www.svetmobilne.cz
>
>
>

Autopilot Tesly už umí zastavit na stopce a na červenou

Autopilot Tesly už umí zastavit na stopce a na červenou
, , aktualita
Automobilka Tesla vylepšila software svých aut verzí 2020.12.6. Ta přináší nové funkce pro autopilota, zejména více autonomní řízení na křižovatkách. Vozy tak umí zastavit na stopce i na červenou na semaforu.
K oblíbeným
reklama
Autopilot elektromobilů Tesla má sice k plné autonomii stále velmi daleko, postupně se ale daří dělat další pokroky. Nový software vozů verze 2020.12.6 přinesl aktualizaci pro systém autopilota, která rozšiřuje počet funkcí. Jde o Traffic Light and Stop Sign Control, která je schopna rozeznat stopku a zastavit na ní. Řidič pak sešlápnutím pedálu plynu uvede vůz opět do pohybu. Taková zodpovědnost není na autopilotovi, ten jen zastavuje vůz.
 
Tesla Model 3
 
Podobně tak činí při detekci červené na semaforu. Vůz sám zastaví, ale bez pomoci řidiče se už nerozjede. I při jiných detekovaných světlech včetně blikající oranžové nebo při zelené pak zpomalí, přičemž automobilkou je funkce záměrně nastavena velmi opatrně a bude zastavovat raději častěji, i když to nebude nutné. Jde o betaverzi funkce a autopilot stále ani zdaleka nesplňuje SAE Level 5, takže řidič musí nadále dávat pozor a v případě nutnosti zasáhnout. Funkce je tak aktivní spíše pro její další ladění, teprve později by měla být trochu odvážnější a více přirozenou. Ke své funkci využívá GPS modul a kamery, funguje pouze s Hardwarem 3 ve vozech Model 3 a Model Y.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala