Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bitva o patenty, Qualcomm chce zakázat prodej iPhonů v USA

8.7.2017, Milan Šurkala, aktualita
Společnosti Qualcomm a Apple jsou v dalším soudním sporu. Qualcomm tvrdí, že Apple porušuje šest jeho patentů a požaduje nápravu. Navíc chce, aby byl v USA zakázán prodej iPhonů, které mají tyto patenty porušovat.
Qualcomm a Apple se nemají zrovna v lásce. Jedním z posledních sporů je to, že Apple údajně neplatí Qualcommu za technologie, které využívá ve svých iPhonech. Konkrétně má jít o porušení šesti patentů, které se týkají nižší spotřeby elektrické energie při datových přenosech nebo vysokém zatížení. Qualcomm dokonce k tomuto porušování patentů vydal infografiku. Žádá ITC (International Trade Commission), aby byl znemožněn import iPhonů, které porušují některé z těchto patentů do USA, nemohly být inzerovány, prezentovány v obchodech a prodávány.
 
Apple logo
 
Žádá přezkoumání telefonů, které nevyužívají modemy od partnerů Qualcommu, ale jeho konkurentů (např. od Intelu). Toto zkoumání by mělo začít v srpnu. Připomeňme, že Qualcomm má na poli technologií mobilních datových přenosů takřka monopol a ačkoli jde o známého výrobce procesorů a modemů všeho druhu, mnoho jeho příjmů jde také z licenčních poplatků. Mnozí se dokonce nestydí jej označit i jako patentového trolla, což mimo jiné vyústilo i v to, že v dubnu tohoto roku zažaloval Apple společnost Qualcomm právě za zneužívání svého monopolního postavení.
 
Qualcomm logo
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama