www.svetmobilne.cz
>
>
>

Autopilot Tesly už umí zastavit na stopce a na červenou

Autopilot Tesly už umí zastavit na stopce a na červenou
, , aktualita
Automobilka Tesla vylepšila software svých aut verzí 2020.12.6. Ta přináší nové funkce pro autopilota, zejména více autonomní řízení na křižovatkách. Vozy tak umí zastavit na stopce i na červenou na semaforu.
K oblíbeným
reklama
Autopilot elektromobilů Tesla má sice k plné autonomii stále velmi daleko, postupně se ale daří dělat další pokroky. Nový software vozů verze 2020.12.6 přinesl aktualizaci pro systém autopilota, která rozšiřuje počet funkcí. Jde o Traffic Light and Stop Sign Control, která je schopna rozeznat stopku a zastavit na ní. Řidič pak sešlápnutím pedálu plynu uvede vůz opět do pohybu. Taková zodpovědnost není na autopilotovi, ten jen zastavuje vůz.
 
Tesla Model 3
 
Podobně tak činí při detekci červené na semaforu. Vůz sám zastaví, ale bez pomoci řidiče se už nerozjede. I při jiných detekovaných světlech včetně blikající oranžové nebo při zelené pak zpomalí, přičemž automobilkou je funkce záměrně nastavena velmi opatrně a bude zastavovat raději častěji, i když to nebude nutné. Jde o betaverzi funkce a autopilot stále ani zdaleka nesplňuje SAE Level 5, takže řidič musí nadále dávat pozor a v případě nutnosti zasáhnout. Funkce je tak aktivní spíše pro její další ladění, teprve později by měla být trochu odvážnější a více přirozenou. Ke své funkci využívá GPS modul a kamery, funguje pouze s Hardwarem 3 ve vozech Model 3 a Model Y.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR
Analytická společnost Omdia provedla další průzkum, který říká, že za první čtvrtletí letošního roku se stal nejprodávanějším smartphonem Apple iPhone 11. Ten na této pozici vystřídal svého předchůdce iPhone XR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD
Tesla konečně může začít vyrábět, a aby podpořila prodeje na zpomaleném americkém trhu, přistoupila k nemalým slevám na své automobily. Ceny jednotlivých vozů klesly v některých případech až o 5000 USD.
27.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 880: nový mobilní procesor pro střední třídu s 5G Samsung Exynos 880: nový mobilní procesor pro střední třídu s 5G
Pro telefony střední třídy má Samsung nový mobilní procesor Exynos 880. Ten podporuje také moderní 5G datové připojení a umí ho i kombinovat se 4G. Nechybí ani NPU pro zpracování algoritmů umělé inteligence.
27.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Garmin Quatix 6X Solar: chytré hodinky se solárním nabíjením Garmin Quatix 6X Solar: chytré hodinky se solárním nabíjením
Garmin představil další chytré hodinky, které se dokáží nabíjet i pomocí sluneční energie. Jde o Quatix 6X Solar a díky solárnímu panelu mohou prodloužit výdrž svého akumulátoru o další 3 dny provozu.
22.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Volvo představilo elektrické SUV XC40 Recharge na 14minutovém videu Volvo představilo elektrické SUV XC40 Recharge na 14minutovém videu
Volvo už brzy uvede na trh své první plně elektrické SUV XC40 Recharge. Necelých 4,5 metrů dlouhý vůz dostane 78kWh akumulátor a zvládne ujet až 400 km na jedno nabití. Automobilka ho nyní představuje na delším videu.
22.5.2020, aktualita, Milan Šurkala