www.svetmobilne.cz
>
>

Bentley vyrobí 12 replik vozu Team Blower z roku 1929

Bentley vyrobí 12 replik vozu Team Blower z roku 1929
, , aktualita
Automobilka Bentley hodlá vyrobit 12 kusů legendárního závodního vozu Team Blower, původem z roku 1929. Při výrobě těchto aut využije skoro 100 let staré technologie, ale i moderní věci jako jsou 3D skeny.
K oblíbeným
reklama
V roce 1929 vznikly čtyři kusy legendárního vozu Bentley Team Blower a jeden z nich, Team Car No. 2 s poznávací značkou UU 5872 se i zúčastnil slavného závodu Le Mans a pomohl k vítězství v roce 1930. Kus s číslem šasi HB 3403 má automobilka dodnes a nadále se zúčastňuje nejrůznějších automobilových akcí. Právě tento vůz se stane základem nové série 12 kusů vozů Team Blower, kde každý vůz vznikne na počest závodu, kterého se původní tým čtyř Blowerů účastnil.
 
Bentley Team Blower
 
Toto auto bude rozebráno do posledního šroubku, každý díl bude katalogizován a naskenován 3D skenerem, výsledkem čehož bude plně digitální model vozu. Automobilka pak využije sto let staré formy, aby vyrobila dalších 12 sad stejných dílů a složila z nich 12 nových vozů. Ačkoli se ve velkém využijí historické metody, některé kroky budou naopak využívat i moderní technologie. Pokud jde o techniku vozu, Bentley se chce snažit co nejvíce přiblížit originálu a zabuduje nanejvýš pár detailů, které zvýší bezpečnost vozů, ale nebudou pro majitele nijak patrné.
 
Bentley Team Blower
 
Původní auto pak bude opět složeno zpátky a pokud bude nutné, provede se jeho restaurování. Každé z nových aut bude mít stejný 4,4 litrový čtyřválcový motor s 16 ventily, přičemž bude přeplňován replikou dmychadla Amherst Villiers Mk IV. To má zajistit nejvyšší výkon 240 koní (177 kW) při 4200 ot./min. Na tu dobu šlo o více než úctyhodný výkon. Specialisté v divizi Mulliner, které restaurování vozů Bentley a výrobu těchto nových provádí, předpokládají, že jim výroba nových 12 kusů zabere 2 roky. Cena nového vozu nebyla zveřejněna a poskytnuta byla jen zájemcům.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli
High-endový telefon Samsung Galaxy S10 má velmi nepříjemnou chybu čtečky otisků prstů. Při použití některých ochranných skel je totiž možné telefon odemknout jakýmkoli prstem, nikoli jen tím registrovaným.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000 Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000
Společnost Adata představila novou kompaktní powerbanku T10000. Jak už napovídá název, nabídne kapacitu 10000 mAh, a to vše při stylovém tenkém designu. Powerbanka má totiž tloušťku jen 15 mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem
Zatímco Porsche oznámilo, že se společností Boeing chce vyvíjet létající auta, koncernová automobilka Audi naopak učinila opačný krok a spolupráci s konkurenčním Airbusem ukončila. Projekt Pop.Up tak pro Audi nebude mít pokračování.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří
Google představil dlouho očekávané smartphony Pixel 4 a Pixel 4 XL. Ty dostávají odemykání výhradně rozpoznáním tváře, fotoaparát má pak i modul s teleobjektivem a zvýšil se i výkon nových telefonů.
16.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji
Porsche nedávno představilo hodně drahý elektrický sedan Taycan Turbo a Turbo S. Nyní se představuje základní verze Taycan 4S, jejiž cena je výrazně nižší proti variantám Turbo, přitom půjde pořád o hodně výkonné auto.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala