www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Bill Gates odešel od Microsoftu, pořídil si mobil s Androidem

Bill Gates odešel od Microsoftu, pořídil si mobil s Androidem
, , aktualita
Všichni víme, že mobilní telefony s operačním systémem Windows jsou prozatím mrtvou platformou. Ukazuje to svým způsobem i ten fakt, že si Bill Gates, zakladatel Microsoftu, pořídil telefon s operačním systémem Android. 
K oblíbeným
reklama
Microsoftu se na poli mobilních telefonů nikdy moc nedařilo, neměl na to čuch. Třeba Steve Ballmer se iPhonu při jeho uvedení doslova vysmíval a predikoval mu naprostý neúspěch. Pozdější koupě Nokie se také ukázala jako Ballmerův krok vedle a mobilní Windows nikdy neměly dostatečně velký tržní podíl. Bylo tak jen otázkou času, kdy uživatelé přejdou na jinou platformu a často z Windows nepřechází, dokud nemusí. Zakladatel Microsoftu, Bill Gates, už přešel. 
 
Bill Gates
 
Zdroj: DFID - UK Department for International Development (flickr.com) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], Wikimedia Commons
 
Protože mu iPhone nesmí přes práh domu, neměl moc na výběr a pořídil si podle rozhovoru ve Fox News telefon s Androidem. Zatím nevíme, o jaký typ se přesně jedná. Naproti tomu nynější šéf Microsoftu Nadella používá iPhone. Místo telefonů se v dnešní době Microsoft soustředí na aplikace pro ně a své služby, ty totiž přináší na obě zbývající platformy Android a iOS. Zda se ještě někdy dočkáme dalšího pokusu o mobilní Windows, ukáže až čas, rozjet takový systén je ale náročné a Microsoftu se to dosud nikdy nepodařilo. Faktem je, že telefony s Windows si jejich majitelé obvykle velmi chválí, jen je jich málo a čím dál méně. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil levnější chytré hodinky Watch SE Apple představil levnější chytré hodinky Watch SE
Další novinkou společnosti Apple jsou chytré hodinky Apple Watch SE. Stejně jako iPhone SE, i tento model má být poměrně výkonným, ale přesto levnějším hardwarem než plnohodnotné verze. Dostává např. výkonný dvoujádrový procesor S5.
16.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad Air 2020: nový čip A14 Bionic a podpora Pencil 2. generace Apple iPad Air 2020: nový čip A14 Bionic a podpora Pencil 2. generace
Apple včera na své keynote představil nový tablet iPad Air. Ten si propůjčuje spoustu vlastností z většího a dražšího brášky iPad Pro. Dokonce podporuje i pero Pencil 2. generace. Najdeme zde také nový 5nm čip Apple A14 Bionic.
16.9.2020, aktualita, Milan Šurkala