www.svetmobilne.cz
>
>
>

Autopilot Tesly nyní umí automaticky měnit jízdní pruhy

Autopilot Tesly nyní umí automaticky měnit jízdní pruhy
, , aktualita
Autopilot Tesly dostal v poslední aktualizaci užitečnou funkci navíc. Zatímco dosud uměl měnit pruhy jen s potvrzením uživatele, nyní už tuto změnu dokáže provádět sám. To se hodí např. při sjezdech z dálnice.
K oblíbeným
reklama
Automobily Tesla jsou průběžně vylepšovány novými verzemi firmwaru. Ta poslední přinesla vylepšení autopilota, který nyní dokáže sám o sobě měnit jízdní pruhy. Jejich změnu sice uměla už předchozí verze, ta ale vyžadovala interakci řidiče, na jehož povel automatika provedla celý úkon změny pruhu. Nyní to už ale může vozidlo provádět samo o sobě. Funguje to tehdy, když máte zadanou cestu do navigace a vůz ví, na kterých dálničních sjezdech má sjet. Sám pak provede příslušný manévr, aniž by se o to musel starat samotný řidič. Ten nicméně musí mít ruce na volantu.
 
Tesla Model S
 
Pokud někdo nebude chtít, má možnost tuto funkci vypnout v menu. Funkce byla otestována během 66 milionů mil (106 mil. km) v Early Access Programu, kde provedl nebo navrhl 9 milionů změn pruhu. Tesla se tak rozhodla uvolnit funkci pro všechny majitele. Ta tak řidiče upozorní na to, že se chystá změnit pruh a pokud nebude chtít provést změnu, může to automatice překazit. Neprovede-li žádný úkon, vůz sám změní pruh podle plánu. Jak již bylo řečeno, funkci lze úplně vypnout.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář