www.svetmobilne.cz
>
>
>

Autopilot Tesly prý opět neviděl bílý náklaďák, vrazil do něj v plné rychlosti

Autopilot Tesly prý opět neviděl bílý náklaďák, vrazil do něj v plné rychlosti
, , aktualita
Na Taiwanu se stala další dopravní nehoda, za kterou údajně může selhání umělé inteligence. Má jít o náraz elektromobilu Tesla Model 3 do převráceného nákladního auta na dálnici ve vysoké rychlosti.
K oblíbeným
reklama
Umělá inteligence není neomylná a měli jsme tu už několik nehod automobilů, které byly "v rukou" AI a jejich systému autonomního řízení. Před čtyřmi lety se takto stala první smrtelná nehoda automobilu Tesla, za kterou mohl autopilot. Tehdy systémy špatně vyhodnotily bílý návěs nákladního vozu, od kterého se odráželo světlo a vůz jej tak neviděl. Podjel pod návěs a tím v podstatě seřízl horní polovinu vozu, což řidič pochopitelně nepřežil. Nyní tu máme další podobnou nehodu, která se stala na taiwanské dálnici. V tomto případě šlo o Teslu Model 3, která narazila do převráceného bílého nákladního vozu.
 
 
Řidičem byl 53letý muž, který tvrdí, že měl zapnutý systém autopilota, což ho ale nezbavuje povinnosti sledovat silnici a zasáhnout v případě potřeby. Jak je vidět ze záběrů kamer, vůz brzdil až těsně před nárazem, což už pochopitelně nestačilo zabránit srážce. Náraz byl tak silný, že několikatunový nákladní vůz posunul o několik metrů. Na druhou stranu Tesla narazila do měkčí nástavby, která zajistila výraznou deformační zónu, takže navzdory velmi vysoké rychlosti řidič Tesly přežil nehodu bez vážnějšího zranění. Připomeňme ještě, že Tesla vytrvale odmítá technologii LiDARu, která je sice poměrně drahá, ale nemá takové problémy se světlými objekty jako kamery. Zda byl autopilot opravdu zapnut, případně které jeho subsystémy byly aktivní a které nikoli, to se snad ukáže během vyšetřování nehody.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod
Legendární Hummer se vrací s novým pikupem EV. Jak už napovídá název, půjde tentokrát o elektromobil. Bude mít nové akumulátory Ultium, maximální výkon 1000 koní, vzduchové odpružení i možnost krabího chodu.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi 18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi
Švýcarský telekomunikační operátor Twifi zvolil opravdu netradiční způsob propagace. Uživatelům nabízí internetové připojení zdarma po dobu 18 let, když po něm pojmenují své dítě. A první takové dítě už existuje.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla uznala chybu, odlétávající nárazníky Modelu 3 jsou minulostí Tesla uznala chybu, odlétávající nárazníky Modelu 3 jsou minulostí
Není to tak dávno, co další Tesle Model 3 uletěl zadní nárazník při jízdě v dešti. Reklamace tohoto problému byly dosud velmi problematické, ale to se nyní změní. Automobilka uznala chybu a uzná záruční opravy.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h
Společnost SSC připravila nový supersport Tuatara, který překonal hned několik rychlostních rekordů. To nejzásadnější je, že překonal magickou hranici 500 km/h a neměl s tím zrovna nějaké velké problémy.
21.10.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře