Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Baterie v některých noteboocích od HP může způsobit požár

20.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
HP upozorňuje majitele některých svých notebooků z let 2013 až 2015 na problematické baterie, které se přehřívají a mohou způsobit až požár. Zda se informace týkají i vašeho notebooku si můžete ověřit pomocí speciálního nástroje.
HP oznámilo dobrovolný program výměny notebookových baterií z důvody bezpečnosti. Problém se týká některých notebooků prodávaných po celém světě od března 2013 do srpna 2015 z modelových řad HP, Compaq, HP ProBook, HP ENVY, Compaq Presario a HP Pavilion. Vadnou baterii ovšem uživatel nemusel dostat jen s novým notebookem, ale také při nákupu příslušenství, náhradního dílu nebo při opravě v servisu.
Mezi mnoha ohroženými modely notebooků je také HP ProBook 455 G1, kompletní seznam naleznete v odkazu níže


U dotčených baterií bylo zjištěno přehřívání a s tím spojené zvýšené riziko požáru či popálení. Majitelé ohrožených notebooků by si proto měli ověřit, zda se problém netýká i jejich baterie. Nejjednodušším způsobem je stažení speciálního nástroje, který kontrolu provede sám. Druhou možností je potom ruční zadání sériového čísla notebooku i baterie a dalších údajů, podle kterých výrobce ověří, zda máte nárok na bezplatnou výměnu.

Pokud zjistíte, že se program týká vaši baterie, měli byste ji okamžitě vyjmout z počítače, který je možné nadále používat po připojení k externímu napájecímu zdroji do doby, než vám společnost doručí novou baterii. Seznam všech modelů notebooků i sériových čísel baterií, odkaz ke stažení ověřovacího nástroje i další podrobnosti naleznete na oficiálních stránkách HP (informace jsou dostupné mimo jiné v češtině).

Zdroj: HP.com
reklama