Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Autonomní elektrický koncept VW I.D. Vizzion bez volantu

, , aktualita
Autonomní elektrický koncept VW I.D. Vizzion bez volantu
Volkswagen v Ženevě představí koncept autonomního elektrického vozu I.D. Vizzion se dvěma elektrickými motory a bude úplně bez volantu. Vůz by totiž měl být plně autonomní a slibuje i vysoce nadprůměrný dojezd.
Autonomní elektrický koncept VW I.D. Vizzion bez volantu
Automobilka Volkswagen chce do roku 2025 přinést více než 20 elektromobilů. Nějaké už má v nabídce (např. elektrický Golf), zároveň však představuje koncepty nové řady I.D., kde tím posledním je I.D. Vizzion. Tento 5,11 metru dlouhý vůz má dva elektromotory, které dohromady dávají maximální výkon 225 kW a pohání všechna čtyři kola. Maximální rychlost automobilu je omezena na 180 km/h. Zajímavá je nicméně také obrovská baterie, která pobere 111 kWh elektrické energie a má tak postačit na 665 kilometru jízda na jediné nabití.
 
Volkswagen I.D. Vizzion
 
Novinka nicméně nepřináší jen elektromobilitu, ale také autonomní řízení. To má být na takové úrovni, že vozidlo ani není vybaveno volantem nebo jiným způsobem řízení jeho uživatelem. Řidič zde už v podstatě ani neexistuje a pasažéři tak akorát mohou komunikovat s vozem např. pomocí hlasových příkazů nebo gest.
 
I.D. Vizzion je jen koncept, takže v této podobě se nedostane do výroby. Přesto se elektrických vozů řady I.D. dočkáme už v nejbližších letech. V roce 2020 to má být elektromobil nižší střední třídy, krátce na to se má objevit i SUV s názvem I.D. Crozz a MPV pak pod jménem I.D. Buzz.
 


reklama