEK60 se zase předpokládaji společně základy s větším Idolem 4S - ovšem v některých ohledech nabídne novinka od BlackBerry patrně ještě lepší komponenty.

Uniklé informace prozradily, že DTEK60 bude disponovat 5,5” displejem s Quad HD rozlišením, konkrétně 2560 x 1440 pixelů. Ani v oblasti procesoru nebude telefon ztrácet na letošní vlajkové lodě, očekáván je Qualcomm Snapdragon 820 kombinovaný se 4GB RAM a 32GB interním úložištěm rozšiřitelným pomocí micro SD karty. 21MPx zadní fotoaparát se nejspíš pochlubí fázovým detekčním autofokusem a nahráváním 4K videa, přední snímač si podle dostupných údajů vystačí s 8 MPx. Chybět by neměla ani čtečka otisků prstů, reversibilní port USB Type-C nebo baterie s kapacitou 3 000 mAh a podporou rychlého nabíjení Quick Charge 3.0.
V databázi TENAA objevený smartphone TCL 950, ze kterého je nejspíš odvozen model BlackBerry DTEK60


Na boku zařízení údajně nalezneme univerzální tlačítko, které poslouží ke spouštění oblíbených aplikací či ovládání různých funkcí. Rozměry smartphonu se nejspíš zastavily na hodnotách 153,9 x 75,4 x 7 mm. BlackBerry DTEK60 se tedy se svou výbavou nebude muset stydět ani před modelem BlackBerry Priv, i když oproti němu bude postrádat fyzickou QWERTY klávesnici. Cena chystané novinky zatím není známá, ale leccos může naznačit částka, za kterou se prodává aktuální DTEK50 - okolo 9 000 Kč. Vzhledem k výrazně lepší výbavě by se tedy cena modelu DTEK60 mohla podle našeho odhadu pohybovat okolo 15 000 Kč.

Zdroj: Androidpolice.com
reklama