Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít

, , aktualita
Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
Sdílené koloběžky nejsou už ani na našich ulicích ničím novým. Provozovatelé ale musí pořád řešit jejich správu, tedy je přemisťovat a nabíjet. Nový Segway-Ninebot KickScooter T60 tohle ale bude umět udělat sám. Bude totiž autonomní.
Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
S elektrickými koloběžkami se roztrhl pytel, používá je čím dál více lidí. K dispozici jsou často také jako sdílené koloběžky a takto je najdeme dnes snad už v každém velkém městě. Známou službou je třeba Lime. Problémem ale je, že je lidé parkují na nejrůznějších místech, která mnohdy nejsou zrovna ideální, leží pohozené na zemi a podobně. Provozovatel je tak nejenže musí uklízet, musí je ale také vhodně rozmisťovat zpět po městě a nabíjet. Tomu by v budoucnu mohl být konec. Společnost Segway-Ninebot totiž představuje autonomní koloběžky KickScooter T60.
 
Segway-Ninebot KickScooter T60
 
Ty by totiž měly umět jezdit autonomně, takže pokud se bude blížit jejich vybití, samy si zajedou do nejbližšího depa se nabít. Zároveň to umožní uklidit koloběžky do určených míst nebo je průběžně distribuovat do míst, kde je potřeba. Jedná se o tříkolové koloběžky, takže dokážou stát samy o sobě. K řízení využívají systémů umělé inteligence, ale na dálku je může operátor řídit pomocí cloudových služeb. Nabízí totiž přenos obrazového záznamu z kamery a pro autonomní řízení se využívá ultrazvukových senzorů.
 
 
První testy nových koloběžek by měly být spuštěny v průběhu letošního září, do prodeje by pak měly jít v prvním čtvrtletí příštího roku. Stinnou stránkou bude vysoká cena, hovoří se totiž o cenách přesahujících $1400. Nynější verze koloběžek KickScooter jsou přitom k dispozici za nějakých $550 až $800, společnosti provozující služby jejich sdílení je pak dostávají dokonce za zlomek této ceny (údajně pod $300 za kus).
 


reklama