Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BlackBerry chce letos přinést dva levnější smartphony s Androidem

11.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Líbí se vám kombinace smartphonu od BlackBerry a operačního systému Android, ale model Priv je pro vás moc drahý? Výrobce nejspíš v letošním roce představí další dva telefony s Androidem, tentokrát ale zapadající do střední třídy.
V loňském roce BlackBerry představilo světu svůj první smartphone s Androidem, který nese název Priv. Jedná se o špičkově vybavený model, za který si ale výrobce nechá řádně zaplatit – v současné době se cena na českém trhu pohybuje okolo 20 000 Kč. I přes některé spekulace, že jde o poslední „ostružinový“ smartphone vůbec, se nakonec dočkáme minimálně dvou dalších modelů, se kterými se výrobce chce vrátit do střední třídy.

Blízkovýchodnímu deníku The National prozradil plány sám výkonný ředitel BlackBerry John Chen. Společnost se prý často potýká s tím, že zákazníkům z podnikové sféry se líbí model Priv, ale cena se jim zdá příliš vysoká. Právě proto chce výrobce nabídnout i dva přístroje ze střední třídy, které budou pochopitelně stát méně. Cena by se mohla pohybovat okolo 400 dolarů, což při přepočtu a přičtení daně dělá něco mezi 11 a 12 tisíci korunami.
BlackBerry Priv


Jeden z telefonů nabídne jen dotykový displej, druhý vsadí na tradičnější konstrukci s hardwarovou klávesnicí, společným jmenovatelem obou modelů pak bude operační systém Android. Žádné podrobnosti o výbavě nebo alespoň přibližném termínu představení nám zatím John Chen neprozradil. Můžeme jen doufat, že plány výrobce jsou už dále než jen na papíře.

V rozhovoru ovšem došlo i na operační systém BlackBerry 10, který společnost hodlá nadále aktualizovat, ale už se nedostane na žádný nový smartphone. Osud této platformy je ostatně zpečetěn už delší dobu, jedním z důkazů je i ukončení podpory některých významných aplikací, jako je Facebook nebo Whatsapp. Místo toho se společnost hodlá soustředit výhradně na Android, i když s určitými úpravami pro zvýšení produktivity a především bezpečnosti.

Zdroj: Thenational.ae
reklama