Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Autopilot Tesly nyní umí automaticky měnit jízdní pruhy

4.4.2019, Milan Šurkala, aktualita
Autopilot Tesly dostal v poslední aktualizaci užitečnou funkci navíc. Zatímco dosud uměl měnit pruhy jen s potvrzením uživatele, nyní už tuto změnu dokáže provádět sám. To se hodí např. při sjezdech z dálnice.
Automobily Tesla jsou průběžně vylepšovány novými verzemi firmwaru. Ta poslední přinesla vylepšení autopilota, který nyní dokáže sám o sobě měnit jízdní pruhy. Jejich změnu sice uměla už předchozí verze, ta ale vyžadovala interakci řidiče, na jehož povel automatika provedla celý úkon změny pruhu. Nyní to už ale může vozidlo provádět samo o sobě. Funguje to tehdy, když máte zadanou cestu do navigace a vůz ví, na kterých dálničních sjezdech má sjet. Sám pak provede příslušný manévr, aniž by se o to musel starat samotný řidič. Ten nicméně musí mít ruce na volantu.
 
Tesla Model S
 
Pokud někdo nebude chtít, má možnost tuto funkci vypnout v menu. Funkce byla otestována během 66 milionů mil (106 mil. km) v Early Access Programu, kde provedl nebo navrhl 9 milionů změn pruhu. Tesla se tak rozhodla uvolnit funkci pro všechny majitele. Ta tak řidiče upozorní na to, že se chystá změnit pruh a pokud nebude chtít provést změnu, může to automatice překazit. Neprovede-li žádný úkon, vůz sám změní pruh podle plánu. Jak již bylo řečeno, funkci lze úplně vypnout.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama