Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bill Gates odešel od Microsoftu, pořídil si mobil s Androidem

27.9.2017, Milan Šurkala, aktualita
Všichni víme, že mobilní telefony s operačním systémem Windows jsou prozatím mrtvou platformou. Ukazuje to svým způsobem i ten fakt, že si Bill Gates, zakladatel Microsoftu, pořídil telefon s operačním systémem Android. 
Microsoftu se na poli mobilních telefonů nikdy moc nedařilo, neměl na to čuch. Třeba Steve Ballmer se iPhonu při jeho uvedení doslova vysmíval a predikoval mu naprostý neúspěch. Pozdější koupě Nokie se také ukázala jako Ballmerův krok vedle a mobilní Windows nikdy neměly dostatečně velký tržní podíl. Bylo tak jen otázkou času, kdy uživatelé přejdou na jinou platformu a často z Windows nepřechází, dokud nemusí. Zakladatel Microsoftu, Bill Gates, už přešel. 
 
Bill Gates
 
Zdroj: DFID - UK Department for International Development (flickr.com) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], Wikimedia Commons
 
Protože mu iPhone nesmí přes práh domu, neměl moc na výběr a pořídil si podle rozhovoru ve Fox News telefon s Androidem. Zatím nevíme, o jaký typ se přesně jedná. Naproti tomu nynější šéf Microsoftu Nadella používá iPhone. Místo telefonů se v dnešní době Microsoft soustředí na aplikace pro ně a své služby, ty totiž přináší na obě zbývající platformy Android a iOS. Zda se ještě někdy dočkáme dalšího pokusu o mobilní Windows, ukáže až čas, rozjet takový systén je ale náročné a Microsoftu se to dosud nikdy nepodařilo. Faktem je, že telefony s Windows si jejich majitelé obvykle velmi chválí, jen je jich málo a čím dál méně. 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama