www.svetmobilne.cz
>
>
>

Autopilot Tesly nyní umí automaticky měnit jízdní pruhy

Autopilot Tesly nyní umí automaticky měnit jízdní pruhy
, , aktualita
Autopilot Tesly dostal v poslední aktualizaci užitečnou funkci navíc. Zatímco dosud uměl měnit pruhy jen s potvrzením uživatele, nyní už tuto změnu dokáže provádět sám. To se hodí např. při sjezdech z dálnice.
K oblíbeným
reklama
Automobily Tesla jsou průběžně vylepšovány novými verzemi firmwaru. Ta poslední přinesla vylepšení autopilota, který nyní dokáže sám o sobě měnit jízdní pruhy. Jejich změnu sice uměla už předchozí verze, ta ale vyžadovala interakci řidiče, na jehož povel automatika provedla celý úkon změny pruhu. Nyní to už ale může vozidlo provádět samo o sobě. Funguje to tehdy, když máte zadanou cestu do navigace a vůz ví, na kterých dálničních sjezdech má sjet. Sám pak provede příslušný manévr, aniž by se o to musel starat samotný řidič. Ten nicméně musí mít ruce na volantu.
 
Tesla Model S
 
Pokud někdo nebude chtít, má možnost tuto funkci vypnout v menu. Funkce byla otestována během 66 milionů mil (106 mil. km) v Early Access Programu, kde provedl nebo navrhl 9 milionů změn pruhu. Tesla se tak rozhodla uvolnit funkci pro všechny majitele. Ta tak řidiče upozorní na to, že se chystá změnit pruh a pokud nebude chtít provést změnu, může to automatice překazit. Neprovede-li žádný úkon, vůz sám změní pruh podle plánu. Jak již bylo řečeno, funkci lze úplně vypnout.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní
Renault představil vylepšenou variantu svého sportovního kupé Alpine A110S. Dostává mnohem vyšší výkon 292 koní díky vyššímu plnícímu tlaku turbodmychadla. Má i upravený podvozek a nové designové prvky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují efektivně skladovat energii, kterou se pak nabíjí automobily. Tesla zvažuje, že pro vykrývání špiček a nabíjení mimo špičku začne využívat moderní olověné akumulátory, což by mělo vše zlevnit.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka
O nový elektromobil Honda e vyjádřilo zájem už více než 30 tisíc lidí a automobilka nyní zveřejnila další technické detaily vozu. Místo zrcátek bude mít kamery, podporovat bude i rychlé dobíjení a na 80 % bude za 30 minut.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře