www.svetmobilne.cz
>
>
>

Autopilot Tesly prý opět neviděl bílý náklaďák, vrazil do něj v plné rychlosti

Autopilot Tesly prý opět neviděl bílý náklaďák, vrazil do něj v plné rychlosti
, , aktualita
Na Taiwanu se stala další dopravní nehoda, za kterou údajně může selhání umělé inteligence. Má jít o náraz elektromobilu Tesla Model 3 do převráceného nákladního auta na dálnici ve vysoké rychlosti.
K oblíbeným
reklama
Umělá inteligence není neomylná a měli jsme tu už několik nehod automobilů, které byly "v rukou" AI a jejich systému autonomního řízení. Před čtyřmi lety se takto stala první smrtelná nehoda automobilu Tesla, za kterou mohl autopilot. Tehdy systémy špatně vyhodnotily bílý návěs nákladního vozu, od kterého se odráželo světlo a vůz jej tak neviděl. Podjel pod návěs a tím v podstatě seřízl horní polovinu vozu, což řidič pochopitelně nepřežil. Nyní tu máme další podobnou nehodu, která se stala na taiwanské dálnici. V tomto případě šlo o Teslu Model 3, která narazila do převráceného bílého nákladního vozu.
 
 
Řidičem byl 53letý muž, který tvrdí, že měl zapnutý systém autopilota, což ho ale nezbavuje povinnosti sledovat silnici a zasáhnout v případě potřeby. Jak je vidět ze záběrů kamer, vůz brzdil až těsně před nárazem, což už pochopitelně nestačilo zabránit srážce. Náraz byl tak silný, že několikatunový nákladní vůz posunul o několik metrů. Na druhou stranu Tesla narazila do měkčí nástavby, která zajistila výraznou deformační zónu, takže navzdory velmi vysoké rychlosti řidič Tesly přežil nehodu bez vážnějšího zranění. Připomeňme ještě, že Tesla vytrvale odmítá technologii LiDARu, která je sice poměrně drahá, ale nemá takové problémy se světlými objekty jako kamery. Zda byl autopilot opravdu zapnut, případně které jeho subsystémy byly aktivní a které nikoli, to se snad ukáže během vyšetřování nehody.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple prý přestane k telefonům dodávat sluchátka i nabíječku Apple prý přestane k telefonům dodávat sluchátka i nabíječku
Budoucí balení telefonů Apple iPhone 12 bude možná tak jednoduché, že to už jednodušší skoro ani být nemůže. Z krabic mají zmizet nejen tradiční sluchátka, ale dokonce i nabíjecí adaptér. Ten prý dle Applu skoro nikdo nepotřebuje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla se stala nejhodnotnější automobilkou, překonala i Toyotu Tesla se stala nejhodnotnější automobilkou, překonala i Toyotu
Kolem Tesly se toho děje hodně a nyní tu máme zajímavou zprávu, že hodnota společnosti překonala všechny ostatní automobilky. Tesla totiž hodnotou svých akcií pokořila dokonce i obrovskou Toyotu.
2.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon Wear 4100 pro schopnější a úspornější wearables Qualcomm Snapdragon Wear 4100 pro schopnější a úspornější wearables
Nové wearables budou moci brzy využívat výkonného procesoru Qualcomm Snapdragon Wear 4100 a 4100+. Přináší 4 jádra, výkonnou grafiku i nižší spotřebu a vylepšené možnosti bezdrátové konektivity.
1.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek Helio G25 a G35: procesory pro levné herní telefony MediaTek Helio G25 a G35: procesory pro levné herní telefony
Od společnosti MediaTek jsme se dočkali dvou nových procesorů, které mají sloužit pro herní telefony. Půjde ale o ty opravdu low-endové, neboť zde najdete nanejvýš jádra ARM Cortex-A53, která poběží nanejvýš na 2,3 GHz u G35.
30.6.2020, aktualita, Milan Šurkala
Vlajkové lodě s Androidem značně podraží: Snapdragon 875 bude hodně drahý Vlajkové lodě s Androidem značně podraží: Snapdragon 875 bude hodně drahý
Pokud jste se těšili, že si koupíte nový high-endový telefon s Androidem a připravovaným procesorem Qualcomm Snapdragon 875, budete se muset připravit asi na hodně vysokou cenu. Půjde totiž o opravdu hodně drahé CPU.
27.6.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář