www.svetmobilne.cz
>
>

Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít

Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
, , aktualita
Sdílené koloběžky nejsou už ani na našich ulicích ničím novým. Provozovatelé ale musí pořád řešit jejich správu, tedy je přemisťovat a nabíjet. Nový Segway-Ninebot KickScooter T60 tohle ale bude umět udělat sám. Bude totiž autonomní.
K oblíbeným
reklama
S elektrickými koloběžkami se roztrhl pytel, používá je čím dál více lidí. K dispozici jsou často také jako sdílené koloběžky a takto je najdeme dnes snad už v každém velkém městě. Známou službou je třeba Lime. Problémem ale je, že je lidé parkují na nejrůznějších místech, která mnohdy nejsou zrovna ideální, leží pohozené na zemi a podobně. Provozovatel je tak nejenže musí uklízet, musí je ale také vhodně rozmisťovat zpět po městě a nabíjet. Tomu by v budoucnu mohl být konec. Společnost Segway-Ninebot totiž představuje autonomní koloběžky KickScooter T60.
 
Segway-Ninebot KickScooter T60
 
Ty by totiž měly umět jezdit autonomně, takže pokud se bude blížit jejich vybití, samy si zajedou do nejbližšího depa se nabít. Zároveň to umožní uklidit koloběžky do určených míst nebo je průběžně distribuovat do míst, kde je potřeba. Jedná se o tříkolové koloběžky, takže dokážou stát samy o sobě. K řízení využívají systémů umělé inteligence, ale na dálku je může operátor řídit pomocí cloudových služeb. Nabízí totiž přenos obrazového záznamu z kamery a pro autonomní řízení se využívá ultrazvukových senzorů.
 
 
První testy nových koloběžek by měly být spuštěny v průběhu letošního září, do prodeje by pak měly jít v prvním čtvrtletí příštího roku. Stinnou stránkou bude vysoká cena, hovoří se totiž o cenách přesahujících $1400. Nynější verze koloběžek KickScooter jsou přitom k dispozici za nějakých $550 až $800, společnosti provozující služby jejich sdílení je pak dostávají dokonce za zlomek této ceny (údajně pod $300 za kus).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei Mate 30 Pro: s 5G, ale bez Googlu Huawei Mate 30 Pro: s 5G, ale bez Googlu
Huawei představil nové výkonné smartphony Mate 30 a Mate 30 Pro. Nově tu najdeme i 5G verzi, naopak tu kvůli Trumpově administrativě a banům ze strany USA nenajdeme žádné aplikace od Googlu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima
Telefony jsme už odemykali otisky prstů nebo tvářemi, tentokrát to chtějí vědci z University at Buffalo provádět pomocí speciálních sluchátek a uší. Biometrickým znakem tu totiž bude tvar ušního kanálku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund
Elon Musk vyhlásil válku elektromobilu Porsche Taycan a rozhodl se ho překonat v času, za který dokáže jeho Model S zajet Severní smyčku Nürburgringu. Prý se to povedlo, a to dokonce o téměř 20 sekund. Což je k nevíře.
18.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala