www.svetmobilne.cz
>
>

Bentley vyrobí 12 replik vozu Team Blower z roku 1929

Bentley vyrobí 12 replik vozu Team Blower z roku 1929
, , aktualita
Automobilka Bentley hodlá vyrobit 12 kusů legendárního závodního vozu Team Blower, původem z roku 1929. Při výrobě těchto aut využije skoro 100 let staré technologie, ale i moderní věci jako jsou 3D skeny.
K oblíbeným
reklama
V roce 1929 vznikly čtyři kusy legendárního vozu Bentley Team Blower a jeden z nich, Team Car No. 2 s poznávací značkou UU 5872 se i zúčastnil slavného závodu Le Mans a pomohl k vítězství v roce 1930. Kus s číslem šasi HB 3403 má automobilka dodnes a nadále se zúčastňuje nejrůznějších automobilových akcí. Právě tento vůz se stane základem nové série 12 kusů vozů Team Blower, kde každý vůz vznikne na počest závodu, kterého se původní tým čtyř Blowerů účastnil.
 
Bentley Team Blower
 
Toto auto bude rozebráno do posledního šroubku, každý díl bude katalogizován a naskenován 3D skenerem, výsledkem čehož bude plně digitální model vozu. Automobilka pak využije sto let staré formy, aby vyrobila dalších 12 sad stejných dílů a složila z nich 12 nových vozů. Ačkoli se ve velkém využijí historické metody, některé kroky budou naopak využívat i moderní technologie. Pokud jde o techniku vozu, Bentley se chce snažit co nejvíce přiblížit originálu a zabuduje nanejvýš pár detailů, které zvýší bezpečnost vozů, ale nebudou pro majitele nijak patrné.
 
Bentley Team Blower
 
Původní auto pak bude opět složeno zpátky a pokud bude nutné, provede se jeho restaurování. Každé z nových aut bude mít stejný 4,4 litrový čtyřválcový motor s 16 ventily, přičemž bude přeplňován replikou dmychadla Amherst Villiers Mk IV. To má zajistit nejvyšší výkon 240 koní (177 kW) při 4200 ot./min. Na tu dobu šlo o více než úctyhodný výkon. Specialisté v divizi Mulliner, které restaurování vozů Bentley a výrobu těchto nových provádí, předpokládají, že jim výroba nových 12 kusů zabere 2 roky. Cena nového vozu nebyla zveřejněna a poskytnuta byla jen zájemcům.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala