www.svetmobilne.cz
>
>

Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít

Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
, , aktualita
Sdílené koloběžky nejsou už ani na našich ulicích ničím novým. Provozovatelé ale musí pořád řešit jejich správu, tedy je přemisťovat a nabíjet. Nový Segway-Ninebot KickScooter T60 tohle ale bude umět udělat sám. Bude totiž autonomní.
K oblíbeným
reklama
S elektrickými koloběžkami se roztrhl pytel, používá je čím dál více lidí. K dispozici jsou často také jako sdílené koloběžky a takto je najdeme dnes snad už v každém velkém městě. Známou službou je třeba Lime. Problémem ale je, že je lidé parkují na nejrůznějších místech, která mnohdy nejsou zrovna ideální, leží pohozené na zemi a podobně. Provozovatel je tak nejenže musí uklízet, musí je ale také vhodně rozmisťovat zpět po městě a nabíjet. Tomu by v budoucnu mohl být konec. Společnost Segway-Ninebot totiž představuje autonomní koloběžky KickScooter T60.
 
Segway-Ninebot KickScooter T60
 
Ty by totiž měly umět jezdit autonomně, takže pokud se bude blížit jejich vybití, samy si zajedou do nejbližšího depa se nabít. Zároveň to umožní uklidit koloběžky do určených míst nebo je průběžně distribuovat do míst, kde je potřeba. Jedná se o tříkolové koloběžky, takže dokážou stát samy o sobě. K řízení využívají systémů umělé inteligence, ale na dálku je může operátor řídit pomocí cloudových služeb. Nabízí totiž přenos obrazového záznamu z kamery a pro autonomní řízení se využívá ultrazvukových senzorů.
 
 
První testy nových koloběžek by měly být spuštěny v průběhu letošního září, do prodeje by pak měly jít v prvním čtvrtletí příštího roku. Stinnou stránkou bude vysoká cena, hovoří se totiž o cenách přesahujících $1400. Nynější verze koloběžek KickScooter jsou přitom k dispozici za nějakých $550 až $800, společnosti provozující služby jejich sdílení je pak dostávají dokonce za zlomek této ceny (údajně pod $300 za kus).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala